Přejít na obsah

Fabia I - motor, ? km, počet oprav...


century

Doporučené příspěvky

1.2 HTP 47kW Elegance, MR2005, najeto asi 18.500 km. Zbytečně vyměněný alternátor (více zde). Jinak výměna kostry sedáku řidiče (sedadlo mělo vůli) a podlepení pravé výplně dveří, která rezonovala při zapnutém rádiu. Mám sedana a když přejedu vetší nerovnost (zadek dostane ránu), tak něco vzadu nepěkně bouchne. Podezíral jsem zadní plato, které jsem celé podložil molitanem, ale bouchá to dál (jen se zmenšil hluk od zadní nápravy). Jelikož si něco občas klepne i vepředu, tak už to neřeším. Pokud jede člověk po něčem, co se dá označit jako silnice, tak je autíčko krásně tiché. Pokud nedostane ráz, ale jen se propéruje na "boulích", tak taky OK.

Spolehlivost zatím 100%. Za ty peníze a s ohledem na konkurenci jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MR2007 HTP 47kW najeto cca 1400 km. Od zacatku rezonuje pravy reproduktor, spatne jde radit zpatecka. Celkove mam pocit, ze to auto bylo vyrobeno v patek odpoledne ve srovnani s predchozim naprosto identickym modelem. Lepsi je ale spotreba, od zacatku jezdim pod 8 litru, coz je dano ale bodovym systemem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tou spiatočkou dúfam, že to nebude nič vážne (ale keby aj, záruka je 2 roky). A rezonácia reproduktora, to sa tiež dá ľahko spraviť. Nemyslím, že zase je to také zlé. Ja som zatiaľ spokojný (klop klop) ale od nova som bol ako amatér, vždy mi to zdochlo. Spojka totiž zaberala veľmi nízko (temer na podlahe) a na veľmi krátkej dráhe. Takže ju bolo treba púšťať pri rozjazde mimoriadne opatrne. Ale už si to sadlo a je to OK. Tak ešte trochu potráp svoju prevodovku a keď nepomôže, tak zájdi do servisu. Možno ti len dostavia lanovody od radiacej páky a budeš spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda, že ja to zrkadlo delené nemám. Ani som si nevšimol, že doteraz to bolo inak. Ono zrkadlá sú asi najväčšia slabina OII. Ja ich mám zatmievacie, tak je ich plocha ešte menšia, lebo sú olemované čiernym plastom. A po veľkých zrkadlách na firemnom sú tie na OII len také drobce. Toto mi asi vadí najviacej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to sem hodím aj ja - F Combi Elegance 1,2.

Soudruzi z Boleslavi sa teda veru nepredviedli:

-výmena šoférovho sedadla (vŕzgalo už pri preberaní auta)

-pazvuky zo zadnej časti interiéru (už pri preberaní auta-ulomené pracky na koncovej stropnej lište)

-výmena schránky pod rádiom (sama sa otvárala pri prejazde cez nerovnosti)

-zatekanie všetkých dverí za dažďa

-rezonovanie mriežky reproduktora šoférových dverí (vyriešilo vytlmenie tapacíru)

-výmena oboch axiálnych ložísk

-výmena ložiska vľavo vpredu

-pazvuky od ľavého zadného sedadla (uvoľnený mechanizmus zaistenia v sedadle, už mám rozbehnutú výmenu sedadla)

Trochu moc na 10 mesiacov staré auto, nie :076???

Firemná O2 Combi Elegance 1,9. Tam je to lepšie, ale čakal som že bude úplne bez chyby:

-"vyhryzené" madlo šoférových dverí (auto došlo s poškodeným madlom z výroby)

-problém s handsfree (vyriešil update softvéru)

-pazvuky od mreže N1

No neviem, asi bude ďaľšie auto čistokrvný Japonec, teda originál Made In Japan :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor: nejake pazvuky od laveho zadneho sedadla pozorujem asi posledne dva tyzdne :(. Snazil som sa nejako dostelovat uchytenie sedadla, pripadne doraz, zatial neuspesne.

Inak vrzganie sedadla vodica sa mi mozno konecne po roku podarilo vyriesit ;). Riesil som to nakoniec cez Skodovku a ti ma poslali do Danubiaservice. Rano o 7:30 som im doniesol auto s tym, ze vecer si pre neho pridem. O dve hodiny mi volali, ze je to hotove :o. Cakal som, ze este v ten den im zavolam, ze to vrzga znova. Uz tri dni s tym jazdim a fakt sedadlo nevydalo ani zvuk, co vacsinou zacalo po par kilometroch. Ze by konecne nejaky zazrak? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubo: a pochlubili se Ti, jakým způsobem to spravili? Nechci Ti kazit radost, já jen aby to nebyl zase jen nějaký sprej... ;)

Bavil som sa priamo aj s calunnikom, ale nejako nechcel prezradit detaily (asi vyrobne tajomstvo) ;). Vraj urobil nejake upravy s plastami a konstrukciou. Mal to komplet rozobrate. Veduci servisu o nom tvrdil, ze je to macher vo svojom odbore tak len dufam, ze naozaj vedel co robil. Snad to po case nezacne zase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...