Přejít na obsah

Teplota motora nieje na 90


Lukas1450

Doporučené příspěvky

Presne tak sice nieje to moja fotka snad sa majitel nenazlosti a nieje to ani pristrojovla superb ale mam presne tak teplotu neklesa ani nestupa proste tak sa zohreje a tak drzi ... po dialnici ked ho troska viac zoslapnem tak vybehne to niekedy na 90 ale potom to ochladne a opat klesne na tu teplotu... spotreba mimo mesta mam 6,6 v meste max cca 9 L auto som mal na diagnostike a 0 zavad ....

post-26540-0-70656300-1354047363_thumb.j

Editováno: , autor: Lukas1450
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normalne pocasie ci uz 11 stupnou alebo 6 stupnou... proste ake je pocasie u vas take je aj u nas... zatial este mrazy neboli takze neviem... a teplota mi nevylezie na 90 .... ale zaujimave je keby bol termostat zly tak to kolise a spotreba by bola nenormalna ... teplotne cidlo tiez... jedine ze by bol zaseknuty termostat tiez to je blbost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 2.5 a po zahřátí se mi ručička zastaví přesně v půli, resp. 90°C !

Pohledej, někde jsem toto obdobné téma tady četl, ale je to už strašně dávno. Hodně štěstí!

Jo, vzpomněl jsem si, že Vick by mohl vědět nejvíce, pokud vím tak dost laboroval s termostatem. Zkus se s ním spojit přes SZ.

Editováno: , autor: Lanny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja viem ... ale tak o to auticko bolo dobre starane a teraz zmenilo majitela umna sa ma ako v bavlnke :D ja mu vsetko doprajem za studena ked ho nastartujem necham ho minutku dva si len tak behat nevytacam ho nekantrim... krmim ho len tym najlepsim palivom ake mame v meste ... teraz dostane ten najlepsi olej aky len moze byt pren ... a ono tak :D hruza ... inac neviete je problem menit termostat ? je vela rozoberania ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdekoli v servise ti budou termostat měnit dle postupu v dílenské příručce kde je pouze jeden postup a to ten,že musí dolů rozvody.Nicméně opravdu to jde vyměnit i bez tohoto postupu jen je třeba si trošku hrát s přírubou která drží termostat.Ta příruba drží na třech šroubcích z nichž jeden je hůře dostupný,ale jde to.Mám vyzkoušeno dvakrát.Určitě je nejlepší měnit termostat při rozvodech preventivně.Mi odešel asi půl roku po výměně rozvodů a tudíž jsem hledal způsob jak to obejít a povedlo se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ču, asi před 3 lety jsem se nechal unést zvukem 2.5 TDI u jedné A6 a koupil si ji(naštěstí už ji nemám a mám teď supa1.9 96 kW).Pořídil jsem si ji v létě, takže jsem teplota byla v poho a neřešil jsem to. Motor byl olejnička, tak jsem ho nechal přetěsnit a udělat rozvody ca 20.000,-, bohužel mi nevyměnili termostat, prý se to u rozvodů normálně dělá ??? a na podzim ouha, motor měl termostat v pr..., teplota nelezla nahoru. Samotná výměna termostatu ca 2500,- při sundání rozvodů.

Takže pro ty co mají 2.5 litry je to dobrá zpráva, že se to dá vyřešit bez rozvodů :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som sa popravde tiez nechal uniest zvukom a teraz ma dost este ocaril vykon ide to velmi pekne ... ja som mal predtym Fabiu 1 generacie 1.9 TDI PD a nemozem porovnavat fabiu so Superbom to je jasne ale ked uz porovnavam vykon .. vaha / vykon tak fabka isla dobre ale superb na svoju vahu / vykon ide ovela lepsie ... a som spokojny ... ale dost off topicu... a ktomu termostatu som rad ze to islo bez rozvodou ... pretoze by to bolo fakt drahe to uz by som rovno mohol vymenit rozvody... aj ked boli menene zaciatkom roka ale uz ked to by bolo rozobrate tak uz by som to dal spravit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ču, asi před 3 lety jsem se nechal unést zvukem 2.5 TDI u jedné A6 a koupil si ji(naštěstí už ji nemám a mám teď supa1.9 96 kW).Pořídil jsem si ji v létě, takže jsem teplota byla v poho a neřešil jsem to. Motor byl olejnička, tak jsem ho nechal přetěsnit a udělat rozvody ca 20.000,-, bohužel mi nevyměnili termostat, prý se to u rozvodů normálně dělá ??? a na podzim ouha, motor měl termostat v pr..., teplota nelezla nahoru. Samotná výměna termostatu ca 2500,- při sundání rozvodů.

Takže pro ty co mají 2.5 litry je to dobrá zpráva, že se to dá vyřešit bez rozvodů :kol-47:

Ne termostat se normálně u rozvodů nedělá a ani ti to v servise neřeknou.Pro mě to taky byla nová zkušenost a taky asi půl roku potom co jsem rozvody vyměnil tak odešel termostat.Nicméně jsem s ním asi 3/4 roku jezdil dál.Pak jsem provedl výměnu a zatím je klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...