Přejít na obsah

1.2 TSI spotřeba a dojezd


Wranic

Doporučené příspěvky

Ja viem. Ale musím dodať že cca. polovica z tých kilometrov je najazdená v noci, keď už je chladnejšie, a zároveň pri otvorených oknách, ktoré trochu zhoršujú aerodynamické vlastnosti auta. Za nejakú hodinku plánujem ísť von, tak predpokladám, že ručička teploty vody bude dnes na 90°C behom pár sto metrov. :-)

 

Inak dokázal by som jazdiť aj s klimatizáciou pod 5 litrov, ale nesmel by som bývať a jazdiť v meste. Preto som s tou priemernou spotrebou taký spokojný, lebo som ju spravil na trase cez 1000 km, počas 22 dní, a nie počas jednej cesty. :-)
 

Teraz vlastne iba vyvažujem zimnú spotrebu, keď mám v rannej zápche na sídlisku priemer aj 20-30 litrov. :D

 

P.s.: Prosím zohľadniť aj to že mám 16" Comety, 205/45. Na 185/60 R14 alebo 195/55 R15 plecháčoch aj ja by som bol väčší frajer na nízke spotreby.  :kol-31:

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

v sobotu sem jel na otočku Přerov-Prosenice -Bzenec 150km..z toho asi 60km dálnica...spotřeba tam 5l...a zpět 4,9l...jinak na dálnici kolem 120km/h..jednou jsem to vytočil na 170 :kol-28:  ..v Bzencu jsem stál asi 2,5 hodky, tož proto vím jaká byla spotřeba zpět :kol-31:

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf VI 1.2 TSI 77 kW, letní R16 205/55 zimní R15 195/65, dlouhodobou spotřebu máme mezi 5,5-6 l/100 km, jezdím převážně trasy do 20 km jedna cesta. Osvědčil se mi tempomat, díky němu dokážu srazit spotřebu hodně nízko. Trasu kterou jezdím často Opava-Hlučín převážně obce, krátké okresky, provoz celkem slušný, tak se dostanu spotřebou okolo 4,5-5 l/100 km. Teď jsem jel Opava- Vídeň, 350 km, průměr 108 km/h, spotřeba 6,7 l/100 km. Zpět průměr 92 km/h, spotřeba 6,5 l/100 km, ale v dešti, zimní pneu. Se spotřebou paliva jsem spokojen.

Editováno: , autor: Dr. Zoidberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

A tak mi dnes vyšli svetlá na križovatke Patrónka v BA a tak som cvakol spotrebu 4,0 L/100km. Trasa Stupava, krížom bez Bratislavu na koniec Vajnorskej, 22km, priemerka len 46km/h, ale bolo treba stáť na križovatkách, vždy max. povolená +10km na tachometri a dve svižné predbiehania (bez nich som mal raz 3,8, ale to bolo až do Vajnor 30km). Samozrejme sobota 9:00 +19st.C, minimálna premávka a známa cesta, kedy viem ako idú semafory, kedy k nim dochádzm voľnobehom a brzdím morotom. Dlhé úseky dolu kopcom, ale samozrejme aj hore, tak neviem nakoľko to pomáha, ale opačným smerom mávam väčšiu spotrebu, ale to sa snažím trocha prevetrať motor kúsok po dialnici 140 tacho. na trojku. 

Toto je moje maximum pri akceptovateľnaj rýchlosti, ak by som šiel max. povolená a trápil motor nízkymi 1400ot., tak by sa dalo ešte 2dl dole, ale to nestojí za to! Normálne keď je väčšia premávka a nevyjde semafor tak je to za 4,8L/100.

post-7149-0-21511000-1436609006_thumb.jp

post-7149-0-64573300-1436609015_thumb.jp

post-7149-0-77649400-1436609021_thumb.jp

Editováno: , autor: mimoxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je moje auto: https://www.spritmonitor.de/en/detail/524107.html
Väčšina jázd v meste a väčšinou vždy rýchlejšie ako maximálna povolená rýchlosť. Na diaľnici pod 140 nejazdím a na okreskách tiež málokedy jazdím podľa predpisov. Vzhľadom na toto moje jazdenie si myslím, že 6,7 je pekný priemer, a to je vrátane jázd na okruhoch a tak isto sú v tom aj diaľničné presuny niekedy aj s rýchlosťou okolo 200 km/h. :-) K tomu mám širšie pneumatiky a ťažšie disky.

Ak ale jazdím podľa predpisov (tj. mám cestujúcich nežnejšieho pohlavia) a vyvarujem sa prudkým akceleráciám a predbiehaniam, tak bez problémov jazdím s priemerom okolo 6 litrov aj v meste. Čo sa týka údajov PP, mám ho nastavený a ukazuje mi už presne podľa tankovania (+/- 0,1 litra). Mimo mesta na okreskách sa s dodržaním predpisov dá jazdiť jemne nad 5 litrov, ak ale poznáš trasu, resp. predvídaš, tak aj za menej.

S kombíkom (ten má lepšiu aerodynamiku) na užších pneumatikách s nižším valivým odporom, a ľahších diskoch by si ešte mohol reálne ušetriť pár dcl paliva na 100 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankování si zaznamenávám už od roku 1997, tak se dávám graf z aktuálního auta a pak jednu zaznamenanou delší jízdu, která už se mi asi nepovede. V poslední době jezdím denně 70 km, trasa vede po slušné silnici a já moc nepospíchám (zpravidla tempomat na limitu), proto ta průměrná spotřeba dost klesá. Šlo by to i za míň, ale teď se dost projevuje klimatizace. Vypínat jí nebudu, od toho jí tam mám. Letní kola 16" 205/45, zimní 15" 195/55.

 

post-55924-0-17596800-1436641354_thumb.j

post-55924-0-95681900-1436641488_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E1 máš úplnú pravdu! Ten tvoj okruh nemá tak "vhodný profil" a nepoznám ho, tak by som nevedel včas "vyhadzovať" rýchlosti na plachtenie a prípadné brzdenie motorom. A máš aj pravdu v tom že mám ľahšie 15" disky a  úžšie gumy 185ky nahustené na 2,5baru.

Čo sa týka merania PPC tak keď som si to prepočítaval, tak sa mi zdalo, že ukazuje aj menej -0,1L, ale to bolo tým, že nedokážem presne rovnako dotankovať, to jedine že by som mal na nádrži priehľadný ukazovateľ hlainy, ako na nejakej rýchlovarnej kanvici! A aj podľa km najetých na jedno natankovanie vidno, že sa to meranie veľmi nemýli.

Len jedno mi nejde do hlavy, ako to že ti to ide 200, keď mám údajne vyšší výkon, lepšiu aerodynamiku a ide mi to tiež len toľko?? Že by som mal to moje meranie nejaké "skreslené" ??! :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E1 je podľa toho čo čítam dobrý pirát :kol-25: ........ja som na fabii 1,2TSI 77kw pred nejakou servisnou akciou išiel 210kmh a to len raz po tej servisnej akcii neviem ktorej to už toľko nedalo

 

Inak čo sa týka toho tankovania to je tiež nepresné pretože, ešte ani jeden krát som nemohol na prvé cvkanutie pištole natankovať rovnaké množstvo paliva (berme to že by som mal prázdnu nádrž), keďže nikdy nebudeme mať rovnaké podmienky. Ja si tankovania píšem do excelu a prepočítavam. Ale aj vtedy je to pre mňa len orientačné číslo a to mi stačí.

 

mimoxx: mne to pripadá ako keby niektoré autá mali obmedzovače na 200kmh........známy má passata 2.0TDI 103kw a max išiel 225kmh jeho brat ma passata 2.0TDI 125kw a tiež išiel 225kmh a to mi hovoril že do 200kmh tie autá idu pocitovo rovnako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mimoxx, išiel som aj 210 km/h tachometrových, ale to bolo na maďarskej M1 pri meste Tatabánya dolu kopcom. Kto pozná, ten vie. :)
Inak ďalšie vysvetlenie je to, že vďaka 7°DSG mám lepší prevod. U teba je 4-ka už asi krátka, a na 5-ku nevládze. Ja ale mám 7 ako ty 5-ku, a moja 6-ka je zase o niečo dlhšia ako tvoja 4-ka. Alebo je to jednoducho lepším vodičom. :D

marfan: 200 nejazdím denne, ale niekedy treba nechať poníky, nech sa trocha prebehnú. Svoje každodenné jazdenie by som definoval ako "svižné". :)

 

Čo sa týka toho tankovania (aby sme sa tu bavili aj k veci), tak ja tankujem vždy po okraj hrdla nádrže, a nádrž vyjazdím väčšinou takmer do sucha. Tým pádom tankujem vždy rovnako a mám priemer za veľa km (rekord mám 1015,6 km na jednu nádrž). Potom sa už priemer dá rátať naozaj presne. Nejaký čas som sledoval a nastavil som si korekciu +3%. Od vtedy mi spotreba sedí, alebo je rozdiel do maximálne 0,1 dcl, čo sa môže byť aj zaokruhlovaním PP. Tekže reálna spotreba u 1.2 TSI je asi 103-104% oproti hodnote na PP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marfi, to sa mi nezdá a keby tam bol obmedzovač tak by to stoplo tak skokovo, ale mne to tak od 180km už ide rýchlosť dosť lenivšie hore. Ale je to asi tým, že nemám rovný úsek, kde by som to bezpečne vyskúšal, chcelo by to rovné letisko, nemáš nejaké? :kol-28:  Síce to malo obmedzenie na chip, ale na rýchlosť snáď nie!

Marfi, ja si myslím, že ti len softwareovo opravili chybu merania tachometra, ale 210 ti to nikdy nedalo! :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E1, ty si to vždy dokážeš nejako zdôvodniť a vysvetliť :kol-47: , ale mne to aj tak nedá, vyhľadal som si tvoj fraf, 103,3koníka a ja mám mať 129,4 zaspatých koníkov(alebo driver)! :kol-28:

Moje argumenty sú, lepšia aerodynamika (čo sa už v takýchto rýchlostiach prejaví), menšie straty v prevodovke a +26k naviac!

Ale si myslím, že to je terénom, kde som to meral, lebo na konci už to ide mierne do kopca a asi to až tak mierne nebude!

Koniec teórie, asi to bude tým vodičom! :kol-32:! :kol-26:   

Editováno: , autor: mimoxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

včera jsem najel 540km..Přerov -Dvůr králové 220km.. spotřeba 5,1l...cesta zpět Dvůr Králové - Pec pod Sněžkou-Pomezní boudy -Hradec králové-Přerov..4,8l...ve 2 lidech sem tam zaplá klima ..a že bych jel moc na spotřebu..tož to zase ne..klasika..sem tam to vytočit při předjíždění..hlavně od Mohelnice po Litomyšl..

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se člověk snaží dá se dosáhnout zajímavé spotřeby při slušné průměrné rychlosti (viz. přiložený obrázek). Spotřeby dosaženo v hornaté Dalmácii na cestě z Brnaze do Podgory. Auto naložené na dvoutýdenní dovolenou. Jel jsem ráno bez klimatizace a s oknama dokořán. Zásadní vliv měla plynulost jízdy, byl nulový provoz a mohl jsem jet tak jak já jsem chtěl.

Chvilku jsem tam měl i 4,4 litru, dojezd do letoviska to trochu zvýšil.

post-76612-0-76480800-1438507573_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Včera 144 km cesta z Maďarska domov, priemerná spotreba 4,7 litra (s už nastavenou korekciou na PP).
Hodnota je s už vlažným/teplým motorom, lebo som tankoval asi 3 km po začiatku cesty a vtedy som nuloval počítadlo. Priemerná rýchlosť bola niekde medzi 80-85 km/h, pred domom som sa zabudol na to pozrieť, ale celú cestu som išiel po diaľnici, dokonca aj cez Bratislavu a celý čas som držal v pravom pruhu 90-ku, a v Maďarsku niekde okolo Győru som mal priemer 85 km/h. Na M1 bola tak hustá premávka, že v ľavom pruhu sa nedalo ísť normálne, iba štýlom brzda-plyn. Tak som sa radšej zaradil do pravého pruhu a najprv som išiel +/- 100, a neskôr som držal udržiaval tempo s kamiónmi. 
Vonkajšia teplota bola medzi 27-30°C, a klimatizáciu som mal zapnutú a nastavenú na 24°C.
Dojazd na PP som mal nejakých 900 km, ale pri tejto spotrebe by bolo možné teoreticky odjazdiť asi 1230 km, nakoľko som natankoval až po okraj hrdla nádrže.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolo tak veľa áut, že ani v ľavom pruhu sa nedalo normálne ísť. Niekoľkokrát sa stalo aj to, že sa tam pozbieralo tak veľa áut, že sa začali preraďovať do pravého ktorý bol voľnejší. Ak by som išiel rýchlejšie tak by som bol doma maximálne tak o 10-15 minút skôr, viac určite nie, ale spotrebu by som mal určite cez 7 litrov kvôli stálemu brzdeniu a opätovnej akcelerácii. Takto som mohol v pohode počúvať podcasty ktoré som si už chcel vypočuť pred viac ako mesiacom, a ušetril som aj nejaké 4 €, čo je vlastne obed zadarmo. Toľko za 15 minút práce nezarobím ani náhodou.
Keby som stále nebol v časovom sklze a pomalá jazda by ma neuspávala, tak by som takto jazdil oveľa viac, lebo veľa peňazí sa dá takto ušetriť.

 

Len tak pre zaujímavosť, zrátal som to iba za posledné obdobie. Od začiatku tohto leta (1. 8.) som najazdil podľa tankovaní presne 7000 km s priemernou spotrebou 7,61 litrov, a moje náklady na palivo boli 10,09 € na 100 km. Ak by som jazdil pomalšie a normálnejšie, tak mám bez problémov priemernú spotrebu o 2 litre nižšiu a to ešte stále nie som brzdou premávky. Pri rovnakých priemerných cenách paliva to znamená, že som počas tých 7 tisíc km mohol ušetriť viac ako 185 €, čo sú 3 plné nádrže. Takže môžeme na pomalých šoférov na cestách nadávať, ale treba uznať, že naozaj má zmysel obetovať nejaký čas a jazdiť o niečo pomalšie, lebo už finančná úspora na palive je výrazná, nehovoriac o opotrebovaní vozidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono sa to nezdá a ešte keby si to dal na koruny tak 5550Sk a to vyzerá ešte viac! :kol-28: A to si ako jazdil, že priemerka 7,61L?? To keď som aj šiel na Kysuce po dialnici tempomat na 120km tachometrových a za dažďa a vetra, tak keď som zišiel z dialnice tak som sa vďaka okreskám dostal na 6L/100km. Ja viem že tých 120 tach. nie je veľa, ale nie je to ani tak pomaly, aby som šiel za kamiónmi, také optimum, keď chceš šetriť a máš bojazlivú partnerku. :kol-28:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to si ako jazdil, že priemerka 7,61L??

 

Napr. tak, že z Rumunska som dorazil do Bratislavy za 6 hodín namiesto 7-8 (väčšinou cesta I. triedy, diaľnica len od Budapešti), alebo cestou tam som z časti jazdou po serpentinách a okreskách I-II. triedy spravil priemernú rýchlosť okolo 90 km/h. K tomu ešte pridaj zopár diaľničných presunov rýchlosťou 140 až 170 km/h, jazdu mestom, nejaké 21 km presuny za priateľkou za 12 minút zase len cez dediny a okresky, pár hodín strávených v aute s naštartovaným motorom a tých 7,61 litra na 100 km je ešte dobrý priemer. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...