Jump to content

Tažné zařízení


pikydrtic
 Share

Recommended Posts

Není to v nárazníku, ale jen ve spodní části, kde jsou senzory. Je to z vnitřní strany naznačené. Jak říká Ferda, nic složitého a je to posunuté kousek vlevo z důvodu sklápěcí elektriky. Tedy bavíme se samozřejmě o origo tažném na bajonet.

Edited by waikiki
Link to comment
Share on other sites

mám na superbu westfalia bajonet a je tam dole jen malý výřez neviditelný - odpoledne nafotím a ukážu Ti to - také jsem chtěl at to nejde vůbe vidět a pokud si neklekneš pod auto, tak to nepoznáš. Jen pokud máš parkovací senzory, tak pozor na elektropřípojku, at Ti je odpojí.

Edited by frenkyyy
Link to comment
Share on other sites

Sorry originál tažné je jiná třída. Kdo si dá na Superba2 jiné než originál tažné je sebevrah, protože rozhozenou káru ti nic jiného nesrovná než ABS s ESP, které ví, že táhne káru. Kdo zažil ví o čem mluvím.

Edited by ferda25
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Zbastlit to určitě nějak půjde, ale doporučoval bych spíše připlatit za originální řešení, než potom řešit problémy s neorigo řešením.

Pokud auto již není v záruce, tak bych se obrátil na místní servismany, kteří to umí udělat "jako z výroby" za v mnoha případech cenu nižší než v autorizáku.

Link to comment
Share on other sites

tak já jsem si nechal dodělávat tažné na superba kombi a je to asi tak rok,montovali mi to u nás v jednou serise a mám to originál a včetně montáže to stálo 9 000 kč,pak jsem si jen došel to asi tak za 50 kč přihlásit.

Link to comment
Share on other sites

kto videl neorigo ťažné tak by to nekúpil 

 

 

som jedine za originál , po sundáni koule nie je nič vidieť , koule sa uloží k rezerve , elektrika je vysúvacia a všetko pekne pasuje , samozrejmosť je canbus elektrika ...

 

 

ak už chce niekto na SII šidiť cenu tak nech kúpi neorigo ťažné ale elektriku doporučujem jedine origo 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 7 months later...

Chceš 7 alebo 13 pólovú zásuvke ? 7 sa pripáje na kabeláž vzadu od svetiel, 13 niečo musíš ťahať od poistkovej skrinky. Neviem ako v ČR, ale u nás montáž vykonáva servis s oprávnením od výrobcu ťažného, takže bez starosti. Bez potvrdenia o montáži ho neprihlásia.

Link to comment
Share on other sites

Já co montuju tažné tak elektriku vždy origo a ta se určitě nezapojuje ke světlům ale do BCM jedině že bys měl nějaký uni modul,který ale stojí za ho.no K montáži origo elektriky je potřeba rozdělat celý bok auta kvůli kabeláži.Zapojit do BCM,do pojistkovky buď 1 nebo 2 pojistky záleží jestli budeš dávat 7 nebo 13 pól  a hlavně správně pak nakódovat aby to hlídao žárovky na vozíku a odpojovalo zadní senzory (přední pokud jsou ve výbavě zůstávají aktivní). A u origo elektriky navíc jednotka spolupracuje s ESP.

Edited by mirdas
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...