Přejít na obsah

Vadné turbodmychadlo 2.0 TDI PD 103kW - padá do nouzáku


krtek 83

Doporučené příspěvky

Možná to bude turbo a budeš mě proklínat, ale když nejprve vyměníš turbo za cca 15 000 Kč pak ti řeknou že to je ventil N75 za 2750 Kč a nakonec přijdou na to že byly jen ucpané hadičky za 1100 Kč a to nepočítám práci, tak by to mohla být docela drahá sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem chtěl stejně nastavit nějaké drobnosti přes VAG, takže to vezmu jedním vrzem.

Ohledně výměny apod. zase si říkám, že tu prodlouženou záruku na 1 rok s 40% spoluúčastí na náhradní díly není špatný využít, protože takhle by mi sice vyměnili 3 díly, ale já bych zaplatil jen 40% a měl bych tam nové kousky. Takto by mi to třeba turbo odešlo za rok a já bych musel platit 100%. No je to k zamyšlení. Uvidím co mi zjistí Vaša. Proklínat nebudu nikoho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl u Vašu, napojil to na VAG, udělal několik testů, díval se přímo na turbo po oddělání krytu motoru, kontroloval hadice apod. a výsledkem bylo, že mi řekl něco, co jsem zapomněl :D nicméně turbo je K.O., něco se tam neotáčí? Zapomněl jsem to. Po debatě nad výměnou turba při 40% spoluúčasti mi to doporučil. Takže v pondělí dávám do servisu a uvidíme :) budu informovat.

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tákže Škoda nabídla 50% slevu na turbo. Jelikož mám pojištění se 40% spoluúčáastí a bezplatnou prací, vyjde mě to levněji, akorát řeším, jestli se to nedá kombinovat. Škodovka by mi dala 50% slevu na turbo a pojištění by zaplatilo 60% z faktury za turbo a práci. Bylo by to fajné, ale uvidím jak se na to budou koukat. Budu informovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně.

Škoda servis vyfakturuje a je úplně jedno jak se k ceně dobere a je jim jedno kdo a jak to zaplatí.

A zase pojišťovna proplatí fakturu dle sjednaných podmínek a je jim jedno jak se kdo k ceně dobral. Samozřejmě pokud není cena nějak ulítlá. Což zde nehrozí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dnes volali, že jim onemocnili 2 technici a je tam jeden zkušený který má hodně práce a jeden nezkušený kterému to dávat nechtějí, takže do pátku to asi nestihnou :-/

Ohledně ceny, Škodovka mi dala 50% na díly a další kroky se budou řešit s pojišťovnou....

Jsem naštvaný, že na to musím tak dlouho čekat, ale co už... aspoň ušetřím za projetou naftu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže shrnutí,

dnes odpoledne jsem si auto vyzvedl, Škoda Auto mi dala na náhradní díly 50% slevu, práci jsem zaplatil ve výši 100%. Celkem jsem tedy platit 11.608,- Kč. Nyní budu kontaktovat pojišťovnu CarGarantie ohledně proplacení ve výši 60% za cenu náhradního dílu (teď je otázka jak se k tomu postaví, zda zaplatí 60% už po slevě nebo před slevou. No a hradí ve 100% práci. Teď půjde vidět jak se k tomu postaví a za jak dlouho peníze vyplatí :))

Opět budu informovat.

PS: turbo mám nové, ale jelikož je venku sněhu po k.... nebudu s tím blbnout a počkám si na turbotest raději až budu někde na suché/mokré (nikoliv zasněžené/zledovatělé) cestě. Podle všech testů by to však mělo být cajk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, možná to tak má být, že to má první zaplatit pojišťovna a já doplatím zbytek, ale čekat týden na to, než pojišťovna pošle peníze, sorry... díky, nechci...

zaplatím to raději já a ten týden si počkám, než mi to pošlou. A čekat budu s klíčema od auta a s autem v garáži....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak si myslíš, že opravuju auta já, když je to z pojistky a platí to pojišťovna. Zákazník u mě podepíše Plnou moc, já opravím auto, pak vystavím fakturu, pošlu na pojišťovnu a pak čekám na peníze.

Služby ŠA a vše s tím spojené mi přijdou úplně mimo logické chápání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda Auto mi nafakturovala za nové turbodmychadlo plus těsnění a šrouby apod. 7.591,- Kč bez DPH a práci za 2.001,- Kč bez DPH.

Z toho mi pojišťovna ještě bude proplácet 60% za náhradní díly (otázkou je jestli berou cenu na faktuře bez slevy nebo po slevě) a 100% výši za odvedenou práci.

Takže mě nové turbo bude stát max. 3.036,- Kč bez DPH.

hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdarec chlapi tak jsem šťastne nešťastný týden majitel Oktávky II 2.0 103kw r.v.08 s motorem typu BMM. Dnes jsem si vyrazil s károu a při jízdě do kopce ehjle motor do dílny a nouzák. při načtení vagem docela nemylá chyba: udělal jsem jízdu a pak mrknul na log ale jediné co se mění jsou otáčky a požadovaný tlak, turbu se od samotného začátku ani nehne, zřejmě k.o. :(, četl jsem zde hodně rad ohledně prasklých hadiček, koukal jsem nic jsem neobjevil, ještě se tu píše o nějakém ventylu, ale to už je nad mé chápaní, může někdo poradit? Předem díky za zprávy

 

000665 - regulace plniciho tlaku
               P0299 - 000 - regulacniho rozsahu nedosazeno - Kontrolka závad ZAP
             info o závadě:
                    Stav závad: 11110000
                    Priorita závad: 1
                    Frekvence závad: 1
                    Počítadlo resetů: 255
                    Kilometry: 89532 km
                    Indikace času: 0
                    Datum: 2000.00.00
                    Čas: 07:43:58

             info o závadě:
                    Otáčky: 2163 /min
                    Rychlost: 75.0 km/h
                    Výkon/klapka: 58.4 %
                    Napětí: 14.59 V
                    Provozní stav: 00101000
                    Tlak: 2295.0 mbar
                    Tlak: 1060.8 mbar
 

Editováno: , autor: lmarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...