Přejít na obsah

Výměna špatného motoru 1,6 74kw AEH za AKL ?


Grym

Doporučené příspěvky

Ahoj, dlouho jsem tady nebyl, ale teď mám na Octavii přidřený motore 1,6 74kw, typ AEH. A otázka je, zda by pasovalo bez problému všechno když bych sehnal motor 1,6 74kw, typ AKL bo o jednom vím za slušné peníze. Jde mi právě o to, že lépe se shání ten typ AKL, a tak když bych ho jen chtěl přehodit na místo AEH, zda nebudu mít problém např, spojka,přiruba,eletrika, jiné závity nebo co já vím co všechno ?

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor jako takový by měl být úplně stejný, rozdíl mezi AEH a AKL by měl být asi jen v řídící jednotce ;) , ale radši si ještě počkej jestli ti tu napíše někdo jiný a potvrdí ti to ;)

PS: teď mě napadlo, člen stihačka měl AEH a měl po čipu nějaký problémy, tak si sehnal ŘJ z AKL a z AEH se stal AKL :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Octavka:

Technická data motoru 1.6 74Kw

Kódové označení: AEH(4/97>), AKL(8/97)

Zdvihový objem: 1595ccm

Emisní limit: EURO2(AEH), EURO 3(AKL)

Vrtání/zdvih: 81/77,4mm

Počet ložisek klikového hřídele: 5

Ventilový rozvod: OHC

Válce/ventily: 4/2

Max. výkon při otáčkách: 74Kw při 5600ot./min.

Max. točivý moment při otáčkách: 145 při 3800ot./min.

Kompresní poměr: 10,3:1/10,5:1

Zapalování a vstřikování: SIMOS 2

jedna lambdasonda, propojení pedálu akcelerátoru se škrtící klapkou-mechanické(lanko), proměnná délka sání, trimetalický katalizátor

Čili se tyto motory lišily jen v emisních limitech, AEH - EURO2, AKL - EURO 3, ale ve výsledku je to stejně jedno, protože do roku 2000 se uznává jen EURO 2 a je jedno, že AKL má EURO 3, ekologickou daň musí zaplatit jako by motor splňval EURO 2 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak predbezne mam domluveny stejny typ motoru, jen bude k mani priblizne za 14dni. Takze budu muset teda chvilku pockat, ale alespon to bude pak papirove ok. Jinak ve velkem TP, se uz neudava vyrobni cislo motoru, ale opravdu jen typ motoru, jelikos uridnikum doslo ze je to spotrebni kus.

Jinak diky vsem co mi napsali :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...