Přejít na obsah

Asi lambda


Zdend

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Za predpokladu ze je lambda v dobre kondici, tak to vypada, ze probiha normalni adaptace slozeni smesi na zaklade informaci od lambdy, pokud by se objevovaly i dalsi chyby ve smyslu napr. dozaseni meznich hodnot adaptace smesi, poznal by jsi to hned na spotrebe, dynamice motoru.

 

Takhle to muze byt jak uz psal Profesional mala netesnost v sacim potrubi, nizsi tlak v palivove soustave, netesnost sberneho vyf. potrubi jeste pred lambdou

 

Jinak slozeni smesi urcuje pouze lambda pred katem, lambda za katem se na adaptaci nepodili, je tu pouze pro zjistovani, v jake kondici je samotny katalyzator.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, mna nedavno na mojom 2.0 AQY tiez lambda potrapila, stalo sa mi pri predbiehani ze auto zacalo dusit, sklbat, a vobec netahalo, po ubrati plynu a znovupridani, zas chvilu dobre, potom zas dusenie, jazda s mensim plynom O.K. aj tristo kilakov, a ziadny problem, no a zas predbiehanie, alebo vyjazd z vedlajsej na hlavnu do kopca a uz ho dusilo, najprv som bol v tom ze to ma cosi spolocne s LPG, ale ako som si pripojil notebook tak to vyzeralo O.K., problem sa casom zhorsoval, niekedy sa mi stalo ze uz aj pri rozbehu z krizovatky som miesto zrychlovania spomaloval, takze ubrat, pockat, pridat a ide sa dalej, vsimol som si ze vstrekovacie casy sa pri tom duseni proti normalu asi strojnasobili, a lambda stale hlasila chudobnu zmes, jedno ci na LPG alebo BA, kmitat zacala az po uplnom ubrati na par sekund a pridani, vtedy islo to auto aj normalne. Po vymene lambdy je to uplne bez problemu, aj tiahle stupania okolo Usti nad Labem smerom na Drazdany bez problemu, tristvrte plynu na stvorke, na tachac som pri 5500rpm ani radsej nepozeral, ale nesklbol ani raz, no a este jeden efekt sa dostavil, spotreba LPG mi na rovnakej trase, jazde a podmienkach spadla tak o 1,5L na 100km...

Nakoniec sa neni co divit, ta stara lambda bola este origo z 99-teho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...