Přejít na obsah

Komplet návod na výměnu znaků OII


rasty23

Doporučené příspěvky

Tak už mám i já po výměně znaků. Jediné co mě fakt překvapilo bylo to, že nové přední logo má jiné zadní packy pro usazení do masky. Místo 2 vodorovných jak to je u zadního znaku jsem tam měl 3 packy jak kdyby do trojúhelníku. No prvně jsem je odštípnul aby nezavazely a pak jsem si všml, že to z toho jde normálně vytáhnout. Při lepení jsem trošku váhal, protože to tam nesedí jak prdel na hrnec, ale nakonec po nalepení musím usoudit, že to prostě něco vydržet musí.

 

Večer jedu na DIP plastic a budu dávat rámeček do černé matné. Tak pak hodím fotku před a po.

 

Jinak vím, že návodů bylo hodně, ale přeci jen nějaké postřehy pro ostatní mít budu.

 

Zadní znak jsem prvně projel vlascem (horní část + dolní část - kolíky jsem tím fakt neprořezal) a pak jsem malými šroubováky (!!!oblepenými elektrikářskou páskou) dokolečka dokola pomaličku odlepoval starý znak. Ve finále jsem tam postupně vložil šroubovák a pak jenom lehounce rukou znak odtrhnul. Moc lepidla tam nezůstalo, ale přesto jsem to benzínem a následně jarovou vodou očistil.

 

Přední znak šel hůře, ten jsem šroubovákama dokolečka dokola odlepoval a pak jsem postupně vkládal šroubovák víc a víc pod znak a nakonec jsem ho opět rukou odtrhnul. Ještě podotknu, že jsem v 10°C nic nenahříval a ani neodvrtával, protože ty packy tam jsou (jak už někdo psal) pouze jako vodící, nikoli lepící. Lepidla mi na masce zůstalo hodně, takže jsem si s tím chvilku pohrál.

 

čao čao čau :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

@Pawlisko - to s tym prednym znakom teda prekvapilo aj mna. Nalepil som to najlepsie ako som vedel, no stale mam pocit ze spodna cast nie je uplne prilepena na maske ako by mohla/mala. A teda sice znak drzi, mam obavy aby sa po case, hlavne rozne teploty, voda, a pod. neodlepilo. Tak som objednal este jednu, pre istotu, objednaval som z ob-autodily, a to ma koliky presne tak ako stary predny znak, a teda 2 koliky v rovine. Nosim ho v kufri, pre pripad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@stomko
 

Pokud sis koupil nový znak, doporučuji ti ho tam rovnou dát. Ono jestli máš pocit, že ti to nedrží,tak to raději sundej a dej s těma packama. Ono na dálnici, když ti to uletí, tak to autu za tebou může udělat dobrou neplechu. Dal jsem masku na DIP PLASTIC (do černé barvy), tak možná koupím ten novej znak .)

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil přes bazos.cz a očividně to je jinej kus, už podle těch pacek to sice rozměrově sedí na face, ale tvarově ne....

To spíš vypadá na znak z Rapidu. Měl jsem ho také a je trošku jinak ohnutý. Naštěstí se mi odlepil ( či mu někdo pomohl ) tak jsem koupil nový přímo na OII a bylo po problému. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kyselinka - no kedze ten znak mal 3 nozicky v trojuholniku namieso 2 v rovine, tak po odstraneni a nalepeni sa moze stat ze ked nie je 100% v rovine tak to takto vyjde...fakt, staci ho jemne otocit a uz ten ohyb nesedi presne... zatial som to neriesil, nahradny mam v kufri, az ma to nastve, vymenim ho  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že ten znak s třema kolíkama je na Octavii 2 bez faceliftu a má jiný tvar plochy, která se dotýká s maskou, proto tak vyčnívá. Čekám, až dostanu novou masku, tak si koupím ten znak se dvěma packama a uvidím, jak to tam bude sedět.

 

Jinak lepidlo bych na to nekupoval, ty znaky mají lepící pásku na sobě, která drží pevně. Mě to taky nesedí jak má a drží to i při vyšší rychlosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kyselinka - no kedze ten znak mal 3 nozicky v trojuholniku namieso 2 v rovine, tak po odstraneni a nalepeni sa moze stat ze ked nie je 100% v rovine tak to takto vyjde...fakt, staci ho jemne otocit a uz ten ohyb nesedi presne... zatial som to neriesil, nahradny mam v kufri, az ma to nastve, vymenim ho  :kol-31:

Ake nozicky? Ved v maske nie su diery, ci mi nieco uchadza? Ja som znak zalepil mamutom a drzi uz druhy rok ako pribity a licuje pekne po celej ploche. Bral som ho este medzi prvymi a bol na Rapida   :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...