Přejít na obsah

Motorový olej z internetu


JirkaBrno

Doporučené příspěvky

cus vsem.. zajimala by mě jedna věc.. jelikož sjme se jal ušetřit, chtěl jsem koupit motorový olej z internetu... ovšem jak poznat, že člověk kupuje kvalitní olej a ne nějaký pajcovaný... např je normální 4L Shell helix ultra 5W40 jde sehnat za 130 korun litr a taky za 300... a tak bych mohl pokračovat .. Mobil super 3000 5l za 500 nebo taky za 1100.. myslíte si, že to je jen taková marže, nebo prostě někdo prodává něco co prostě není zrovna 100 % košer?? Máte někdo skutečně prověřený eshop, nebo je prostě nejlepší nechat si nalít v servisu sudový olej?? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě.. zajímalo by mě to.. díval jsem se do papírů od servisu a za litr 5W40 magnatecu si učtovali 400kč bez dph.. na netu lze sehnat kolem 230, nebo Shell helix ultra za 200... jde mi spíš o to, zda se dá na nějaký eshop spolehnout, že je fakt poctivý.. při kauzách pančovanýho chlastu, nafty, cigaret.. se mi zdá 5l oleje za 600 trošku mimo.. nechce se mi kvuli 1000kč uspoře doprasit auto za desetitisíce..

co říkáte na toto

http://www.oleje-shop.cz/product/shell-helix-ultra-5w40-1l

http://www.e-oleje.cz/index.php?akce=detail&id=124&baleni=1l

http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop/27-1-Oleje-a-olejove-filtry/23-2-5W-40/5/410-Shell-5W-40-Helix-Ultra-1L

myslíte že to je jen o marži??

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo tak kupovať také oleje ktoré používa malé percento motoristov a preto sa neoplatí pančovať? Ak by som chcel pančovať olej, tak by som sa zameral na najrozšírenejšie a najviac kupované oleje. Značky ako Castrol a Shell sú asi najrozšírenejšie, a vrámci nich viskozity 5W-40, resp. LL 5W-30. Takže ak chcem znížiť riziko kúpi pančovaného oleja, tak sa zameriam na menej rozšírenú značku a viskozitu. Áno, ten olej bude drahší, ale keď za jeden interval výmeny oleja (10 tisíc km) natankujem benzín za viac ako 1100 €, tak šetriť na oleji 10-20 € sa mi zdá byť úplne choré. Nemám nič proti objednávaniu cez internet, ja tiež odtiaľ beriem olej, ale to či dám 9 alebo 13 € za liter neriešim, lebo stále som hlboko pod cenou olejov v servisoch, kde môžem iba veriť tomu že v sude a následne v aute bude taký olej aký je na faktúre. Tiež nechápem, že ako môže niekto dávať do auta tie superlacné rozlievané oleje ktoré sa predávajú za 4-5 € za liter (liter Red Bullu stojí viac!), s pochybným pôvodom a hlavne bez možnosti kontroly. Ďalšia kapitola sú oleje v Tescu. Pochopím že nikto si do kosačky z Mountfieldu nebude kupovať 3-esterový olej závodný, tam stačí aj niečo lacné, ale ľudia v Tescu kupujú 4-5 litrové balenia tej no-name sračky (väčšinou bez schválenia výrobcov), ktorú by som nenalial už ani do Favorita, nie to ešte do modernejšieho auta. A k tomu tá cena tých olejov je vyššia než bežné značkové oleje na webe, ba dokonca niekedy sú na úrovni drahých olejov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto mi hlava neberie. Najprv riešiš či ten olej nie je pančovaný a potom ho kúpiš v Alberte? Ehm... :kol-44::kol-25:

nevim proč se pod tím pozastavuješ.. měli 50% slevu na castrol oleje, regal byl vybrany asi na 10 falšek.. puvodni cena 379 korun, měli ho za 179, datum plnění 5.2012... nevim, proč bych to neměl v hypermarketu albertu koupit, nebo jen pro to, že ho tam prodávaj tak je nahovno?? myslím, že je to daleko lepší volba než z netu, jsem přesvědčen, že albert nebude brat zboží od pochybných dodavatelů a nelazjne si prodávat nějaký pajcovaný olej na rozdíl od eshopu, který dneska funguje a zítra je zrušený... nekupoval jsem žadny NONAME olej, ale castrol magnatec 5W40 C3.Dneska jsem to porovnal s tím, co maj na benzince za 340 korun a je to naprosto stejný balení včetně etiket.. :kol-32:

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já také nosím do servisu svůj olej z E-shopu kde se vejdu do cca.120 kč/l a nemám s tím problém. Paranoiu ale vůbec nemám z kvality oleje, ale z toho jestli mě tamní mechanik neočůrá a jestli ten olej opravdu použije a ne jenom doleje. K této paranoie mě vede velmi malý roční nájezd km na druhém rodinném vozidle, což asi českou povahu bude svádět ke zlodějině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak první servis byl jen tak co sem našel, byla to první olejovka.. a když se viděl tu cenu... ted si to pořeším přes známé... psal jsem do servisu a napsali mi, že olej můžu mít svůj,a le bude to poznačeno u ,,karty,, vozu a kdyby byl nějaký problém, škodovka bude požadovat rozbor oleje, pokud budu chtít uznat reklamaci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim proč se pod tím pozastavuješ.. měli 50% slevu na castrol oleje, regal byl vybrany asi na 10 falšek.. puvodni cena 379 korun, měli ho za 179, datum plnění 5.2012... nevim, proč bych to neměl v hypermarketu albertu koupit, nebo jen pro to, že ho tam prodávaj tak je nahovno?? myslím, že je to daleko lepší volba než z netu, jsem přesvědčen, že albert nebude brat zboží od pochybných dodavatelů a nelazjne si prodávat nějaký pajcovaný olej na rozdíl od eshopu, který dneska funguje a zítra je zrušený... nekupoval jsem žadny NONAME olej, ale castrol magnatec 5W40 C3.Dneska jsem to porovnal s tím, co maj na benzince za 340 korun a je to naprosto stejný balení včetně etiket.. :kol-32:

Ono je pri týchto marketoch problém práve ten, že tak silno tlačia na cenu, že ich dodávateľ to im predáva takmer zadarmo, ba dokonca na tom niekdy môže aj prerobiť. Žiaľ, veľké reťazce sú z pohľadu dodávateľov najväčšie svine a keď sa u takého dodávateľa prelej pohár, tak sa môže ľahko stať, že namiesto 5W-40 budeš kupovať 15W-40, alebo niečo úplne iné ako motorový olej. A nebuďte naivní, nemyslite si že si na to nikto netrúfa pre pár korún zisku. Ak by ste medzičasom zabudli, len nedávno Vám zomrelo na otravu metanolom viac ako 30 ľudí. Tam išlo o životy, nejaký pančovaný olej je oproti tomu iba detská zábava. Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud to bude naše vláda podporovat a čoi nebude dávat opakovaně pokuty v miliónech Kč tak se vždy bude omrdávat na složení a tím budou výrobci jen vydělávat.

Dnes je od každého výrobku XY variant od různých výrobců ale správné předepsané složení dodrží jen málokterý z nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty kontroluješ autoservis co ti naleje do auta??? Kontrolujete servis, že vám nafakturuje 5W40 a nedá vám tam 15W40?? nezlob se, ale to bych mohl pak i přemýšlet, jestli je 95oktanový natural fakt 95oktanů a ne jen 80, protže je to levnější.. a rozhodně věřím víc albertu, že prodává 5W40 než internetovému shopu.. jestli ste si všimli, tak se pančuje akorát neznačkový chlast, který kupují lidi ve stánku.. ve velkém kšeftu nenašli ani jednu flašku... zase z toho nedelejte sci-fi... mně šlo primárně o internetový kšeft, který může sídlit někde v garáži, oleje tahá z Polska, nebo něvím odkud, kde může být stáčírna a pak to tu prodává za ,,lidové,,ceny... přece jen Castrol za 130korun normální cena buhví odkud a Castrol ZA 180 korun v akční ceně 50%, z hypermarketu nadnárodního prodejce čemuž věřím, protože kolem těch olejů chodím a vím, že normálně stojej 379 je trošku rozdíl.. ale každý na to můžeme mít jinej názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve škodovce v regálu (ne tedy ze sudu) a na pumpách litr oleje SHELL Helix HX7 diesel AV 5W-30 stojí 730,- až 750,-Kč a v CC-autodily stojí 192,-Kč.

Na několika e-shopech je vysvětlení, že přes oficiálního distributora do ČR jsou ceny olejů vysoké. Proto se například oleje Shell vozí přímo z Belgie a tedy se s cenou dostanou dolů.

A tomu věřím. Lahve s olejem jsou originálně zalepeny i zavíčkovány. Takže můj názor je, že se nemusíme bát nakupovat levný ale značkový olej Shell, Castrol,... v ověřených e-shopech.

Editováno: , autor: Pepa Kvapil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem teď koupil do pašíka TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W40 5L za 1.353,-Kč. Mám ho se slevou pro mě jinak stojí 1.691,-Kč. Cena mě ani moc nezajímala jen jsem nechtěl nic levného a musel splňovat normu VW pro PD motory.

Vždyť to leju do svého auta.

Něco jiného je když ke mě do práce přijede zákazník a jedinné co ho zajímá tak je cena. Nejsem ale svině tak mu řeknu co si o tom myslím ale konečné rozhodnutí je stejně na něm. Když chce cokoliv NO NAME hlavně aby to bylo levné tak to dostane. Když chce kvalitu a nezáleží mu na ceně tak ji dostane taky. Ano, chci taky něco vydělat ale ne za každou cenu (třeba podvodem nebo okradením na použití levnějšího materiálu za cenu dražšího) a hlavně potřebuju aby byl zákazník nadmíru spokojený a zase se vrátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...