Přejít na obsah

1.2 TSI spotřeba a dojezd


Wranic

Doporučené příspěvky

lolek77: S tou dálnicí bych se možná trochu dohadoval... Ale mrknu pozítří, až zase pojedeme na Moravu za příbuzenstvem ze strany mojí drahé polovičky, to je cesta ze 60 % po dálnici, jinak pěkný silnice, kde se dá jet 100-110... Když jedu tak nějak "příjemně svižně a na dálnici tomu dám napít", tak tuhle cestu dám za 5,6-5,7, když jedu "na spotřebu", tak 5,2.

 

Jináč tuhle jsem jel na chatu a zpátky (40 km směrem na Slapy a zpátky) a jel jsem za 4,9 a to jsem to nějak extra nepodtáčel. Celkem jsem čuměl.

 

Já zatím teda s 1.2 TSI taky spokojenost, je to pro mě jako člověka, co se vrátil k řízení po mnoha letech, přijatelný kompromis. Není to žádný "trhač asfaltu", ale to jsem ani nechtěl, než se do toho zase dostanu, ale současně ani nějaká vyloženě líná mrcha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám skúsenosť, že to na diaľnici žerie neprimerane veľa. Ale treba rozlišovať aj to, že kto ako meria rýchlosť. Je rozdiel ísť podľa tachometra do 130 a je niečo iné ísť podľa GPS 130-140. Ďalej treba rozlišovať, či ide klíma, alebo nie, obutie a potom tvar karosérie, ba dokonca aj zaťaženie auta. A samozrejme treba rozlišovať zdroj informácie o spotrebe. Palubný počítač ak nie je dodatočne nastavený, ukazuje vždy menej ako je reálna spotreba podľa tankovania. A reálne spotreba podľa tankovania sa dá presne zmerať iba ak tankujeme po okraj hrdla nádrže, že? ;) 

Podľa mojich skúseností (130 tisíc km) s motorom CBZB v kombinácií s DSG prevodovkou tvrdím, že tomuto motoru vyhovujú najviac okresky. Ak je vonku ideálna teplota a trasa je trochu dlhšia, tak sa dá dostať aj pod 5 litrov. Inak bežne jazdíme s partnerkou okresky so sporebou okolo 5,2-5,6 litra, podľa počasia. V zime je to viac, ale ako ide hore teplota, spotreba klesá, a to až kým nie je potrebné používať klímu. Čo sa týka jazdy na diaľnici, u mňa je to bývalo okolo 7,5 litra, keď som jazdil trasy ako Bratislava-Praha. Teraz už ale na diaľnici skoro nejazdím. Naopak veľa jazdím v meste, a tam tá spotreba lieta od 5,5 (víkend, prázdne cesty, jazda na spotrebu) až po 8,5 litra (svižná jazda, veľa svetiel), v prípade veľkej  zápchy nie je problém sa priblížiť ani k dvojcifernému číslu, extrém som mal okolo 11 litrov. Vyššia spotreba je potom už iba na trackday, alebo ak by som išiel na diaľnici v kuse 160 až 200.

P.s.: Mám nastavenú korekciu merania podľa reálnej spotreby podľa tankovaní, a to s presnosťou +/-0,5 %.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tu jednu skúsenosť zo včera. Cesta krátkou Fabiou Salzburg - Bratislava, zo Salzburgu s nádržou natankovanou po okraj, cesta celý čas po diaľniciach, pneu 205/45 R16. Nakoľko mám spotrebu zmeranú z čerpacej stanice v Salzburgu, tak sa štartovalo vlastne s teplým motorom, a čo som videl, tak vonkajšia teplota sa pohybovala medzi 18-23,5°C. Tým pádom sme išli bez klimatizácie a interiér sme si temperovali na 22,5°C (áno, aj toto hraje svoju rolu).
Šoférovala priateľka, a išli sme celý čas maximálnou MPR podľa GPS so zapnutým tempomatom, t.j. 127-133 km/h, resp. kde boli obmedzenia tam sme dodržiavali 100 km/h podľa GPS a snažili sme sa ísť čo najplynulejšie, s tým, že v Bratislave sme trochu ubrali, aby sme trochu schladili motor. Cestovali sme dvaja a slušne naložený kufor, ale žiaden extrém. Výsledná spotreba 6,6 litra / 100 km, priemerná rýchlosť 117 km/h vrátane jazdy v Bratislave a parkovania, celková trasa 397 km. Priznám sa, bol som príjemne prekvapený, ale zase treba uznať, že sme išli v nedeľu večer, skoro žiadne kamióny, a až na okolie Viedne pomerne málo áut, takže brzdiť bolo treba minimálne, väčšinou kvôli debilom ktorí ťa nechcú pustiť na trojprúdovke do stredného, keď vedľa nich je tretí jazdný pruh voľný. Potom sa brzdilo už iba pri zjazdoch z kopcov pred Viedňou, pričom tam majú obmedzenia na 100 až 80 km/h presne na začiatku zjazdu aj s radarom, a potom ako debil musíš na prázdnej ceste brzdiť zo 130 dolu kopcom a udržiavať tú nízku rýchlosť na takmer prázdnej diaľnici, pričom auto samo naberalo rýchlosť, aj keď sme mali podradené zo 7 na 4. Takto ekologicky zmýšľajúce Rakúsko mrhá kinetickou energiou. :angry:

P.s.: Údaje o spotrebe sú z palubného počítača, ale mám nastavenú korekciu spotreby, a malo by to byť presné na +/- 0,5%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

já mám dlouhodobou (367tis km) 6L/100km, v posledním roce dvouch mám ještě míň ... asi 5,4-5,6 ... dojezd zpravidla 650 a více ... nejezdím na krev až do rezervy, takže na krev by to dojelo asi i 750 :) ... stačí jezdit do 120ti, s předvídavou a lehkou nohou se diesel může jít bodnout :)

 

445613.png

(http://www.spritmonitor.de/en/detail/445613.html)

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak nějaká čerstvější data, u mojí Fabie, tentokrát ze zimy, cesta k Šumperku a zpět (tj. cca 240 km/cesta).

 

Natankována plná nádrž (EVO 95 u MOL).

 

Cesta necelých 100 km po dálnici, pak směs okresek, vesnic atd. Na jednu cestu si to vzalo něco kolem třetiny nádrže, čili reálný dojezd na nádrž někde kolem 700.

 

Cestou tam průměr podle palubního počítače cca 5,5/100 (nebylo mi úplně dobře, tak jsem jel "slušněji", tj. po dálnici nastaven tempomat na GPSkových 130 km/h, okresky jsem taky bral většinou těch předpisových cca 90, obec samozřejmě max. 50 - to vědomě nepřekračuju nikdy a nevědomě maximálně na pár sekund, když se "zapomenu" nebo stíhám zelenou/potřebuju se někam rychle vecpat :-) ), cestou zpátky už to na dálnici bylo veselejší, většinu času někde kolem 140-145 km/h (sláva D11, kde narozdíl od D1 nečeká žádná op**cávka v podobě zúžení či omezení na 80 každých pár desítek km). Tam to vyšlo na průměr cca 5,9/100 (pokud se dobře pamatuju). Přičemž, když jsem při jízdě po dálnici koukal na okamžitou, ukazovalo to celkem stabilně něco kolem 8 l/100 km. Klimatizace zapnutá na automatiku na 22,5 °C, venkovní teplota po cestě mezi 5-9 °C.

 

@e1: O jaké korekci spotřeby to prosím mluvíš, v kontextu těch údajů o spotřebě z palubního počítače a přesnosti +/- 0,5%? Děkuju za info!

Editováno: , autor: Pictus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, korekcia spotreby je dodatočné nastavenie palubného počítača ktorým sa kompenzuje jej nepresnosť oproti reálnej spotrebe nameranej podľa tankovania. V prípade môjho auta som si presne zmeral podľa tankovania spotrebu počas niekoľko tisíc km, a porovnal som ju s tým, čo ukazoval palubný počítač. Rozdiel bolo jemne nad 3 %, samozrejme v neprospech palubného počítača. Následne som pomocou VCDS nastavil kompenzáciu +3 %, a od vtedy mi palubný počítač ukazuje presne takú spotrebu, koľko si vypočítam podľa tankovania, inak povedané, palubák už neklame. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

@TOMUS, @MOstruszka - kdepak, nuly jsou správně :) ... aktuálně už 437tis ;) hodne prace ;) - minulý týden jsem měnil podruhé rozvody (bohužel, ty se prověšují), jinak všechno původní, je to držák, když se k tomu člověk trochu chová ;) aktulně průměrná za dva měíce je 5,7, trošku dolévám olej, ale jinak je klid ;) 

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ano, úplně ty originál byly ještě od starého výrobce, ty další a nyní současné jsou už inovované, ale vytahují se stejně, i když asi ne tak rychle. Tady jsem je uz mel ale opravdu na hrane, lozisko vodni pumpy bylo nacaty, vyveseny retez, kraval pri startu, sem se normalne kazde rano stydel nastartovat :)

Servisak mi rikal, ze tohle hodne zalezi, jaky mas prechody z setrvacnosti do zatahu, ze kdyz je mas plynuly, tak se to vytahuje mene, ale ber na to ohled, kdyz potrebujes na silnici neco ryhle vyresit :)

 

Ja menim klasicky po 15ti tis. olej, 10 je nejak malo ne? :) taky zalezi, za jakou dobu tech 10 najedes no. Ja jezdim kazdej den, tak to najezdim rychle.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdarec. mam 63kw 199500 aktualne. 2. rozvody a bohuzel.i spojka  v 185tis a vodni pumpa v 120 odesla. aktualne celkovy dojezd na krev je 720 - 750 km. jinak spotreba kolem 6. kazdy den do prace 22 km obchvat prahy kontinualni rychlost 80- 100km/h.  ruceni rozvidu uz neni na kazdodennim poradku ale jen obcas spis vyjimecne. spis mne strasi neustale cinkani na volnobeh. retez slysim jen pri 3. na vyssi otacky. jinak motor si prede a jede jak hladce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...