Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

veľa som sem ešte nenapísal, tak neviem či som sa trafil správne, ak nie, tak nech sa to presunie kam to patrí. Hádam to neskončí v:spam:Ale k veci...

 

zvažujem kúpu Rapidu SB 1,2 TSI 81kW akčná verzia DRIVE. Zaujíma ma pár otázok, na ktoré mi skúsenejší snáď poradia.

1, Ako je to so stabilitou auta, fakt je to také zlé? Mám na mysli odskakujúci zadok v zákrutách a priečnych nerovnostiach, citlivosť na bočný vietor? Zmenilo sa niečo s príchodom       MR 2017? Zlepšila sa situácia s odchádzajúcimi zadnými tlmičmi?

2, Ako je to so spotrebou 66 vs. 81kw? Je u silnejšej verzie nižšia či vyššia, hlavne pri presunoch po okreskách či v meste?

3, Má niekto skúsenosti s ťahaním prívesného vozíka za Rapidom? Prejavuje sa to nejako v zhoršení stability? Ak je naložený poriadne (cca 500 kg), bude mu, hoc silnejšia 1,2tsi stačiť? Neplánujem to ťahať stále ale raz za čas sa vyskytne, samozrejme až po zábehu :)

Zatiaľ asi toľko ale iste mi teraz ešte niečo napadne. Zatiaľ vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží, z jakého auta přesedáš.

Stabilita hrozná není, označil bych jí za průměr.

Citlivost na vítr tam je, při velkém bočním větru to fakt s autem háže a člověk musí být připravený korigovat.

Slabší verze TSI na okrskách žere méně - cca o 0,5 litru. Silnější zase méně na dálnici. Ale TSI je dost citlivý motor na nohu, takže nejvíce ovlivní kdo s tím jede.

S vozejkem ti neporadím, ale co se týče zátěže, já třeba poznám už 100Kg chlapa navíc a to mám silnější TSI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
před 4 hodinami, lucije93 napsal:

Dobrý den,

 

prosím o radu, přemýšlím o pořízení tohoto Rapida https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/rapid/17300827?goFrom=list , budu ráda za každou zkušenost či radu, zda kupovat nebo proč nekupovat? Děkuji pěkný den Lucka.

pokud nevadí 3 válec, ještě před slevou - za ty samé peníze je novější a vybavenější auto...

Rozhodně tenhle kus ze salonu v kterým bylo hafo lidí bych nebral...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, lucije93 napsal:

Dobrý den,

 

prosím o radu, přemýšlím o pořízení tohoto Rapida https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/rapid/17300827?goFrom=list , budu ráda za každou zkušenost či radu, zda kupovat nebo proč nekupovat? Děkuji pěkný den Lucka.

Loni v září jsem dal za nového Rapida o skoro 60 tisíc míň a mám automatickou klimu, tak si udělej obrázek. Bez té auto. klimy je to katastrofa, občas se svezu i v manuálu a to je neprovnatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, tento kúsok zabíjajú tie xenóny a Bolero.. spolu za necelých 17 tis.

http://www.skoda-auto.cz/chci-vuz-skoda/pages/nove-vozy-ihned-k-dodani-detail.aspx?v=TMBAB6NH8H4025846

1.2TSI 81kW 6M Fresh 356.900 (Ambient Plus) + xenóny 10.000 + metalíza 12.900 + malý kožený paket 400 + rezerva 1.600 + Bolero 6,5" 6.900 + mobilita plus 2.000 = 390.700

 

Aktuálna ponuka s trojvalcom:

1.0TSI 81kW 6M Style 371.900 + metalíza 12.900 + rezerva 1.600 + mobilita plus 2.000 = 388.400 + paket Style Plus 14.000 (xenóny, tempomat, sunset, zadný stierač) = 402.400

Osobne by som si tiež radšej priplatil za toto, ak by som súrne nepotreboval nové auto a bol ochotný čakať na jeho výrobu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, brrrrm napsal:

 

 

Jak jsem psal, mám úplně to samé (xenony, metla, kožený paket, rezervu, mobilitu), nemám Bolero, ale zase 16´kola a cena o skoro 60 níž - tohle je celkem zlodějna. Nebo nastavená na trvrdé smlouvání, jak tu někdo psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nie je zlodejina, to je cenníková cena nového auta v danej výbave. Veď ani ty si predsa nekúpil auto za cenníkovú cenu. Pozri si svoju zmluvu o kúpe auta, v nej máš uvedenú cenníkovú cenu a konečnú predajnú cenu. Veď ono stačí prísť do predajne, podať si ruku s predajcom a už máš okolo 3% dole z ceny.

 

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Atrani napsal:

Já ceníkovou cenu u Škodovky bral při objednání nového auta, tzn. z továrny přes dealera. Při prodeji skladovek z autosalonu se uvádějí ceny prodejní - viz. třeba Vistacar u nás v Hodoníně, ale třeba to v Čechách funguje jinak, než na Moravě :)

 

Rozdíly v cenách skladových aut a aut zadaných do výroby jsou ve velké většině případů hudbou (dávné) minulosti. Bývaly doby, kdy se vyrábělo na sklad i centrálně, nejen na dvory prodejců. Spousta prodejců u skladových aut slevy neuvádí a nebo jenom ty "úvěrové". Přitom při osobním jednání (nebo vlastních webů, mailových kapaní) je tomu jinak.

 

Jak se dá dostat u Rapidu Fresh při vyšší ceníkové ceně o skoro 60 tis. níž za běžných podmínek (tzn. bez úvěru, bez zaměstnaneckých slev, ..) mně není jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Futrt ale zapominate na pojem SKLADOVKA, PREDVADECKA a auto na SHOWROOMU ;) ..... skladovkla je nekde pres rok venku, v nejlepsim pripade nekde v garazi uklizena a ceka. Takze na to auto nikdo nehrabne, ovsem co je pak lepsiho, jestli oblejzane auto a nebo auto na nekde na sklade, kde na nej prsi, prazi slunicko a v zime hezky mrzne. Ano, je to auto, ale prece jenom, povetrnostni vlivy jsou zlo, takze za me rozhodne lepsi auto ze salonu. Ale kazdeho vec.

Kazdy to muze mit jeste jinak pojmenovane, necetl jsem komentare pred, jen letmo, takze ani nevim o jake auto se jedna. Beru to vseobecne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 6. 2017 na 15:08, lucije93 napsal:

Dobrý den,

 

prosím o radu, přemýšlím o pořízení tohoto Rapida https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/rapid/17300827?goFrom=list , budu ráda za každou zkušenost či radu, zda kupovat nebo proč nekupovat? Děkuji pěkný den Lucka.

Ahoj Lucije, za mě je teno Rapid předražený s nevhodnou konfigurací. Předem si uvědom, že za takové peníze můžeš mít ještě lépe vybavený a hlavně o třidu výš situovaný vůz. Ať nevypadám jako dealer, tak jen zkáceně - Ford Focus 1.6 s autom. klimou i park. senzory atd, Opel Astra 1.4 Enjoy,  Fiat Tipo 1.4 dokonce v nejvyšší výbavě, Peugeot 308 1.2 Puretech, Citroen C4 1.2 Puretech Feel Edition, a dokonce nádherný Renault Megane GrandCoupé 1.6 ve výbavě LIMITED!!! To opravdu stojí alespoň za vyzkoušení, protože všechny vyjmenované vozy jsou nejméně o 10cm širší, mají měkčené plasty v interíéru a lepší sedačky. Tohle nemám z teoretických znalostí, tyto auta jsem vyzkoušel. Bohužel Tipo jen staticky.

 

A teď k tomu Rapidu - moje žena jej chtěla, takže jsem také sháněl něco v dobrém poměru cena/výbava a nakonec jsem zjístil, že nejvíce pomůže tvrdé vyjednávání, prostě jsem licitoval mezi asi třemi prodejci, nakonec jeden mi do ceníkové ceny nabídl takovou extra výbavu, že jsem ušetřil cca 28000kč a to už na mě platí :-) Akorát se auto muselo objednat do výroby, nebylo skladem takové, takže jsem čekal měsíc, což je nic. Neboj se Lucie vyjednávat a navštiv nebo obvolej více prodejců, oplatí se to :-) Jinak jak jsem psal, kolem 400tis.kč už nabízejí ostatní značky automatickou klimatizaci a kotoučové brzdy vzadu, včetně parkovacích senzorů, takže tohle je dobré mít na paměti při vyjednávání, držím palec a nedej se! Rapid není špatný, ale je to lowcost auto, takže musí za danou cenu také nabídnout slušnou výbavu :-)

Editováno: , autor: bobanHTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...