Přejít na obsah

Kabinový / pylový filtr


JirkaBrno

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Tak jsem dneska měnil kabinový filtr. Fabia II rok 2011.

 

Vypadl na mě starý filtr Bosch ihned po odmontování toho krycího deklíku. Rámeček tam žádný nebyl. To, že v mém ročníku už ten rámeček není jsem se dozvěděl až následně v této diskuzi.

 

Samozřejmě, že ten Bosch, který na mě vypadl neměl ten rozměr o kterém tady píše JirkaBrno. Takže se tam klinkal dle štítku z poslední výměny 2 roky a nic se nestalo. Předpokládám tedy, že to klinkání bez toho rámčeku asi ničemu nevadí a nemá to na funkio žádný vliv nebo snad ano ?  Ted jsem tam dal filtr Mann, taky se v něm klinká, protože o těch nových rozměrech jsem neměl do přečtení této diskuze ani páru a eshopy opravdu tohle nezohledňují.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klinkání, jak si to nazval, má za následek, že vzduch místo aby se prodíral přes filtr, si raději zvolí bezpřekážkovou cestu škvírou kolem toho filtru. To potom nemá žádný smysl aby tam byl. Samozřejmě že se nic nestane. Jen ti prach fouká dovnitř. Např. Felda neměla žádný filtr, a taky jsem to přežil. Kdyby se něco takového stalo u filtru oleje v motoru, tak to už by byla katastrofa.

Jestli jsi měl před 2 roky údržbu v servisu, tak to jsem rád že nic takového nenavštěvuji. Tím že vyměnili původní těsný, za klinkající, tomu spíše ublížili.

Doporučuji ti tam dát ten správný aby plnil svou funkci.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jipol57 :

 

díky za odpověd, tvoje zdůvodnění je logické, že může prach procházet těmi volnými prostory.

 

Jen pro vysvětlení, mám to auto teprve 3 týdny, tak se s ním seznamuji a měnil jsem všechny náplně a filtry. Na autě je servisní štítek, co všechno bylo měněno ve značkovém  servisu Škoda. No je vidět, že ani ve značkovém servisu si s tím moc hlavu nedělají a dají klidně menší filtr, který se pak klinká.

 

Mám doma od známého několik těchto kabilnových filtrů, které bych rád v budoucnu použil. Dal by se můj případ vyřešit tak, že by jsem si koupil tento rámeček ?

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0819647-ram-kabinoveho-filtru-oe-10697.html

 

Předpokládám, že ta šachta toho filtru je stejná jako u těch, kde ty rámečky byly.

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rameček to vyřeší, ramečky se používaly do faceliftu, tzn na stare II jkove fabie. filtr byl tedy užší a menší. Pak přišel facelift, tedy cost saving, ramecek se odstranil a zacalo se používat silnějšího, a širšího filtru. Když se podiváš na začátek tohoto vlákna, řešil jsem ten samej problem...

Jiný typ filtru je ti nanic, prach poletí přes fuky mezi filtrem a mezi telesem na filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, šachta je naprosto stejna, měnit formu by se škodovce nevyplatilo.. proto si nechali vyrobit jinej filtr, kterej je vyjde na cca stejny penize jako starej mensi a zrušili rameček, kterej je nějake penize navic stal.. tedy vynechanim ramečku škodovka ušetřila dost velkej balik peněz když se veme, že denně dělali cca 1000fabii a roomsteru..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Chcel by som sa opýtať .. som prekvapený, lebo na novom filtri mám "air flow" a teraz som ostal šoknutý, lebo neviem na ktorú stranu ho mám otočiť. Nikdy som to neriešil, starý som mal xy krát vonku. Vedeli by ste niekto, že kam ktorým smerom je tok vzduchu ? Či nemám to riešiť ? Ďik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravíčko, chcel by som vymeniť pred letom kabínový filter na Roomstri 2014 stačí obyčajný alebo s aktívnym uhlím?

Tento tam bude pasovať?: https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/6r0820367-kabinovy-filter-skoda-22021.html

Alebo radšej tento s uhlím?: https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/6r0819653-kabinovy-filter-skoda-22020.html

 

Vďaka za odpovede :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...