Přejít na obsah

Koupě nové OIII - výbava, motor, atd.


rsrsrs

Doporučené příspěvky

před 12 minutami, Aleš_BX napsal:

sunsafe byly skoro na všech referentských autech co se prodáyaly na Škoda Plus a co měly Columbuse... měl jsem 1,6 TDI Elegance O II FL a měl jsem sunsafe

To jsi nejsem jisty, jestli si to nepletes se Sunset, protoze SunSafe bylo standard VZDY pouze u LK edice, a jinak za priplatek 25.000 Kč, to dost pochybuji, ze by se to davalo do nejakych fleetovych verzi...

 

Jen pro pripomenuti, SunSafe jsou specialni 3vrstva determalni laminovana skla, s bezpecnostni folii uvnitr, s vnejsim pokovenim, vybornym proti UV a IR ucinkem, vybornym protihlukovym ucinkem, a pritom nejsou nijak zbytecne moc ztmavena. 
SunSet jsou jen obycejna zabarvena skla...:-(

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vcelku jednoduche vysvetleni. S nejvetsi pravdepodobnosti se ta skla prodavala tak malo, ze je v ramci splneni odberu od dodavatelu cpali prave do skodovackych aut.

 

Omicron - anomalii je mysleno to, ze Columbus i Amundsen staly oba par tisic.

 

Vybavy jsou u L&K mezigeneracne dost prekopane. V zakladu krome skel byla treba i metaliza. Pribylo KESSY, tempomat je adaptivni s front assistem, vyhrivany volant, stribrny nosic, sklapeni zrcatek, "phonebox", led pasky ve dverich, zadni bocni airbagy, el. kufr u combi, hlídání mrtvého úhlu (řeší uměle vytvořený problém mizernými zrcátky v OIII). A tyhle polozky se v ceniku vyjimaji lepe nez napis "kvalitni kuze" nebo "kvalitni zvuk". Rada lidi srovnava jen polozky v ceniku a na realnou podobu kasle. Bohuzel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SunSafe skla se, co si pamatuji, ve vyšších výbavách prodávala celkem dobře, je to velmi užitečná věc i za ty prachy

 

SunSafe skla zmizela kompletně z nabídky Škody, údajně jako spousta jiné výbavy na intervenci z koncernu, skla jsou ale samozřejmě stále dostupná pro O2 jako náhradní díly (sám jsem přední měnil několikrát, jednou jedno boční), ale nevím, zda-li taktéž jako náhradní díly i pro O3 (i ve verzi s vyhříváním předního skla, které mám objednané ?) ?

 

Sklápění zrcátek mám mimoch. z továrny i u své stávající O2/FL L&K. To není nová výbava... Ale "metla" byla také v základní výbavě.

 

A bohužel u liftbacku opět žádná elektrika pro otevření zadního kufru.

 

Tradiční ostudou je potom nutnost si formou DIY dodělávat teleskopické vzpěry u kapoty i v r. 2017 (!)...:unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výbava, kterou jsem vyjmenoval, je do základu mezigeneračně (FL. vs. FL) přibývající/odpadávající. Chci ilustrovat to, že kvantitativně jde o narůst. Kvalitativně záleží na oblasti. Něco se zlepšilo, něco zhoršilo. Ty to budeš mít ještě dobré v tom, že ti tam dají víceprvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha, vim, ze multilink se u O3 stal exkluzivni vybavou jen silnejsich vozu, ale opet, u O2FL byl standardem bez rozdilu motorizace... Takze to pro me neni nic navic, ano DCC doufam bude, to jsem jiz vyse zminil, a proto jsem nevahal priplatit.

 

Celkove myslim (aspon dle meho presvedceni), ze je to kvalitativne dost horsi, sic pribyla rada ruznych sofistikovanych asistentu, ale ubyly bez nahrady ci pohorsily dost dulezite (pro me) veci, nebo jsou jen za dalsi priplatek.

 

Je pravdou, ze u O2FL L&K nebyla napr. oficialne parkovaci kamera, parkovaci robot atd., ale oboji slo snadno do auta doinstalovat pro shodu elektroinstalace s jinymi koncernovymi vozy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2017 na 12:11, omicron napsal:

SunSafe skla se, co si pamatuji, ve vyšších výbavách prodávala celkem dobře, je to velmi užitečná věc i za ty prachy

 

SunSafe skla zmizela kompletně z nabídky Škody, údajně jako spousta jiné výbavy na intervenci z koncernu, skla jsou ale samozřejmě stále dostupná pro O2 jako náhradní díly (sám jsem přední měnil několikrát, jednou jedno boční), ale nevím, zda-li taktéž jako náhradní díly i pro O3 (i ve verzi s vyhříváním předního skla, které mám objednané ?) ?

 

Sklápění zrcátek mám mimoch. z továrny i u své stávající O2/FL L&K. To není nová výbava... Ale "metla" byla také v základní výbavě.

 

A bohužel u liftbacku opět žádná elektrika pro otevření zadního kufru.

 

Tradiční ostudou je potom nutnost si formou DIY dodělávat teleskopické vzpěry u kapoty i v r. 2017 (!)...:unsure:

trošku nerozumím tomu, že O3 či škodovku vůbec kupuješ, když už dopředu si celkem nespokojený... 

měl si vzít passata, koupíš za podobnou cenu jako O3 a sunsafe tam jsou...

Editováno: , autor: kokta7
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano jsem s některými věcmi nespokojen, zejména s politikou výbav u celého koncernu, nejen tedy Š. A koupit si "prasáka" ? S takovou výbavou asi těžko za "podobnou cenu", jako dovybavenou O3FL LK, levněji než P. by vyšel asi i Superb, ale ani Superba, ani "prasáka" nechci, z různých důvodů, to jsem psal výše. Byť Superb se mě na rozdíl od P. moc líbí. Mým důvodům rozumět nemusíš, ale jsou.

Ale nic ve zlém, zkus mě dát cenu na "prasáka" se stejnou/obdobnou výbavou, ať vidíme tu "podobnou" cenu :)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč bych ti měl já dávat cenu? sem snad nějakej prodejce VW aut? to si zjisti sám.

jenom vím že na passaty dávají neskutečný slevy a prodávají se opravdu levněji jak oktavie. 

 

superb ted vychází taky dráž než passat.

Editováno: , autor: kokta7
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalRr: těch 12% bylo maximum na IČO, co mi bylo nabídnuto. Oslovil jsem více autosalonů přes mail či osobně a žádný z nich nenabídl více.

 

Pro zajímavost, měl jsem nakonfigurovanou 03 FL (2.0 TDI, Combi, DSG) za cca 850.000,- po slevě za 748.000,- a Passat Variant (2.0 TDI, Combi, DSG) za cca 960.000,- po slevě za 739.200,-

 

Obě auta jsou ve velmi podobných výbavách. Passat je v o chlup lepší výbavě díky akčním cenám paketů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, skodaforum20 napsal:

MichalRr: těch 12% bylo maximum na IČO, co mi bylo nabídnuto. Oslovil jsem více autosalonů přes mail či osobně a žádný z nich nenabídl více.

 

Pro zajímavost, měl jsem nakonfigurovanou 03 FL (2.0 TDI, Combi, DSG) za cca 850.000,- po slevě za 748.000,- a Passat Variant (2.0 TDI, Combi, DSG) za cca 960.000,- po slevě za 739.200,-

 

Obě auta jsou ve velmi podobných výbavách. Passat je v o chlup lepší výbavě díky akčním cenám paketů.

No tak i u škody se dá dostat na výraznější slevu na IČO, ale asi ne takhle z "ulice".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 7. 2017 na 13:52, kokta7 napsal:

proč bych ti měl já dávat cenu?

 

Abys nebyl pouhý tlučhuba.

 

MichalRr: pokud se nezměnilo něco v posledních týdnech až měsících, tak IČ u Škody už delší dobu nehraje roli. Passat měl dokonce pozastavenou výrobu a opravdu na něho šly velmi vysoké slevy.

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kokta7Co tady kdo komu nosí na podnose, neplácej prosím :unsure: Takových knížecích rad jsem se neprosil. A pokud tady něco zaznívá, mělo by to být vždy podloženo.

Když srovnám cenu (a poskytnutou slevu) mé objednané LK s dovybavením, a chtěl bych obdobně vybaveného prasáka, tak se na to nedostanu ani se slevou u VW. ... Žádné IČO, jak správně podotkl @bojler , již dost dlouho nehraje žádnou roli, slevy již fungují jinak, pokud vůbec. Bavme se prosím o konkrétním autě s konkrétní výbavou.

Ale jak jsem řekl, prasáka jsem stejně nechtěl, nelíbí se mě.  Mám nějakou zkušenost s minulým modelem, a nic jako "o řád lepší auto" jsem tam rozhodně nenašel. Ano mnoho věcí je lépe, ale přání otcem myšlenky... Byť nemohu posuzovat O3FL s novým Passatem v nějaké vrcholové výbavě...

 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 7. 2017 na 22:05, bojler napsal:

 

Abys nebyl pouhý tlučhuba.

 

MichalRr: pokud se nezměnilo něco v posledních týdnech až měsících, tak IČ u Škody už delší dobu nehraje roli. Passat měl dokonce pozastavenou výrobu a opravdu na něho šly velmi vysoké slevy.

Bojler má pravdu u škodovky IČO nehraje rozdíl v březnu ojednaná RS TSI sleva 10% víc mi nenabídli. U VW na IČO jde sleva zase si soudruzi z vlkohradu přihrávají zákazníky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom něco bude, protože ty problémy se slevami u Š. jsou myslím od doby, co Š, přestala z hlediska prodeje fungovat jako domácí prodejce, a je již importér, stejně jako další značky koncernu.

Jinak jsem se pokoukal po těch cenách, u Pašíka bych neměl šanci se ani vzdáleně dostat k ceně za zcela stejně dovybavené LKčko, jehož konfigurace je popsána v linku výše. Např. u Supa bych se dostal skoro někde na 1.3 mega, nevěřím moc tomu, že bych stejně vybaveného Prasáka dostal za cenu toho objednaného LKčka (bez slevy cca 880 kKč). Byť se těmi obřími slevami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Kane13 napsal:

bych ten hněv přesunul trochu jiným směrem.

 

Tak jako zaměstnanec nepracuje za méně než musí, tak neprodává ani továrna zbytečně pod cenou. Odbyt na OIII je, prakticky pořád se vypisují mimořádné směny ve výrobě. Není důvod vypisovat podpory jako u Passatu. A od průšvihu s Rapidem se poučili i s cenama při uvedení na trh.

 

Trochu mě zpětně štve, že jsem se na Passata s takovouhle podporou nestihl podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, skodaforum20 napsal:

Aleš_BX: cena servisu je temer stejna. Uz jsem jednoho Passata mel, soucasna B8 nahradila O2 FL L&K. Vetsina spotrebniho materialu je stejna napric koncernem, hodinove sazby tez velmi podobne.

přesně tak, stejné ceny sou i u seatu, co mám osobně vyzkoušeno. passat to samý uplně jako superb.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...