Přejít na obsah

Studený motor pri 1 startu zdechne


bArt_Teschen

Doporučené příspěvky

Hi all,

proste rano kdyz jdu k autu, pri prvnim startu motor naskoci a okamzite zdechne, pri druhem startu uz jede normalne, napada vas neco ? Na diagnostice se nic neukazalo.

Mam neco podobnyho na 1,6/74, akorat to obcas zdechne i 2x :) Menila se lambda, cistila klapka, vaha vzduchu a daval se novej stredni dil vyfuku, v Chorvatsku to prestalo, po navratu sem opet. A nikdo nikde nevi :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hi all,

proste rano kdyz jdu k autu, pri prvnim startu motor naskoci a okamzite zdechne, pri druhem startu uz jede normalne, napada vas neco ? Na diagnostice se nic neukazalo.

Mam neco podobnyho na 1,6/74, akorat to obcas zdechne i 2x :) Menila se lambda, cistila klapka, vaha vzduchu a daval se novej stredni dil vyfuku, v Chorvatsku to prestalo, po navratu sem opet. A nikdo nikde nevi :(

tak me napadlo cidlo teploty motoru, ale to by se ukazalo na VAGu ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hi all,

proste rano kdyz jdu k autu, pri prvnim startu motor naskoci a okamzite zdechne, pri druhem startu uz jede normalne, napada vas neco ? Na diagnostice se nic neukazalo.

Mam neco podobnyho na 1,6/74, akorat to obcas zdechne i 2x :) Menila se lambda, cistila klapka, vaha vzduchu a daval se novej stredni dil vyfuku, v Chorvatsku to prestalo, po navratu sem opet. A nikdo nikde nevi :(

tak me napadlo cidlo teploty motoru, ale to by se ukazalo na VAGu ne ?

Jojo, melo by, ale zkousel sem menit a zadna zmena :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hi all,

proste rano kdyz jdu k autu, pri prvnim startu motor naskoci a okamzite zdechne, pri druhem startu uz jede normalne, napada vas neco ? Na diagnostice se nic neukazalo.

Mam neco podobnyho na 1,6/74, akorat to obcas zdechne i 2x :) Menila se lambda, cistila klapka, vaha vzduchu a daval se novej stredni dil vyfuku, v Chorvatsku to prestalo, po navratu sem opet. A nikdo nikde nevi :(

tak me napadlo cidlo teploty motoru, ale to by se ukazalo na VAGu ne ?

Jojo, melo by, ale zkousel sem menit a zadna zmena :(

No, tak jsem vcera vymenil cidlo teploty motoru, nepomohlo to. Tak jsem zavolal znamemu do Skoda servisu, presne jsem mu rekl co to dela a on hned vedel. Udajne jim chodi nejake koncernove servisni listy a v jednom z nich tohle bylo popsano jako casta zavada. Rikal ze to muzou byt 3 veci, takze ted cekam na telefon, auto jsem mu rano zavezl, uvidim co zjisti. Potom dam vedet jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hi all,

proste rano kdyz jdu k autu, pri prvnim startu motor naskoci a okamzite zdechne, pri druhem startu uz jede normalne, napada vas neco ? Na diagnostice se nic neukazalo.

Mam neco podobnyho na 1,6/74, akorat to obcas zdechne i 2x :) Menila se lambda, cistila klapka, vaha vzduchu a daval se novej stredni dil vyfuku, v Chorvatsku to prestalo, po navratu sem opet. A nikdo nikde nevi :(

tak me napadlo cidlo teploty motoru, ale to by se ukazalo na VAGu ne ?

Jojo, melo by, ale zkousel sem menit a zadna zmena :(

No, tak jsem vcera vymenil cidlo teploty motoru, nepomohlo to. Tak jsem zavolal znamemu do Skoda servisu, presne jsem mu rekl co to dela a on hned vedel. Udajne jim chodi nejake koncernove servisni listy a v jednom z nich tohle bylo popsano jako casta zavada. Rikal ze to muzou byt 3 veci, takze ted cekam na telefon, auto jsem mu rano zavezl, uvidim co zjisti. Potom dam vedet jak jsem dopadl.

No tak to jsem urcite zvedavej, i kdyz mam jinej motor, ale chova se nam to dost podobne. Tak pak dej vedet -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Mam posledni mesic naprosto stejny problem. Na 1. pokus auto hned chcipne. Nekdy i na 2. pokus.

Normalne to chytne na 1 vterinu a konec. Jen slysim zacvakani relatek. Jakmile ale motor podporim lehounce plynem tak

vsechno funguje jak ma a nezdechne to ani na 1. pokus. Kolega co uvadel ze bude vedet cim to je uz neodpovedel a na

zpravu nereaguje. Ma nekdo nejaky napad cim to je ? VAG samozrejme nic nehlasi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak zde bylo napsáno mám 1.9TDI 81kW a ze začátku když jsem si Octu dovezl domu (cca před rokem a kousek) tak auto pravidelně chcípalo na první pokus, nebo se drželo do rozjezdu, následovaly rozvody a olej ale stejně to tam bylo furt, jenže pak jsem přešel na jinou naftu přesněji od Tesca na Shell z Shell na Diesel Vervu a je bez problému i v zimě to škytne a hned to jede na první pokus. Takže bych to občas hledal i v obyčejné věci jako je šťáva protože jak mi řekl známý mechanik od Škodovky, na nádrži ušetříš maximálně 60Kč, ale motor je sakra drahší!:-) Pokud mu člověk nedává to nejlevnější ale dá mu pořádně napapat tak se mu ten motor za to odvděčí, já jezdím zatím bez závady na motoru (se mnou najeto 35 000km), maximálně se mi přidřelo táhlo na turbu.:-)

Editováno: , autor: Martin Kuděla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...