Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

Yozef: jj dobré,svezení klidné a vše šlapalo jak mělo a až provedu chip na 77kW,bude to ještě lepší  :kol-47: Jinak jak už někdo psal v jiném vláknu, tak jsem hned potratil tu krytku na tažné oko vzadu,jsem couval na parkovišti a končí to menším kopečkem s trávou,lehce jsem dojel na pípání,pak jdu do kufru pro věci a ouha,krytka se už válela pod autem  :kol-32: Tak jsem ji hodil do kufru a vyřešeno  :kol-138: Jinak jsem si raději dal do kufru i tu škrabku na sníh od nádrže. Nenechavců je všude dost. Dokonce jsem v autě našel i síťku na upevnění nákupu v kufru a ty zábrany do výklenku v bocích (nevím zda to není ale standart u mého stupně výbavy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar chlapi, uvažuji o koupi rapidu s motorem 1.6 TDI 85KW, kdo ho má, tak jak jezdí? 

 

Dotazu by slušelo nové vlákno. Když tak "Pawouk" přesune :-)

 

Jezdí jako lenivější TSI s dobrou vyhlídkou na tahání přívěsů či jízdě s objemnějšími pasažéry :-)

Ale porovnej si veškeré rozdílové aspekty motoru TDI oproti motoru TSI a pak si spočítej provozní náklady obou variant se zohledněním předpokládané doby vlastnictví a nájezdu km. Pokud peněženka nerozhoduje, tak rozdíl v jízdě získáš zkušební jízdou s předpokládaným obsazením vozu a řiď se při rozhodování svým pocitem a uspokojením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O finance tolik nejde, jsem zvyklý na benzín i diesel, ale jde o to že jezdím často na hory s plným autem a ač má 1.2 TSI dobré jízdní vlastnosti tak mám strach že tento motor utahám, líbila se mi ta 1.4 TSI ale v manuálu, tak práce z tohoto důvodu uvažuji o naftě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

o dost, můj stál v červenci 2014 ( ale objednán v dubnu ) cca 340tis, dělal jsem si konfiguraci cca 2-3 měsíce zpátky a vyšel na 390tis...

 

za současný situace, pokud nepotřebuju vyloženě místo vzadu, tak by daleko rozumnější volba byla F3 combi, vyjde levnějš a lépe vybavená...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to opravdu zajímavé, ale taky bych řekl že za peníze za které jsem to tenkrát koupil bych to už dnes asi nepořídil. Když si to nabouchám do konfigurátoru tak jsem minimálně o 50tis jinde.

 

o dost, můj stál v červenci 2014 ( ale objednán v dubnu ) cca 340tis, dělal jsem si konfiguraci cca 2-3 měsíce zpátky a vyšel na 390tis...

 

za současný situace, pokud nepotřebuju vyloženě místo vzadu, tak by daleko rozumnější volba byla F3 combi, vyjde levnějš a lépe vybavená...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Slovensku jsou ceny vyšší.

 

 

o dost, můj stál v červenci 2014 ( ale objednán v dubnu ) cca 340tis, dělal jsem si konfiguraci cca 2-3 měsíce zpátky a vyšel na 390tis...

 

O padesát tisic Ambition nezdražil. Už jsem v sousedním vlákně dával v dubnu kompletní rozpis. Za 390 tis. je vyšší výbava Style. Letos zdražil benzinový Ambition oproti loňsku o cca 25-30 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca 10% je tam zdražení - což je dost.

 

design je subjektivní - F3 pěkná je, Rapid mi přijde designem více modernější.

 

Místem je to úplně stejný, akorát vzadu má Rapid více místa.

 

F3 pro mladou rodinu, Rapid pro rodinu kde už jsou děcka větší...

 

F3 je lepší poměr cena/výkon

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rapid mi i pro menší děti přijde lepší. Ony ty sedačky s pětibodovými pásy jsou obrovské. V Rapidu jdou dveře otevřít div ne do pravého úhlu - výhoda pro nastupování a vystupování, popř. nandavání/vyndavání spícího děcka. A dítě člověku nekope do zad i když je přední sedačka posunuta hodně dozadu. Do širšího kufru v pohodě dostanu synkovo kolo, víceméně na šířku, takže zbývá víc prostoru na tašky a dcerky odražedlo, ale s tím bych si poradil i u fábky. Konec konců, co jsem dokázal naskládat do kufru Matizu mi dodnes přijde jako malý zázrak. Jsme dneska moc rozmazlení, DDRoni dokázali do Trabanta naložit výbavu na měsíční dovolenou, zatímco kámoš se s dvěma malými dětmi neposkládá do Zafiry s rakví na prodloužený víkend.

Editováno: , autor: camillio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...