Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Clerfayt napsal:

Mohou dát i na skladovky.

Z mé zkušenosti... Dealer s větším prodejem je schopen dát větší slevu, než ten menší. Takže jdi do těch s největšími prodeji a tam se na nich pojmi...

 

Nezlob se na mě, ale to co píšeš je jednak blbost a ještě velmi arogantně podaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Citovat

 

No já to vždy dělám tak, že nejdříve jdu k dealerovi kde auto kupovat nechci, aby mi udělal nabídku.

Pak s tou nabídkou jdu k druhému, jesti mi dají lepší nabídku.

No a pak jdu k největšímu ve městě s tou druhou nabídkou a pak mi dají ještě lepší nabídku.

Takže jsem se ze 400 tisíc u Rapid Style LB 81 KW TSI, + assitent rozdjedu do kopce, zadní led světka, piano black lišta, black interiét,m usb v zadu, zadní stěrač a zámek zpátečky, dostal na cenu 345 tisíc.  Což je 15% z ceny.

Ale to je kombinace více slev.  5% z ceny auta 20tisíc,  sleva 20 tisíc na financovní a 15 tisíc za sešrotování felicie, která se ani nedala prodat a 5 letá záruka v ceně.  Šrotovné taky škoda nabízí, ale to mi řekl až ten třetí prodejce. První dva se ani nezmínili.  Takže až u třetího jsem se dostal na slevu 55 tisíc.

 

Takže je výhodné, když chcete kupovat škodu, si na sebe třeba rok předem nechat přepsat nějaký vrak v rodině a pak ho nechat sešrotovat.  Čím kupujete dražší auto, tím větší sleva na šrotování je.


Taky doporučuju si od startu hned nechat do auta dát vše co tam chete mít. S dodělávkama jsou občas potíže a není to tak levné jak si přestavujete. A proč si zase hned nechat rozebírat auto, že?   A taky je problém sehnat extra peníze na dodělávky. Jednosušší je si to objednat hend a vzít si o něco větší půjčku. Pak už nic neřešíte a jen jezdíte.  Já jsem rád, že jsem to tak udělal.

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta sleva na financovani je sleva. Protoze kdybych si musel vzit o 20 tisic vice u Airbank, tak nakonec celkove na splatkach zaplatim jeste o  15 tisic vic. Takze se to porad vyplati.

Konkrente u Skofinu si musít díky slevě půjčit jen 220 tisíc a při 5 tisíc měsíčně to vychází na  54 měsíců a  270 tisíc celkem

Kdežto u Aibank si musím půjčit 240 tisíc a při 5 tisících měsíčně to vychází na 57 měsíců a  285 tisíc celkem.

Takže pořád díky škofinu a slěvě ušetřím 15 tisíc.  Takže nevím co se vám na slevě na financování od škofinu nelíbí.

 

Navic mam diky tomu ve splatkach pojisteni. To je pro mne obrovske plus.

Taky to stare auto by slo stejne do srotu a nic bych nemel, tak za to mam aspon 15 tisic. Ja mel dve auta. Jedno slo prodat a druhe uz ne a melo jit do srotu.

Takze min 50 tisic slevu mam. A dost realnou.  Zadne buliky na nos. Kolik tisic vam slevili na Rapida? Pochybuju ze vice nez 50 tisic celkem....

Mně je jendo jak, ale důležité je kolik.  A ta sleva celkem dělá cca 13% z ceny vozu.

 

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty to ale nechápeš, skutečnou slevou na nový vůz se většinou rozumí sleva od prodejce tj. Tvých 5%.

Dodatečná sleva při financování či protiúčet je spíše bonus. Navíc nějak nechápu jak jsi ušetřil 15 tisíc na ŠkoFinu. 220 tisíc si půjčíš a dáš zpět na splátkách bez pojištění 205 tisíc ? A pokud tím myslíš, že ušetříš těch 15 tisíc oproti jinému finančnímu ústavu, tak to se nemáme o čem bavit. To není žádná sleva.

Tak se hned nečerti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 1. 2018 na 21:52, s-tony napsal:

Ta sleva na financovani je sleva.

 

V 99% pripadu to zadna sleva neni a jde jen o snizeni vstupni ceny. Kterou pak o to vic preplatis. Je uplne jedno, jestli je to "sleva", "zimni kola zdarma" nebo cokoli jineho. Dulezita je celkova cena vcetne navyseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceníková cena 400 tisíc. Style LB 81 kw + extra věci.

Celkově zaplatím i s úroky 385 tisíc.  (záloha hotově + (výše splátky x počet splátek).

Kdybych si vzal půjčku jinde, tak mně auto bude stát přesně těch 400 tisíc.

 

Kdybych auto platil hotově, tak bych zaplatil přesně 365 tisíc.

Takže rozdíl mezi platbou hotově a půjčkou je 20 tisíc. Což mi při půjčče 220 tisíc na 4 a půl roku přijde dobrá nabídka.

 

Kolikrát vím že lidi zaplatí více než ceníkovou cenu, když si vemou půjčku.

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, s-tony napsal:

......Kolikrát vím že lidi zaplatí více než ceníkovou cenu....

Tak to musí být ožralí milionáři :-). 

Není nad to ukázat: Já na to mám!

 

Znám i vola, co si doslova myslel, že sleva znamená dodání méně kvalitního zboží. Asi myslivec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba hledat a hledat...před měsícem jsem našel:
Rapid Spaceback Style 1,0 TSI 81 kW 6-stup. mech.
330 900 Kč -13% z 381 400 Kč
sice mi přesně nesedí těch 13% ale pořád to je slušné...a ano byly tam nějaké škodovácké akce...
jo a to auto tam údajně měli v prodeji 5 měsíců a postupně slevovali...
Editováno: , autor: martt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ceny to je mazec.. Já dal 6/2013 za fresh ambition dynamic 1.2 tsi 77kW -liftback - 17" kola, navigace, klimatronic, park senzory, prodloužená záruka atd. 307 000,- Sice přes škofin, ale pak jsem to vyplatil. To byly ještě časy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem třeba našel na Autovolf:

Škoda Rapid Style PLUS

1.0TSI | 81kW | 6°manuální

z 399tis. na 339tis. Jsou tam sice nějaké marketingové akce - Škofin atd ale to se dá olišačit že se auto vezme na leasing a po pár splátkách se doplatí...

https://www.autovolf.cz/vuz-skladem/394/skoda-rapid-style-plus-1-0tsi-81kw

 

A je divný, že jsem tohle auto nenašel na ofiko stánkách Bolky mezi novýmy vozy na prodej...a tam navíc nejsou tyhle ceny ani náhodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to zase jako moc rozdílná sleva na skladový vůz oproti ostatním nepřipadá. Není tam přesně specifikováno co to je ta TRADE IN akce. Na oficiálních stránkách Škody mají slevy na obdobné vozy poskládané ze slevy za úvěr a další při koupi na podnikatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martt:
To je otázka jestli se to vyplatí na lízu a pak doplatit, protože něco zaplatíš hned na těch prvních splátkách, pak nějaká částka + poplatky za splacení, pak si to musíš převést na sebe takže evidenčka + převod a milion sraního kolem, pojistka atd. . To je lepší si najít prodejce, kde si domluvíš slevu (i když menší než na lízu), ale ve finále to máš potom stejný a míň starostí. Příťule takhle dostala slevu, která byla psaná jako sleva při odkupu vozu na protiúčet, tak nám nakonec tu slevu nechali i bez výkupu starého vozu a ještě jsme dostali slevu na zimáky a nějaké harampádí jako povinná výbava atd.
 Všechno jsem vyřídil po telefonu, pak jsme přijeli pro auto, to už mělo zimáky, letní Al kola zabalená v kufru. Zaplatili jsme a frčeli jsme domu s čistou hlavou. Pak už jen druhý den přihlášení a hotovo.

Editováno: , autor: luban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dostal za starou plečku výkupní bonus 15 tis. To jej od té doby navýšili, nebo je variabilní? Jinak ve výsledku to opět není cena, na kterou by ses při troše snahy nedostal u normální objednávky. Přijde mi, že skladové Rapidy zrovna na velké slevy "netrpí," aspoň u našeho dealera nabízeli výběhový Fresh bez výbavy za ceníkovou cenu, která byla vyšší (!) než v případě objednání podobně vybaveného FL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...