Přejít na obsah

Nejdou otevřít dveře


houbos

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

dneska mi pravděpodobně prasklo lanko ve dveřích u řidiče,je zde spoustu témat na výměnu,ale mám problém že dveře nejdou vůbec otevřít a mám od předchozího majitele zaslepené zámky.Mohl by mi prosím někdo poradit jak dveře otevřít když nefunguje klika venku ani klika vevnitř?  Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zkoušel jsi zadat do vyhledávání "nejdou otevřít dveře" ? A to nejen v této sekci, ale i v Exteriéru? Prohledat, případně dotaz vložit do nějakého již založeného vlákna? Navíc jsi neudal co máš za auto/výbavu. Název vlákna je také nic neříkající...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, kucíí, potřebuju helfnout, alespoň s radou, prosím.

 

Nejdou mi otevřít pravé přední dveře ani z venku ani zevnitř, co teď?, zkoušela jsem zde načtené rady o bouchnutí do dveří, ale nic. Nepomohly mi ani rady o tom samém problému se zadními dveřma, neb u předních zavřených je to problém se k něčemu dostat.

 

Kliky vnější i vnitřní jdou zcela naprázdno, bez jakéhokoliv odporu, ale centrální zamykání funguje - kolík na dveřích zaskočí i vyskočí.

Jak postupovat?

 

A ještě lze použít tapecírung ze dveří s el. ovládáním oken na dveře s klasickým otvíráním s tím, že by se tam dodatečně vytvořil otvor pro kliku na spouštění okna?

 

Díky moc za každou užitečnou radu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak chlapi,včera se mi stalo to samé.Dojedu,chci si otevřít a ono to nejde.Centrál normálně funguje,jen ty prokleté dveře nejdou otevřít.Dnas sem tedy šel do výměny táhla zámku při zavřených dveřích.Pokud to někomu pomůže,tak přidávám obrázky.

1,Musel sem opatrně vypáčit krytku s výškovým reproduktorem chce to trošku násilí,ale jde to.Pak odpojit konektor reproduktoru.post-37249-0-69031100-1395573151_thumb.j

2, Potom povolit ( opět vypáčením )a odpojit kratku ovládání zrcátek .  post-37249-0-77286200-1395572237_thumb.j

3,Poté se odšroubuje křížový šroubek,který je pod páčkou otevírání dveří.  post-37249-0-96231700-1395572470_thumb.j

4, Následně sem musel demontovat krytku madla dveří a to tím,že sem jí prostě vypáčil směrem do dveří a uvolnil ji  post-37249-0-01037100-1395572681_thumb.j

5,Krytku ovládání oken a zámku sem vypáčil směrem od sloupku k přístrojové desce dle obrázku a opojil konektor : post-37249-0-72455400-1395573258_thumb.j

6,Povolil 5 křížových šroubků krytu upevnění pro krytku ovládání oken post-37249-0-24311100-1395573557_thumb.j

7,Povolil 3 velké křížové šrouby a tuto krytku povolil post-37249-0-16132400-1395573424_thumb.j

8, Následně sem povolii 3 torx šrouby zespod tepecirunku post-37249-0-82598400-1395573785_thumb.j

9,Pro lepší dostupnost k dalším dvěma torx šroubům z boku sem demontoval vypáčením krytku B na sloupku (na obrázku je to ta tmavá část) post-37249-0-30965300-1395574055_thumb.j

10, Při použití trošku větší síly sem zboku tapecirunk poodtáhl tak,abych se dostal k těmto šroubům a následně je vyšrouboval.Poté sem použil trošku síly a tahem tapecirunku nahoru se mi jej podařílo uvolnit.

11,Pak sem se již dostal na kýžené protržené lanko a zatažením za něj se mi podařilo konečně otevřít dveře. post-37249-0-01618400-1395574647_thumb.j

12,Pak jen povolit další torx šrouby zepředu tapecirunku ,povolit konektor červeného světýlka nahoře u kolíku a konektor osvětlení ve spodní části tapecirunku.Vyndat pohyblivý kolík a vyjmout tapecirunk ven.

13,Pak už sem jen povolil 2 štouby,které drží zámek ve dveřích ,zámek sem jen trošku povystrčíl a vyměnil lanko za nové,ja to lepší kvůli přístupu pro výměnu lanka.post-37249-0-89647400-1395575070_thumb.j

14,No a pak vše sem opačným způsobem poskládal zpět.post-37249-0-30559500-1395575172_thumb.j

Snad tento návod někomu pomůže. Tak se snažte ahoj. Josef

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Vzhledem k tomu, že bylo moje původní téma zamčené, přesunul jsem text sem.

 

Zdravím, dostala se ke mě OI se zaseknutým zámkem levých zadních dveří. Něco jsem tu na foru pohledal, ale nepodařilo se mi najít potřebnou odpověď, která by mimo návštěvu servisu můj problém vyřešila. Tapec je dole, vše prostříkané, ale zámek je stále zamčený. Táhlo od klik i od čučku ve dveřích reagují dobře, nicméně zámek se neotevře. Čuček povyjede na max, ale zase zajede zpět když ho pustím. Už si nevím rady kde zapáčit nebo zatáhnout, aby došlo k odblokování. :-( Předem díky za odpověď. 

Editováno: , autor: Bobrak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

post-72070-0-84564900-1411061551_thumb.jZdravim,

Mam problém,že mi zůstaly zamčené dveře spolujezdce. Problém bude asi v mikrospínači zámku.

Podle schématu nevím, která to je pojistka, mam starší mauál asi..moje auto je škoda octavia 2005, fotku pojistek přikládám.
Chtěl jsem zkusit, jestli by se to nějak probralo, když vyhodim pojistku od centrálu..

 

Jak by se jinak daly rozebrat ty dveře? :D

 

Děkuji za rady,

 

David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me to slo tak, ze jsem se pokusil dvere otevrit pres packu, odtahni ji co to da a porad drz, pak zmackni otevirani na dverich ridice, hnusne to ve dverich zachrasti... asi to neni moc vhodne reseni, ale stejne ti odchazi zamek, tak nebo tak budes potrebovat novej. Nicmene me se tim dvere zpravily ;) a pak uz nebyl problem. A nebo mas zlomenej kabel v ohybu mezi ramem a dverma... to jsem mel taky, ale me zlobilo zamykani na jinych dverich.

Editováno: , autor: Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Přišel jsem k autu a chtěl odemknout dveře u řidiče. Jen luplo v zámku a klíček se mi protočil dokola o 360°. Dveře mi zůstaly v SafeLock, takže je ani neotevřu zevnitř, ani pomocí tlačítka na uzamčení/odemčení dveří. Mám podezření, že se mi asi zlomil ten kovový výstupek z fabky, co zapadá do plastového bílého protikusu v zámku, když můžu otočit klíček dokola. Otázkou je, jak to rozebrat? Sundání tapecu je poslední možnost, ale prý se dají sundat zadní dveře a povolit torx, co drží celý mechanismu pro klíč a tím ho vytáhnu. Lze to? Pak už by jen stačilo šroubovákem otočit ten plastový bazmek v zámku a dveře se odemknou, nebo se mýlím? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny rádce klubu. Ve čtvrtek jsem zjistil že u me Octavie 1 rok 99 centrál, dálka nejdou otevřít zadní pravé dveře. Když to otevírám přes vnitřní páčku tak cuplík vyjede ale dveře otevřít nejdou ani když se o to pokouším z venku a mám otevřený ten cuplík.

 

Když sedím v autě a mačkám na dalkáči otevřít a zavřít i na tlačítku u řidiče otevřít a zavřít tak při zamykání ve dveřích vždy pípne asi něco v zámku děla to jen v těch neotevřených dveřích. Už jsem zkoušel bouchat do míst kde je zámek ale nic. Okno se otevírá bez problému kabel od dveří vypadá taky v cajku.

 

Napadá Vás co znamená to pípáni v těch dveřích co jsem pročítal xx článků tak to tam nikdo nezmínil.

 

Předem děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím, stal jsem se majitel tohoto vozidla. Pár věcí jsem si už dal dohromady, ale trápí mě dvě věci. První je problém se zadními pravými dveřmi. Když zamknu klíčem, tak tyčka ve dveřích zajede a zase vyjede - ostaní dveře se zamknou. Když to udělám podruhé (předpokládám je to poloha SAFE - ještě se v tom tolik nevyznám), tak zajede. Při odemčení se odemkne hned, ale při vzetí za kliku dveře jakoby pootevřou a zaseknou se na zámku - cca 1 cm se otevřou, při puštění klilky a znovu zabrání se už dveře otevřou. Někdy jdou otevřít normálně. Kde mám hledat závadu?

Druhý problém je s dálkou. Je tam nejspíše dodělávaná, protože na klíčích je solo dálka s asi 5ti tlačítkama. Dálka chodí, ale zamknou nebo odemknou se jen troje dveře - kromě řidičových - ty nereagují. Když jsem montoval denní svícení, tak jsem měl odmontovanou levou čast spodní palubky - co je vypnínač světel a pod palubkou je umístěna černá krabička, myslím, že má dvě diody zelená a červená a nějaké otočné ovladače - to je na centrál ?

 

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahojte, mám podobný problém. Zadné ľavé dvere sa mi nejak zasekli alebo čo. Nejdú mi otvoriť znútra ani z vonku. Keď potiahnem páčku vnútri tak cuplík sa vysunie ale keď pustím páčku tak sa schová. Skúšal som rôzne kombinácie ale nedarí sa. Chcel by som skúsiť posunúť lanko na vonkajšej kľúčke ale celkom neviem ako na to. Najskôr treba dať dole tú krytku na kľúčke? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zahýbat drátama v průchodce a při tom současně zkoušet odemykat.

Zkontrolovat konektor, odpojit a znova zasununout.

Podle popisu Ti zktátka neodmyká zámek.

Protože, "... při zatažení za páčku se vysune kolík, ale dveře nejdou otevřít a po jejím uvolnění se kolík zasune zpátky..." se takhle chovají všechny zamčené dveře při aktívním safe locku, tj. běžně zamčených dveřích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevieš mi povedať prosím ťa ktorý kontakt na motorčeku slúži na odomknutie? Podľa schémy 1 a2 ale či hore alebo dole neviem. Lebo kontakty sú neni nejak označené teda nevšimol som si. Prosím vás motorček je na 12V? Ďakujem

Edit: tak som v takom štádium že dvere mám otvorené. Odpojil som svorkovnicu od komfortnej jednotky zadných dverí konektor a pripojil som sa na pin 2 a 17 8V a zámok otvorilo. Ale je asi zaseknutý lebo keď som zapojil konektor tak sa zámok nehýbe. Ovládanie okien funguje tak isto ako dverový kontakt. Ešte pomerám káble od stĺpika do jednotky v dverách.

Editováno: , autor: 007ToMMaS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 3 měsíce později...
V 12. 5. 2010 na 21:39, fisa napsal:

Tak ja sem to resil dneska na prednich dverich u zpolujezdce taky se my seknul zamek v sefe modu tapec se my podarilo sundat bez poskozeni kabely byly v poradku el.impulsy az k zamku na pinech 1 a 2 tak sem poklepaval zamek a pritom mackal central odemknout a zamknout az se zamek otevrel.Potom sem zamek komplet rozebral mikrospinace v pohode az na ten moturek v zamku rozebral sem ho vycistil uhliky a zamek chodi jak novej.Tak snad vam to pomuze

Muzes mi říct jak sundat tapec bezposkozeni kdyz jsou šrouby z boku jak se mam knim dosta kdyz je tam palubovka

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...