Přejít na obsah

zimní clona, má to smysl?


pete_fab

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Jestli nemáš vymontovaný termostat (či termostaty, podle typu motoru) pak clona nemá žádný velký smysl. Do chladiče neproudí voda až do dosažení provozní teploty. TSI má navíc ještě uzavřenou clonu čerpadla.

Clona na chladiči možná o fous urychlí ohřev motoru, protože zabrání proudění vzduchu kolem bloku a hlavy motoru. Efekt je ale minimální.

Mě osobně připadají tyto činnosti vycházející z praxe traktoristů v šedesátých letech vyloženě úsměvné.

Jestli máte problém s dosažením provozní teploty chladící kapaliny, vyměňte termostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem si v pátek koupil zimní clonu http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fabia-ii-facelift/plexi-ofuky-oken-zimni-clony/skoda-fabia-10-zimni-clona-pr-narazniku-spodni-id:3681.eshop a dnes jsem jí přidělal sedí přesně a vypadá to i dobře.

Loni jsem měl mezi chladiči takové ohebné plexi a opravdu se motor dříve ohřeje tak jsem si letos koupil tuto clonu a navíc nebude lítat tolik bordelu na chladič.

post-58936-0-44808800-1355595875_thumb.j

post-58936-0-34506600-1355595886_thumb.j

post-58936-0-76125900-1355595894_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal nasadil jsem to v sobotu tak to nemám odskoušeno. S tím čidlem teploty bych to nehrotil stejně je schovaný za nádazníkem. A stou vrchní clonou by to nemělo asi moc smysl, největší nápor vzduchu jde spodkem, když se podíváš na první fotku tak vrch není prostupný celý, zato spodek jo. Tak samozřejmě stačí tam bát mezi chladiče ze dvou třetin kus něčeho nepromokavého a tím ušetřit. Ale já si chtěl udělat radost na vánoce a koupil jsem si toto už kvuli tomu že na chladič nebude lítat bordel se solí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíce je to znát když opravdu mrzne třeba kolem -10 a víc.Když je nad nulou tak je to skoro nastejno jak bez clony. Jezdím každý den do práce stejnou trasu a loni když bylo kolem těch -12 tak ručička teploty vody dosáhla provozní teploty o 2-3km dříve. To jsem tam měl to plexi mezi chladiči ve 2/3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to mě poser na mý holý záda..... To je pěkně na hovno. Sem to dneska zase zkoušel a prostě to nende...

Díky za odpověď. U té spodní jsi sundával značku nebo ne?

Ne nesundával, s těma delšímy šroubky to jde dobře nejdříve to chytneš na kraj závitu do té clony a pak tu clonu i stěma háčky nasadíš.

Ty háčky jsem dal z vrchu na tu prostřední mřížku viz. foto.

post-58936-0-35289800-1356176453_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...