Přejít na obsah

Kabinový / pylový filtr


JirkaBrno

Doporučené příspěvky

Sem ho měl před měsícem po 21 měsících  ježdění venku. Vypadal jako novej. A na záruční servis jdu za tři měsíce. Za tu dobu se asi už moc nezasviní když ani po skoro dvou letech se mi to nepovedlo. Řek bych, že bude asi vhodné si ho nějak označit.

 

Jinak s aktivním uhlím neni. Je od novýho auta bílej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj chtěl bych poprosit o radu .Koupil jsem si nový filtr s aktivním uhlím a chtěl jsem ho vyměnit.Zjistil jsem , že na tom původním není žádná šipka kam má filtr směřovat , takže se ptám kam má šípka ukazovat pokud sedím na sedačce u spolujezdce má šipka ukazovat doprava nebo doleva ? Prosím moc o radu výměna je hotová během dvou minut , ale nevím tu správnou orientaci.

Jirka

Editováno: , autor: Rumík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě u těch  cen od levnýho čínskýho až po nějakej drahej prvovýrobní s aktivním uhlím.

 

Předpokládám, že kabinovej filtr není to samý jako je třeba olejovej u kterýho bych neriskoval dát nějakej levnej čínskej.

 

Když se prej dá nějakej levnější olejovej filtr tak se z něj prej uvolnujou takový chloupky do oleje který pak nedělaj motoru dobře,

 

Ale u kabinového v pohodě ne snad? Možná ten čínskej bude akorát trochu propustnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve SM byl test pyl.filtrů,budeš se divit,ale ty méně kvalitní měli propustnost vzduchu horší.A třeba v uhlíkových filtrech bylo uhlí o dost méně než ve značkovém.Já jsem na Fábii zkoušel levné díly,jednou jsem si namontoval filtr za asi 80 korun,smrad z toho byl jako by někdo nablil do topení. Je také rozdíl v těsnosti filtru,některé levné ani nejdou pořádně vložit do rámečku.Ve 2kové Fabii po faceliftu už rámeček není,o to víc záleží na tvaru filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud člověk není nějak mimořádně citlivý alergik, tak na tom filtru podle mě nezáleží. Sám na alergie trpím (pyly a plísně) a nikdy jsem neměl problém ani s tím nejlevnějším šuntem. Dokonce jsem párkrát udělal takovou prasárnu, že jsem starý filtr v kýbli vypral v prášku na praní (opět do běla) a po usušení vrátil zpět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"vyfuníš" jen ty největší nečistoty, ale taky se to provizorně dá. Na tom filtru fakt nezáleží - je to čistě o marketingu s využitím lidského strachu z nemocí -  stačí aby filtr alespoň něco propouštěl... Když ho vyhodíš úplně tak se také nic nestane, respektive se ti bude "jen" více prášit v autě. Venku také dýcháš bez filtru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas tak háklivý to není a časem to zase vylítne. Je to stejný jako s výměníkem topení - dřív se filtry nedávaly a topení topilo. Jen ti občas něco z výdechu vylítlo do ksichtu. Ta klimatizace je o něco citlivější, protože "vlhne" a v tom bordelu je větší šance na uchycení nějakého "smradu". Určitě není optimální ten filtr vyhodit, ale když tam chvíli nebude, tak to není nic kritického.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ještě jak říkáte, že je ten ochlazovač mokrej.

Ideální plocha pro uchycení všelijakýho prachu. a pak to zas nepoužíváním klimatizace a průtokem suchýho teplýho vzduchu to pěkně vyschne a vznikne krásná šlupička která bude nabývat. a časem to bude navíc pěknej izolant a klimatizace nebude chladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by jsi musel jezdit skrz cementárnu. Jako teoreticky máš pravdu, ale ten filtr nikdy 100% netěsní - takže bordel tam jde stejně. Hlavně celá ta skříň není vzduchotěsná. Klimatizaci jsem měl sice rozebranou jen párkrát, ale výměník byl vždy čistý... i po 10 letech intenzivního používání s mým přítupem k hygieně vypadal prakticky jako nový, sice smrděl, ale opticky super :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...