Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

63kW verze by měla být +/- stejná jako tvoje F1. 77kW verze je krapet lepší. Prostorem si polepšíš, středovou konzoli nechápu - F1 + F2 měla s prominutím vypíčenou do strany a člověk měl otlačenou nohu, Rapid to má v cajku. No a spotřeba, záleží na profilu trati a jakým tempem jezdíš. Pokud nejsi rychlík, dostaneš se 100% na stejnou spotřebu né-li méně a víc si to užiješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já měřím cca 188 a F1 jsem měl 6 let a v Rapidu(Toledu) se mně sedí mnohem líp a hlavně toho místa za mnou :-) mám 63kW a na nedostatek výkonu si po dvou letech zatím neztěžuju, na silnici drží krok s 1.9TDi s přehledem, ale mít 77kW je určitě lepší. na trasách kolem 100km se málokdy dostanu nad průměr 5,6 a to nejezdím po rovinkách, spíš vysočina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali má podle vás smysl připlácet si za elektrické otevírání zadních oken či nikoliv? Přemýšlel jsem taky o zadních repro, ale dost lidí si tu stěžuje na kvalitu zvuku, takže to asi nemá smysl... Díky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To musíš vědět TY, zda to využiješ. Tady se to stejně nedovíš, jeden bude říkat, že ne, druhý zas že jo. Zamysli se tedy nad tím, zda ti doposud tato funkce chyběla, či nechyběla a máš to. Pokud tedy máš nějaké auto.  ;)  A pro příště bych prosil abys toto řešil v příslušném tématu - toto téma je o předních oknech, ne o zadních a už vůbec ne o reproduktorech. Ty patří do sekce Autohifi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali má podle vás smysl připlácet si za elektrické otevírání zadních oken či nikoliv? Přemýšlel jsem taky o zadních repro, ale dost lidí si tu stěžuje na kvalitu zvuku, takže to asi nemá smysl... Díky za rady!

 

divná otázka, ale budiž, pokud nemáš malé děti, je to úplně zbytečné...

 

zadní repráky klidně koupit můžeš, lidem vzadu aspoň něco bude hrát a pokud by jsi chtěl následně koupit lepší repráky, nemusíš natahovat kabeláž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš si dělám jen takový průzkum. V obou věcech jsem ještě nerozhodnutý, tak mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní... je mi jasné, že každý má rozdílné potřeby. Fakt je ten, že na zadních sedadlech vozím lidi jen zřídka, nicméně "švihadel" už mám ze starého auta plné zuby... 

 

PS: sorry za špatné vlákno

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu nerozumím - píšeš, že švihadel máš plné zuby a přitom se ptáš, zda si pořídit ta okna v elektrice? Tak jak to je? Já je vzadu nemám už v několikátém autě a nikdy bych si za elektriku nepřiplatil - jednoduše proto, že ji k ničemu nepotřebuji. Vzadu jaksi nesedím a prakticky tam nikoho nevozím.

 

PS: Necituj předchozí příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při pořízení repráků dozadu si elektrické stahovačky doobjednej a nebo pokud ne tak se připrav na malou operaci. Kličky mají tendenci rezonovat a je nutné je podložit pěnovým materiálem. Osobně mne to točilo na Roomovi na nynějším autě jsem na to jaksi nemyslel a operace s podkládáním se opakovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych ještě jeden dotaz... - ESC PLUS včetně ABS, MSR, ASR, EDS, HBA a HHC

Zprvu jsem tuto volbu ignoroval, protože jsem to pokládal za zbytečnost (v současném autě nemám nic). Tak nějak jsem ale předpokládal, že ESP a ABS jsou standartem, jestli jsem to ale dobře pochopil, tak ABS je až součástí tohoto balíčku. Jaký na to máte názor? Zbytečnost nebo ne? Bohužel se v asistentech moc nevyznám... sice jsem si přečetl o jejich funkci, ale při rozhodování mi to moc nepomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je úplně zbytečný a klam. Jediné co je tam navíc ( oproti sérii ), je asistent rozjezdu do kopce HHC, který ti tady plno lidí nakóduje zadarmo, nebo za drobnou úplatu...

vše ostatní na autě je už z fabriky...

PS: jinak ABS je klasika, ale ESP a ASR je super a oceníš to...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při pořízení repráků dozadu si elektrické stahovačky doobjednej a nebo pokud ne tak se připrav na malou operaci. Kličky mají tendenci rezonovat a je nutné je podložit pěnovým materiálem. Osobně mne to točilo na Roomovi na nynějším autě jsem na to jaksi nemyslel a operace s podkládáním se opakovala.

Repráky vzadu mám a mám tam i kličky, mě osobně nic nerezonuje. jinak elektriku vzadu já osobně nepreferuji, za jízdy okna neotvírám, mám climatronic, což mě osobně přijde jako mnohem lepší investice. Samozřejmě každý preferujeme něco jiného a ve finále zaleží na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je pravda, že climatronic chci také, takže dělat průvan je asi zbytečný :) 

 

ad Rypicong: chápu to správně, že ABS v základu teda je? a to ASR taky? tak proč prostě ty blbci nenapíšou jenom HHC a vypisujou to tam celý?? zrovna to HHC mi přijde asi jako nejzbytečnější věc... i když mě teda dost překvapilo, že to jde softwarově odemknout, jestli jsem správně pochopil. Každopádně díky za odpověď, dost mi to pomohlo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektrický okna jedině jako bonus pro následný prodej. Aut se švihadly bude o moc víc, budeš mít plus. Jestli máš na příplatek, jdi do něj. Praktické využití nula.

Jinak repráky mám, klíčky mě ale nedrnčí. Spíš drnčí tapecy při přehnaných basech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Repráky vzadu mám a mám tam i kličky, mě osobně nic nerezonuje. jinak elektriku vzadu já osobně nepreferuji, za jízdy okna neotvírám, mám climatronic, což mě osobně přijde jako mnohem lepší investice. Samozřejmě každý preferujeme něco jiného a ve finále zaleží na tobě

Asi jsi tomu ještě nepřidal na voltech...A nebo ti to jaksi rezonuje celé. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je pravda, že climatronic chci také, takže dělat průvan je asi zbytečný :)

 

ad Rypicong: chápu to správně, že ABS v základu teda je? a to ASR taky? tak proč prostě ty blbci nenapíšou jenom HHC a vypisujou to tam celý?? zrovna to HHC mi přijde asi jako nejzbytečnější věc... i když mě teda dost překvapilo, že to jde softwarově odemknout, jestli jsem správně pochopil. Každopádně díky za odpověď, dost mi to pomohlo!

ABS, ESP a kontrola tlaku v pneumatikách, je povinná výbava daná legislativou EU...

ASR je v základu a HHC není vůbec špatný, chce to vyzkoušet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsi tomu ještě nepřidal na voltech...A nebo ti to jaksi rezonuje celé. :kol-31:

Je pravda že nejezdím s rádiem na plné kule, mám hlasitost nastavenou tak jak mi to vyhovuje a nikde mi nic nerezonuje. Věřím , že když přeženu basy, tak že budou rezonovat tapecy, ale ne kličky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...