Přejít na obsah

Stahování oken - nefunkční druhá poloha tlačítka


m.martin

Doporučené příspěvky

Začalo mi na roomsteru zlobit stahování (i zavírání) oken. Když dommáčknu tlačítko do druhé polohy pro úplné otevření okna tak okno nesjede dolů. Musím tlačítko držet po celou dobu stahování. Nejprve to začalo zlobit u spolujezdce a pak i u řidiče. Nemáte někdo zkušenosti s opravou? Stačí vyměnit tlačítka nebo bude problém nejspíš jinde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mě to už stalo i když ne po odpojení AKU jak píšou v příručce a pomohlo to.

Zkus tohle (citát z návodu k obsluze auta)

"Automatika spouštění oken mimo provoz

Po odpojení a opětovném připojení akumulátoru je automatika spouštění oken

nefunkční. Systém je nutno aktivovat. Postup obnovení funkčnosti je následující:

• podržte klíč v zámku řidiče v zamykací poloze, dokud se všechna okna nezavřou;

• klíč uvolněte;

• znovu podržte klíč v zamykací poloze ještě asi 3 s."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně tohle dělá někdy po ránu, když je hodně vlhko (plus jako bonus občas okno jede opačným směrem, než chci). Když dojedu do práce nebo odpoledne už OK. Jedná se o fabii II předfacelift. Tipoval bych to na nějaké kontakty...

K tvýmu Bonusu, tak tohle mi to také dělalo, rozebral jsem tapec a ve spínači mezi gumovou prachovkou a tištěným spojem ovládání byl zelenej humus, který jsem očistil benzínem, pospojoval a funguje okno zase jako má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo mi na roomsteru zlobit stahování (i zavírání) oken. Když dommáčknu tlačítko do druhé polohy pro úplné otevření okna tak okno nesjede dolů. Musím tlačítko držet po celou dobu stahování. Nejprve to začalo zlobit u spolujezdce a pak i u řidiče. Nemáte někdo zkušenosti s opravou? Stačí vyměnit tlačítka nebo bude problém nejspíš jinde?

Mně se tato závada projevovala už od nového auta. Naprosto nevyzpytatelně a bezdůvodně občas nefungovala druhá poloha. Zpočátku pomohlo nechat usnout ŘJ komfortu a po cca 30ti minutách znovu nastartovat a fungovalo to. Pak začal bezdůvodně spouštět alarm a auto např. nešlo odemknout. Anebo po stisknutí tlačítka stahování okno jezdilo nahoru a dolů. V servisu po neskutečných dohadech nakonec fleš ŘJ komfortu a od té doby ( cca dva roky) klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám podobný problém, ako Vy páni. Taktiež mi občas zatváranie okien funguje a občas nie. Stáva sa mi, že okno spustím dole a zrazu nejde hore. A tak sa hrám s prepínačom ovládania okna, až kým to nejako "nechytí" a okno potom vytiahne hore. Zatiaľ som si tento problém všimol iba na ľavom prednom okne, ale to bude asi tým, že pravé predné veľmi nepoužívam.

Jednoznačne mi z toho vychádza, že najlepšie ovládanie okien je klasickou kľučkou, akú mám aj na zadných dverách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...