Přejít na obsah

fabia rs tahne do strany


xxfavo

Doporučené příspěvky

Pri plnem plynu mi tahne auto hodne doleva.dam plny plyn a po chvili se ztoci hodne doleva a potom ,kdyz prudce uberu tak se jakoby zacne rovnat a dokonce jaoby mel tendenci tahnout doprava,ale podstatne mene nez pri plnem plynu doleva.Vymenil jsem kvuli tomu vsechny predni silenbloky a cepy na naprave.hroni ulozeni jsem daval nove zaroven s podvozkem AP sportahrwerke.Uz me nenapada co by to mohlo delat.Za kazdou radu rpedem dekuji! smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

geometrie ok? dělá to na letních i zimních kolech? jinak když jde hřeben řízení do kopru udělá pěknou paseku....u mne to ve finále s autem cloumalo tolik, že se nedalo ani jet - ale to by jsi poznal tak, že když zvedneš předek a chytneš za kolo, má do stran vůly, zkusil bych to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to co popisuješ mi začalo dělat moje RS zhruba před měsícem a dnes se definitivně zastavilo, nejřív to tahalo za volant vtahu a při brzdění pokaždé na jinou stranu a potom to v určitých otáčkách začalo házet a klepat s volantem a kovově cvakat. nakonec to tak cloumalo autem,až se muselo zastavit. závada byla v kloubech poloosy, vyměnil jsem vnitřní, vibrace ustaly ale dnes se objevilo opět to cvakání a auto přestalo jet, protože se rozsypal i ten vnější kloub, takže pozor na to. auto se pak musí odtáhnout , pokud se zasekne poloosa, musí se ta vyndat, jinak auto nerozhýbeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ne, ale pokud máš třeba špatně udělanou geošku tak se při plynu může autu dát jiným směrem. To řízení myslím, zda máš v pořádku tyčky řízení a čepy, ty právě pokud by nebyli, tak jak auto zabere tak jede jinam jak plyn povolíš jede normálně. Skusil jsi se pořádně rozjet a prudčeji zabrzdit? zda také táhne jinam, nebo jede rovně. Jako snad nic než čepy silentbloky a vyvážené kola geošku a poloosy tam není nic co by to dělalo. A špatná poloosa se dá celkem poznat. Nic přejdi čepy všechno okoukni silentbloky také poloosy a nakonec bych riskl geošku, pač jsi mohl vymlet díru a natrhnout třeba čep.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Uplne to samy to delalo mne.Pri pridani plynu to tahlo do strany, cim prudceji jsem pridal, tim intenzivnejsi bylo tahnuti. Mel jsem po vymene zadnich puku, tycek rizeni+cepu a geo, vse OK. Nakonec jsem zjistil, ze v levym rameni je strhanej zavit v te hlinikove konzoli diky kratkemu sroubu, tim padem rameno nedrzelo jak melo.Stacilo vymenit sroub za delsi, ktery se chytil v zadni casti zavitu v konzoli a byl klid, ale pri dalsim rozdelani se chystam to uz resit. Zkontroluj si to taky pro jistotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak novej poznatek je tento....kdyz zvednu auto tak aby obe predni kola byli ve vzduchu a tocim doleva a doprava ,tak obe strany jakoby drhnou a krupe v nich...nevim teda jestli to jde z tlumicu nebo z horniho ulozeni...obe maji najeto 6000km....tlumice a pera jsou AP sportfahrwerke a horni ulozeni SKF z autokelly.... o tom vrzani jsem v souvislosti s AP slysel,ale nikdo nepsal o tahani no frown.gif

jinak na technicke vse ok,jen lehce vule na stabilizatoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

takze problem vyresen! kamaradovi na rs to dela taky...je to vlastnost auta :)

 

To snad ne.  :kol-98: To k RSkám dostáváte speciální dokumentaci, kde v sekci vlastnosti auta máte napsáno: Při akceleraci auto táhne doleva, při stále rychlosti doprava? Tohle určitě každá RSka nedělá. Něco tam bude.  :kol-97:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 roky později...

Nazdar. Mám už dlhžsie problém s Fábiou. Je to 2004 1.4 55kw kombi. Stále ťahá doprava. Na geometrií my našli odchylky na zadnéj náprave. Bolo my poradené vymeniť zadné uloženia ale nepomohlo to. Sú ďaléj vymenené predné čapi a tičky. Keď pustím volant tak sa vyrovná a auto ide do prava. Máte niekto nejaké rady načo sa zamerať?

IMG_20181116_165716.jpg

Editováno: , autor: R.jakubco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...