Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

Tím bych si tak jistý nebyl, ano motory euro 6, ty TDI vše 1,4 tříválec jek smíchu. A už dva lidi nezávisle na sobě co mají co společného se Škodou (myšleno zaměstnanci ve fabrice) říkali, že zlatej Rapid, u F3 se šetřilo na všem ještě více. A když se řadí F3 právě mezi Rapid a Citigo tak těžko to bude kvalitnější auto. Vyspělejší možná ano (mirror link apod.) ale to je tak vše. Čas ukáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šak jsem psal, počkat co z toho vyleze. modernější bez debat, Rapid je recyklát, to ví všichni. Kvalitnější, mno šetří se nehorázně na všech autech, ale já pod pojmem kvalitnější vidím "dotáhnutý do detailů" nebo alespoň co nejvíc a né šitý horkou jehlou jako Rapid. Sám považuju Rapida za dobrý auto vzhledem k ceně, ale jsem zvědavej na rozměry a ceny FIII, ale už teď je pravděpodobný, že tolik místa vzdau jak Rapid nenabídne, takže nic pro mě. Liftback je hezčí kastla, ale kdo chce pohřebák, tak bych rozhodněl vzal FIII combi než SB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vormene, dnes se horkou jehlou šijou všechny modely. Uvidíme co nám přinese F3, jestli vodu ve dveřích, vrzající těsnění, klepající silentblok nebo jestli si u F3 vymysleli na lidi něco jiného. Píšeš, že Rapid reciklát - což je pravda, ale když si uvědomíš co vše se u Rapida řešilo jako u recyklátu poskládaného v podstatě z ověřených dílů tak si pak představ co tak bude k mání u nového modelu s důrazem na cenu. Jinak s tebou souhlasím. 

Jinak jsem zvědav jestli ten 1,2TSI - 81kw bude v F3 rychlejší než 77kw u Rapida. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, to právě nevím

 

přiznám se, že nevím kdy má přijít na trh kombi, jestli ve stejný den jako HB

 

Ale po zkušenostech co se muselo ladit na všech posledních Škodovkách, bych nové auto hned po uvedení na trh nikdy nekoupil, tak po roce a půl...

 

takže podle mě se nevyplatí čekat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave, souhlasim s Rypicong, odladovani chvili potrva, Rapid ma tohle za sebou... To Wormen: nemyslim si ze fabia je alternativa... resp jsou to rozdilny auta. U Rapida liftback - to je snad jasny a co se tyce tady v jinych vlaknech se vyskytujicich nazoru o podobnosti FIII a Rapidu SB - to prece ne, vem si treba jenom zadni presahy, to je uplne jiny auto. Kdyz jsem vybiral Rapida, chtel jsem Rapida, nenapadlo by me jit do Fabie, nebo treba  Roomstera, ty faktory ovlivnujici vyber jsou jiny.... Kdo ma jako hlavni kriterium kufr - prosim, ale pochybuji, ze je tady mnoho  takovych lidi ( myslim na foru ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neváhal, jsem tady s pár lidma průkopník co se Rapida týče, šel jsem tvrdě na věc bez ladu a skladu. Má to své výhody a nevýhody, ale nejspíše bych nyní už také do úplné novinky nešel a počkal ten rok rok a půl. Sice jsem ušetřil cca 20tis oproti dnešku, měl jsem Climatronic v základu s park asistentem safe lockem atd., ale moje šrámy na duši způsobené neustálým řešením problémů (testovací králík) už nikdo nevymaže stejně tak změněný názor na kvalitu koncernových aut. Vstříc novým a větším úsporám, koncern dnes dělá stejný "popelnice" jako jakákoliv jiná automobilka a kdo mi dnes bud něco tvrdit o kvalitě VW s vyzdvihováním do nebes tak se mu jen vysměji do tváře. S Rapidem jsem spokojený, ale čekal jsem více co se kvality týče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víš Petře, ona je kvalita a kvalita.

 

dá se rozdělit do mnoha segmentů

 

Třeba dílenské zpracování a použité materiály - tam VW je na tom hodně dobře, sedni třeba do C3 a pak do Fabie, C3 je zpracovaná šíleně, stačí se kouknout na ovládací prvky jak chodí, chod převodovky atd atd.

 

Pak tu třeba máme spolehlivost jako takovou - i zde si myslím, že je na tom VW velmi dobře

 

S čím má VW problémy, je odladění dětských nemocí, ale je to tím, že prostě expanduje jak kráva a aspiruje na největší automobilku....

 

Ale souhlasím, že VW už není co bejval..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotrebak, jako vsechno okolo, trend je takovej, neudelas nic.... Ja netvrdim ze FIII bude mit zasadni vady ( ale treba bude ), spis jde o to, ze cilova skupina je dle meho jina, nez pro Rapida... Fabia je Fabia, u Rapida plati  - kdo nema nebo nechce kvuli prerostlosti Octu, jde do Rapida. Kupodivu i pro me byl tohle faktor - ta Octa uz se me osobne zda prerostla, je to rozmerove uplne jiny auto nez moje OI. Co se tyce koncernu: Asi jsem konzerva, ale tak nejak stale slysim na VW kvalitu, navic nevim proc, ale strasne me vadi ta agresivni kampan Hyundai. No jak je videt, emocno stale rozhoduje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a samozrejme diky za prukopniky a tohle forum - vim ze me ceka max silentblok (doufam ze je odladenej), voda ve dverich me neprekvapi, retez snad vychytali a hura do jezdeni :-). V sekci "lestenkari" jeste musim poresit osetrovani prosklene strechy, abych to nesmudlal obyc. Ironem ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, sice remcám, ale s nejvyšší pravděpodobností zase v budoucnosti skončím u Škody či jiný auto koncernu (pokud se něco zásadního nezmění) jsem na ni prostě zvyklej, cítím se v ní jako doma atd.. Jen prostě nebudu tvrdit, že nějaká automobilka jiná je kšunt atd. a že bych si auto od nich nikdy nekoupil. Trochu mě ale mrzí kam se dnešní automobilový průmysl ubírá.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíši rypiconge další fanatik koncernu :D

Rapid či o3 je na stejný úrovni jako korejci nebo francouzi. Jenom u o3 jsou silnější motorizace...

Začalo se šetřit od o2 fl asi nejvíce.....

si děláš prdel ne ?

 

1. fanatik nejsem, kdybych měl více peněz koupím Mazdu nebo Hondu

2. už si laskavě zapamatuj, že koncern neznamená VW, ale je i Hyundai, Citroen-Peugeot apod. takže příště když tohle slovo použiješ, dodej i který myslíš

3. pokud nevidíš rozdíl ve zpracování ve Francouzů vs auta od VW, tak jsi slepý a já tyto automobilky porovnával pouze v tomhle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze zpatky na cekani

Mam za sebou sotva prvni tyden z avizovanych cca 14. Ti a uz cervicek hloda... Povida proc jsi nevzal skladovku osle.. Ale zahanim, zahanim..

Nema nekdo objednany liftback od cca 20 zari. Nema uz nejake lepsi info?

Jeste se mi nechce nahanet prodejce, to az pristi tyden mu napisu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...