Přejít na obsah

1,8 Turbo - zapalovací moduly (cívky)


michal_1

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj, odhodlal jsem se napsat první příspěvek. Roky pročítám toto fórum a velmi často mi pomohlo. :)  Proto bych rád pomohl já, alespoň informací.

 

Pořídil jsem si Octavii 1.8T RS, rok 2004. Před pár lety probíhala od škodovky akce na výměnu zapalovacích cívek, které byly náchylné na selhání. Jednalo se o motory 1.8T a 2.0 TFSi.

 

Koukal jsem na své cívky a výrobní číslo končilo na 115A. Pročítal jsem tedy další fóra a cívky, které nekončily na D, či R ve Škodovce zdarma měnili. Tento týden jsem tedy navštívil autorizák a zjišťoval jsem, zda se to stále v rámci té akce mění. (Akce byla zahájena někdy v roce 2011, čili, už je to delší doba) A stále se mění. :)  Cívky mi všechny, zdarma, v rámci té akce, její označení je 28F7, vyměnili. Samozřejmě Vám vymění pouze originální cívky. Pokud máte aftermarket, tam už bohužel měnit nebudou. Ve Škodovce mi pak velmi příjemný a ochotný servisák potvrdil, že se mění všechny, krom revizí R a D.  Já jsem dostal s označením D. Pro 1.8T v ETCE jsem jiné ani neviděl.

 

Pokud tedy máte s nimi problém tak si zkontrolujte, jaké máte. Pokud máte některou jinou revizi, než výše uvedené, měli by vám je zdarma vyměnit. U mě to byly od návštěvy do výměny dva dny (vyměnili mi je na počkání), ale asi to bude velmi individuální a bude asi i záležet na ochotě. Každopádně, doufám, že to někomu alespoň trošku pomůže. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...