Přejít na obsah

Kabinový / pylový filtr


JirkaBrno

Doporučené příspěvky

tak s těmi filtry u F2 je to tak a myslím, že u Romstera je to stejné, když z něj vychází..kabinové filtry jsou odlišné velikosti před Faceliftem a po něm..před FL měly filtry rámeček..po FL už rámeček nemají a jsou proto o něco větší..sám jsem tenhle problém řešil u Fabie přítelkyně..a pokud někdo koupí ten filtr menší, tak pak stačí zakoupit jen ten rámeček a dát ho tam s rámečkem, jako to bylo před FL..škodovka začala asi šetřit a prostě rámeček vyhodila a nahradila ho větším rozměrem filtru..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pre posledné uistenie :D tento tam bude pasovať na 100%?

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/6r0819653-kabinovy-filter-mann-22047.html

Pretože som na skoda-dily hodil svoj VIN a píše mi že to nieje kompatibilné s mojím autom a kompatibilný je len ten bez uhlia papierový, ale veď aj tento je pre autá od 7/2010 a ja mám 2014, tak tomu nechápem :D a keď hodím číslo dielu do ETKY tak mi to vyhodí filter pre Audi A1 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se konečně dozvěděl, proč mě nešel filtr narvat do rámečku.. Jsem přišel do autodílu a řekl jsem, že chci filtr na fabii 2 po faceliftu.. Jenže mám 3/2010. A oni mě asi dali ten větší. Rval jsem ho tam dobrou hodinu :D Je ale s aktivním uhlím a stál mě nějakých 210kč. Na krajích má i těsnění. Takže asi nepatřil do rámečku.. :/ No už je tam i s rámečkem :D

 

A moje rada pro ty co objednávají z netu, kašlete na net a kupte si kabinový filtr normálně v autodílech. Za tu cenu ho nemají ani na netu a ten můj přinejmenším vypadá hodně kvalitně. Žádný tenký papír a nějaký německý výrobce.

 

Měnil jsem ho asi po skoro 3 letech. Ten minulý jsem myslel, že je tak černý vlivem uhlí, ale on byl tak černý vlivem nečistot :D

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako to tu už odznelo, je lepšie kupovať filter s aktívnym uhlím. Ja osobne beriem vždy MANN, alebo keď ten nie je dostupný, tak MANN (oni vyrábajú aj originál). V prípade mojej Fabie II po FL, vyrobenej 12/2011, modelový rok 2012 to je filter MANN CUK 26 010. Menil som ho tento týždeň, tak číslo viem naspamäť. :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, McMatej napsal:

Já vhledem k tomu jak krátkou dobu je vzduch ve styku s aktivním uhlím a jak nepatné množství uhlí vzhledem k objemu filtrovaného vzduchu je, filtrům s aktivním uhlím moc nevěřím.

 

Tak never, nikto ti nebráni, ale si myslíš že vývojári také veci netestujú, ty to testuješ len výškou tvojich dohadov....

 

Ja používam aj na pitnú vodu a mám možnosť si dať urobiť rorbor pitnej vody a čo myslíš že tá voda vo filtri odpočíva ???

Len pretečie a účinkuje, proste mysli si čo chceš ale auto je tiež na vozenie, ľudí aj materialu, veríš mi...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme ze uhlikovy je lepsi, to je predsa jasne.

On 7/1/2017 at 5:12 PM, e1. said:

Ja osobne beriem vždy MANN, alebo keď ten nie je dostupný, tak MANN (oni vyrábajú aj originál). V prípade mojej Fabie II po FL, vyrobenej 12/2011, modelový rok 2012 to je filter MANN CUK 26 010.

Original dodava BEHR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve som kupoval nejaký spotrebný materiál na jednu staršiu Fabiu a medzitým som našiel v katalógu MANN jednu (pre mňa) novinku, filtre rady FreciousPlus (FP). Vraj by mali oproti uhlíkovým filtrom (CUK) navyše ešte filtrovať alergény, častice do veľkosti PM2.5, a mali by zabrániť plesniam a baktériám preniknúť do interiéru vozidla. Aspoň toto tvrdí mikrostránka tohto produktu: www.frecious-plus.com.

Ja teraz nejaký čas kabínový filter nebudem meniť, ale keby ste to niekto skúšali, tak sa určite podeľte o skúsenosti! :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

@Losky83

pokud vím, tak tady se vedla debata o tom, že po face škodovka přestala dávat rámečky a nahradila je větším rozměrem filtru a že když má někdo po face a chce si pořídit menší filtr před face, že k tomu potřebuje rámeček, to je celé..tady se žádná debata o tom, že když si objednáš filtr před face, že se filtr prodává s rámečkem nevedla..filtr se s rámečkem nikdy neprodával..

takže ty jsi si objednal dle odkazu ten menší před face, který potřebuje rámeček, takže logicky potřebuješ rámeček, aby ti seděl dobře a nebo si koupit filtr po face, který je větší a který ti tam bez rámečku bude sedět dobře a nebo jak říkáš si koupit nový rámeček na ten tvůj již zakoupený :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...