Přejít na obsah

Koupě nové OIII - výbava, motor, atd.


rsrsrs

Doporučené příspěvky

Caute, konfigurujem vybavu do RS 230 a kedze predajcovia nie su schopni zodpovedat moje otazky, obraciam sa sem.

Dam sem vybavu a moj komentar, co od toho ocakavam.

link na konfiguraciu: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/107778848

Momentalne mam nova mazda 3 a civic 8G ufo, ak je mozne, mozete to porovnat s tymito autami.

1. Servisny balik Basic na 75tis km, ocakavam, ze pocas 5 rokov nebudem nic platit v servise, honda ma 8 rokov a tlmice, spojka povodne, brzdy raz menene= nejazdim agresivne. Je mozne si veci menit aj svojpomocne ako olej alebo akumulator?

2. V aute budem vozit male deti v sedacke, aka je hlucnost pri 140 v porovnani s mazdou, ktora je tichsia ako civic?

3. Bocne airbagy v zadu: to fakt tam nemontuju seriovo hlavove, alebo su to bocne hrudnikove?

4. vyhrievane celne sklo: vyhrievana cela plocha alebo iba oblast stieracov? Predstavujem si, ze v zime nastartujem, sadnem do auta a nebudem musiet skrabkat

5. asistent rozpoznania unavy: na bezpecnosti nesetrim, ma zmysel tento doplnok?

6. adaptivny tempomat s obmedzovacom som este nemal nikdy moznost vyskusat. Je to pouzitelne na dialnici?

7. premiove audio canton znie katastrofalne, standardne audio znie lepsie pri normalnej hlasitosti. Obsahuje standardne audio aj aktivne potlacanie hluku?

8. je mozne si vypnut ten generovany zvuk motora?

9. navigacia amundsen: pracuje dostatocne rychlo?

10. mirror link: dokazem si zobrazit napriklad google mapy na displeji? alebo sygic? Dokazem zobrazit napriklad film z mobilu na displej auta?

11. Bluetooth: bez problemov funguje prehravanie hudby z mobilu? da sa ovladat prehravac mobilu cez tlacitka na volante? dalsia skladba a pod.? Po prichode do auta sa sparuje bez problemov a ak som naposledy pocuval spotify, tak je mozne pokracovat v pocuvani spotify alebo treba tukat do mobilu?

12. hlasove vytacanie obsahuje aj amundsen? je pouzitelne v slovencine: "volaj Jozko Mrkvicka"?  Alebo treba rozmyslat, s akym akcentom sa vyslovi napriklad jozko mrkvicka po anglicky?

13. Kedysi som mal stresne okno na aute, pacilo sa mi to. Oplati sa priplacat? nie je to taka blbost, ako kabrio, ze to clovek pouzie par krat a zisti, ze je to blbost?

14. rozpoznavanie znaciek, lane assist  - nemam skusenost, je to uzitocna vec?

15. je mozne to pouzivat ako rodinne auto? teda pohodlie, priestor, klud, zvlada bratislavske cesty?

16. rozdiel oproti rs 245 okrem 15 koni a sirsieho rozchodu vzadu je aky?

17. v okoli Ba by sa nasiel niekto, kto by za odplatu dal odviest? (normalna jazda, vyskusanie dynamiky, hlucnosti)

18. z vybavy su veci, co netreba kupovat, ale daju sa svojpomocne? taka kamera stoji 16eur a rozobrat interier a pripojit kabel k displeju zvladnem, ak to je mozne. Tiez som cital, ze corner funkcia sa da "aktivovat" na zrazoch za "maly poplatok".

 

Editováno: , autor: niio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, niio napsal:

Caute, konfigurujem vybavu do RS 230 a kedze predajcovia nie su schopni zodpovedat moje otazky, obraciam sa sem.

.....

2. V aute budem vozit male deti v sedacke, aka je hlucnost pri 140 v porovnani s mazdou, ktora je tichsia ako civic?

3. Bocne airbagy v zadu: to fakt tam nemontuju seriovo hlavove, alebo su to bocne hrudnikove?

4. vyhrievane celne sklo: vyhrievana cela plocha alebo iba oblast stieracov? Predstavujem si, ze v zime nastartujem, sadnem do auta a nebudem musiet skrabkat

5. asistent rozpoznania unavy: na bezpecnosti nesetrim, ma zmysel tento doplnok?

.....

7. premiove audio canton znie katastrofalne, standardne audio znie lepsie pri normalnej hlasitosti. Obsahuje standardne audio aj aktivne potlacanie hluku?

.....

9. navigacia amundsen: pracuje dostatocne rychlo?

.....

13. Kedysi som mal stresne okno na aute, pacilo sa mi to. Oplati sa priplacat? nie je to taka blbost, ako kabrio, ze to clovek pouzie par krat a zisti, ze je to blbost?

.....

18. z vybavy su veci, co netreba kupovat, ale daju sa svojpomocne? taka kamera stoji 16eur a rozobrat interier a pripojit kabel k displeju zvladnem, ak to je mozne. Tiez som cital, ze corner funkcia sa da "aktivovat" na zrazoch za "maly poplatok".

Jen pár poznámek :

 

Hlučnost  (tichost) TSi

Obecně jsou TSi motory velmi, velmi tiché, byť 2.0 je asi hlučnější než např. 1.8, který je skutečně velmi tichý, byť jeho hlučnost v O3 u verze LK narostla absencí SunSafe skel. Tady ale jistě zklamán nebudeš, u mě to byl jeden z důvodů, z nichž jsem již před lety dal vale "turboasfaltům". To je mimochodem zajímavá věc, jak se tento postoj s věkem mění, vidím obdobné chování kolem sebe u svých vrstevníků, kteří hledají již i jiné motivace, než jen "kolik to žere:D

 

Airbagy vzadu

Vzadu má každá O3 zadní boční airbagy (hrudníkové, chceš-li je tak pojmenovat), a samozřejmě hlavové airbagy, jejichž linie se táhne po celé délce kabiny . Nemyslím, si, že by zrovna v tomto Octavia nějak zaostávala za konkurencí, spíše naopak

 

Nebudem musiet skrabkat

Pokud chceš "...v zime nastartujem, sadnem do auta a nebudem musiet skrabkat...", tak si připlať nezávislé topení (NT), v tom vyhřívané přední okno nepomůže, rozmrazuje až po nastartování a jen přední sklo :D. Mám NT již na třetím (a brzy bude čtvrté) autě, nemá to chybu, vyhřívané přední sklo mám sice také objednané, šlo tam ale v rámci nějakého balíčku, jinak bych si ho asi v kombinaci s NT nebral, někomu mohou vadit viditelné drátky, a s NT je zbytečné...

 

Asistent rozpoznania unavy

je to spíše SW hříčka, než skutečně analýza chování řidiče za volantem, za mě otravná zbytečnost, která se nabízí již od O2FL :-(

 

Audio canton

u O3 to s příplatkovým Soundsystemem soudruzi tentokráte nějak nezvládli, a sprasili to, což asi opláču (mám předchozí skvělou verzi v O2FL, a pořád doufám, že to u O3FL přeci jen nebude tak špatné jako u předchozí O3), nicméně si nemyslím, že by to i tak mělo být horší, než standardně montované audio do "běžných" O3...

A Active Noise Canceling mě dodnes nikdo nepotvrdil u Canton Soundsystemu, zapomeň na toto u běžného O3 audia, je te pořád jen výbava prémiovek a někdy nadstandardů ve střední třídě... Vymakané to má léta již např. Honda.

 

Rychlost navigace ("...navigacia amundsen: pracuje dostatocne rychlo?...")

Tomu asi bude málokdo rozumět, nechceš to formulovat nějak blíže ? Rychlost čeho u navigace?

 

Střešní okno

Opět si osobně myslím, že zrovna u liftback provedení O3 je střešní okno zbytečností, je malé a k ničemu, předražené, a nehovořím o bezpečnostních aspektech obecně. U kombíku je krásné a velké (panorama). Je to snad jediná věc, kterou jsem v objednávce u nové O3FL  vynechal, ačkoliv jsem toho k LK výbavě přiobjednával ještě dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super, dik za odpovede. pozeral som na stranke konfiguratora popisok airbagov  v zadu a hlavove su v serii a panvove/hrudnikove sa dokupuju, takze uz je to jasne (predtym to tam nebolo takto popisane a predajca tvrdil, ze hlavove sa dokupuju...).

rychlost navigacie: amundsen nema SSD disk, tak ci nacitavanie navigacie, vyhladavanie je dostatocne plynule. respektive, ci je nejaky dovod, preco si priplacat za columbus s SSD diskom?

asi zrusim rozmrazovanie okna a stresne okno a pridam nezavisle kurenie miesto toho.

Vdaka za tipy.

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna nedovolená citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Airbagy - aha, ja koukal na svou vybavu, asi jsou takto u LK jiz vsechny
Navigace rychlost - hmm. mam dnes Colombus (O2FL) s beznym HDD, nemam problem s rychlosti navigace, ani v pripade, ze tam dam nekde navigacni DVD...
Nezavisle topeni - zrovna to jsem ti chtel poradit, NT tam dat misto toho predniho vyhrivaneho skla a stresniho okna, pokud mas nejaky limit, i kdyz jsem v manualu cetl, ze treba to vyhrivane predni sklo se zapina automaticky, pokud to je potreba, to je jiste dobra vychytavka, protoze to zamezi anpr. zaroseni skla jeste pred tim, nez k tomu dojde, to by ale musel nekdo potvrdit, ze to tak funguje, ja to jeste nemam (soon :D). Ale NT urcite, napr. moje zena jiz auto bez NT a DSG dalsich nechce :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhrev celniho skla neni pouze k rozmrazovani.. ale napr. na odmlzeni toho okna je to daleko lepsi jak jen ofuk. Do pristiho vozu jde NT vcetne vyhrevu celniho skla.

Takze stresni okno pryc a jen doplnit nezavisle topeni. Vyhrev skla ponechat.. tolik za mne :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, omicron napsal:

ze treba to vyhrivane predni sklo se zapina automaticky, pokud to je potreba, to je jiste dobra vychytavka, protoze to zamezi anpr. zaroseni skla jeste pred tim, nez k tomu dojde

Diky tomu ze u zrcatka je sensor vlhkosti (i diky climatronicu) to tak opravdu funguje (pokud to ma clovek zaple). Nicmene se mi to za rok zaplo samo snad jen 1x.. ja to sam zapnu uz kdyz vidim ze se to zacina pomalu rosit, abych tomu predesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsi to našel, že jsem to zmínil :) 
Jo, myslím, že to užitečné bude i vedle NT (to znám dobře), já to mám objednané také, ohřev předního skla jsem dosud neměl. Ale měl by to každý asi vidět, vím že řadě lidí (na jiných autech) to v noci vadí, jak se ta drátky až třpytí, já to risknul, ale víceméně jsem to objednal v nějakém balíku. Na druhou stranu jsem u Climatronicu (O2FL LK) nikdy problém neměl s předním sklem, pokud jsem neuzavřel oběh vzduchu. Na rozmrazení vždy předem pohodlně a rychleji NT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, nasel :) 

No, je pravda ze v noci ty dratky to sklo od protijedoucich aut trochu rozbijeji, ale myslim ze je to naopak pozitivum, nez negativum.. alespon je clovek mene oslneny kdyz to svetlo je trochu "rozbite". Je to o zvyku.. behem par dnu si toho clovek uz vubec nevsimne.

Me se celni sklo zamlzuje kdyz obvykle mam plne auto, venku je chladno a prsi.. to je zamlzene behem par minut.

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- akym sposobom vyjednat zlavu u predajcu? Ked som si obehol 4roch, tak jeden mal zaujem dat 6%, ostatni sa zdrahali. presiel som si tento topic a niektori spominali 10% alebo 16% po znamosti pri octavii. Je pravda, ze si na vzhlad nepotrpim a prisiel som ako keby rovno z turistiky :D Asi to chce sa nahodit a posobit seriozne? Taky opel isiel z 28tis na 24tis a keby to nebolo tak priserne nudne auto aj z vonku aj z vnutra (dizajner nech vrati diplom), tak ho beriem. Chcel by som tom stiahnut o 1500eur lacnejsie a zimne kolesa k tomu minimalne a idealne aj stresne okno zdarma :):)

- Predajca ponukol komplet poistenie za 145e/mesacne. Je potrebne poistenie pneumatik? Na co to vobec je? Z dalsich ponuk som vyskladal havarijne 60, povinne 16 a GAP 37, sklo a pneu a vodica poistovat neplanujem .

- Ako je to s kradezami RS? Planujem dodatocne zabezpecenie, ked skonci GAP.

- predajca ponukol, ze vykupi moj civic 2009 a prida bonus 1600e, ma to zmysel? alebo uvidim podla toho, kolko ponuknu a ako idu ceny na nete?

-pazvuky v interieri sa ozyvaju nejake? som na to velmi velmi haklivy.

 

v honde nemam problem s mlzenim celneho skla. jazdim stale na klima auto a co je dolezite, menim kabinovy filter, lebo ten ked zvlhne, tak sa rosi celne sklo. takze vyhrievanie celneho skla davam v RSke prec a pouvazujem nad NT. vyhrievanie ostrekovacov asi blbost, v zivote som s tym nemal problem a dalsia vec je globalne oteplovanie, tuhe zimy budu tak raz za 10 rokov, inac bude byvat 5 stupnov a prsat.

Editováno: , autor: niio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, omicron napsal:

To by se se zapnutou AC dit myslim nemelo... Ale pokud nekdo kompresor AC "vypina", tak je jasne, ze se drive ci pozdeji okno mlzit ve vlhcim pocasi ci vice lidech na palube bude. Ja to ovsem nikdy nevypinam, AC neni uzitecna je pro letni obdobi. 

 

Pokud je venkovni teplota pod 4°C, tak sice AC sviti, ale kompresor nebezi ;)  V lete se to nedeje. Sam mam AC vcetne AUTO zapnute neustale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba si vysvětlit, že u Octavie již od O2 kompresor běží stále (proto jsem to u své poznámky dal do uvozovek, měl jsem za to, že bude pochopeno), řídící jednotka AC jen kompresor ""zatěžuje" (laicky řečeno) jak potřebuje. Spínání kompresoru slyšet není (protože spínaný není), ale může být slyšet jeho zatížení "zapnutím" AC. 

@M_ike - divil by jsi se, jak AC (pokud je aktivována) kompresor využívá i v zimním období, např. pro vysoušení vlhkého vzduchu k zamezení právě toho zmiňovaného rosení skel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Este poradim vyhodu nevypinat AC v zime.

Ak mate diesel, tak spina PTC (elektricky ohrev) jedine ak je zapnute AC alebo date teplotu na max.

Vyhodou je do minuty vlazny az teply vzduch z fukarov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, omicron napsal:

Airbagy vzadu

Vzadu má každá O3 zadní boční airbagy (hrudníkové, chceš-li je tak pojmenovat), a samozřejmě hlavové airbagy, jejichž linie se táhne po celé délce kabiny .

 

Není to pravda. V našem regionu má v základu Octavia pouze hlavové airbagy, které slouží pro přední i zadní cestující. Na řadě trhů ani to. Zadní boční airbagy jsou standard na CZ trhu pouze pro L&K, na Slovensku ani tam.

 

Že je tazatel neschopný podívat se do ceníku, kde je to jasně napsané, to je věc jiná.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v konfiguratore tie hrudnikove airbagy neboli popisane, boli uvedene iba ako zadne airbagy s obrazkom hlavovych airbagov. predajca tiez tvrdil, ze sa dokupuju hlavove airbagy. Preto som sa pytal tu na fore. Ked som si teraz cital cennik vysledny, tak tam su uvedene ako hrudnikove, takze v tom maju bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, bojler napsal:

Není to pravda. V našem regionu má v základu Octavia pouze hlavové airbagy, které slouží pro přední i zadní cestující. Na řadě trhů ani to. Zadní boční airbagy jsou standard na CZ trhu pouze pro L&K, na Slovensku ani tam.

 

Že je tazatel neschopný podívat se do ceníku, kde je to jasně napsané, to je věc jiná.

 

Možná než hned dělat předčasné závěry, a hned někoho osočovat z "neschopnosti", měl jsi si to přečíst všechno, "tazatel" @niio to sám rozporoval a já mu později napsal:

"...Airbagy - aha, ja koukal na svou vybavu, asi jsou takto u LK jiz vsechny..."


Pro většinu to asi bylo srozumitelné...tzn. původně jsem se naivně domníval, že to co mám v oficiálním manuálu, je platné pro všechny modely, "tazatel" @niio to sám zpochybnil, a já mu odpověděl poznámkou, že to bude asi jen pro LK. Slovenský trh neřeším.

Jinak malá poznámka, jsem zdejší "veterán", pár let sem moc nechodil, ale docela koukám, jak to tu zhrublo a přibylo různých osobních útoků a invektiv, to je celkem škoda...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Především je forum zaplevelené čím dál častěji bezcenným obsahem, jak v případě dotazů, tak odpovědí. Podívat se do ceníku mně zabralo asi dvě minuty včetně zorientování se na SK stránkách. Během těch se dá zjistit, že zadní boční airbagy nejsou v základní výbavě a stojí 310 EUR. V konfigurátoru jsou zadní airbagy taky jasně popsány jako Bočné airbagy vzadu s následujícím popisem. Opět to ale chce triviální aktivitu uživatele - tentokrát najetí myší na zelené kolečko s "i".

 

ignorace.thumb.png.29456df7d89f604267f1547cefc5eb35.png

 

Já se řídím zásadou, že pokud nějakou informaci nevím, tak ji nedávám. A dřív než se zeptám, tak vyvinu snahu. Ale každý to má holt jinak.

 

P.S. v manuálu je napsáno, že jeho obsah není obsahem pro dané vozidlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7/22/2017 na 12:28, kokta7 napsal:

trošku nerozumím tomu, že O3 či škodovku vůbec kupuješ, když už dopředu si celkem nespokojený... 

měl si vzít passata, koupíš za podobnou cenu jako O3 a sunsafe tam jsou...

Hlavně by se dostal Passatem na úplně jiný level auta a nemusel by jezdit autem pro obchoďáky.

 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...