Přejít na obsah

TDI ide horsie ako SDI


Doporučené příspěvky

Takze mam taky problemik, kupil som Fabiu (rv2001) 1,9tdi (74kw). auto dlho stalo a ja som na nom zatial najazdil 100km. a ide o to ze auto ide strasne lenivo. na nizkych otackach do 1800 ot ide svizne ale vyssie uz rapidne straca dych a cim viac stlacim pedal tym slabsie auto pridava. priam az zacne spomalovat.

Diagnostika nehlasi ziadny problem. ale co som sledoval mnozstvo nasavaneho vzduchu tak najprv tlaci nejakych 350mg... a potom to este klesa ked pridam..

Ale ked odpojim vahu vzduchu tak riadiaca nastavy fixnich 520mg (cca) a auto taha uz v celom rozsahu otacok... (pri vyssich otackach by malo davat zas

viac nez tych 520.??? ci??)

Takze stoho vypliva ze je KO vaha vzduchu?? (skusal som ju precistit no ziadna zmena.)

LOG som bohuzial neulozil.

PS: PF 2013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No EGR zaslepeni nemam (stacilo by odpojit a zapchat privodnu hadicku do EGR?)

A je to urcite zaujimave riesenie ako usetrit na vahe vzduchu pomocou tych odporov (diod). ale nestupne zas spotreba? ked mu bude pustat viac vzduchu?

Samozrejme nie pri porovnani z pokazenou vahov.

a uz som obehal vsetky elektra a nikde nic... :( a Eshopy min 3€ postovne to je trochu moc za 0,02 centovu vec... neviete nejake elektro na zapade slovenska

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to na 100% váha vzduchu, tiež som s tým mal problém. Dal som si ju vypnúť v SW a tiež rovno nachipovať. Bol to markantný rozdiel vo výkone s pôvodných možno 70hp na skoro dvojnásobok :-)

Diódu som skúšal ale neosvedčila sa mi, v nízkych otáčkach do cca 2000 motor robil sprostosti, klepali mi ventily, padaly otáčky k 600 a podobne...zato v maximálnom výkone to bola lahôdka, to hej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze doteraz som jazdil z odpojenou vahou vzduchu nakolko po zapojeni sa auto ani na 100 nevedelo rozbehnut,

A zohnal som diodku ale 1N4007.. . Po zapojeni klesla spotreba i o dobre 2 litre predtym som sa pod 7L nedostal a turbo ked sa rozbehlo.... hotova raketa.... no ale neslo to bezproblemovo. Pri rozbiehani som mu musel pridavat poriadne plyn aby nezdochlo a spravalo sa to ako keby vynechaval motor.

 

Nakoniec sa kupila nova vaha vzduchu. a vsetko ide ako ma..
 

Editováno: , autor: mio87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...