Přejít na obsah

Nejdou otevřít dveře


houbos

Doporučené příspěvky

Tak už je to vyřešené,někde na foru jsem si přečet,že při skládání se moc napne to kratičké lanko na vnější klice a nastane problém.Zatáhl jsem za kliku a malým šroubovákem tu aretaci lanka posunul zpět a problém je vyřešen ještě jednou díky.Už jsem se viděl jak demontuji zadní dveře uf uf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je to vyřešené,někde na foru jsem si přečet,že při skládání se moc napne to kratičké lanko na vnější klice a nastane problém.Zatáhl jsem za kliku a malým šroubovákem tu aretaci lanka posunul zpět a problém je vyřešen ještě jednou díky.Už jsem se viděl jak demontuji zadní dveře uf uf.
Jsem rád že ti ten muj postup pomohl, aspoň mam potvrzeno že to děla to lanko a že ty postupy s rozebránim tapecu jsou na nic je to super . :):palec2: čus Neználek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Jsem rád že ti ten muj postup pomohl, aspoň mam potvrzeno že to děla to lanko a že ty postupy s rozebránim tapecu jsou na nic je to super . :):palec2: čus Neználek

Jojo jen to lanko vymezit a je hotovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mi se stalo to, že lanko neprasklo celé ale viselo na dvou vláknech a já se nemohl zabouchnout, dveře se vždy otevřely(nešly zacvaknout ani zamknout ani zavnitř ani zvenku) a já 150 km od domova.Tak jsem jednou rukou řídil a druhou držel dveře do nejbližšího servisu.Cena 1400kč= lanko cca 300kč+folie do dveří cca 250 zbytek práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tolik peněz za práci?stačí povolit zámek a táhlo vyměnit za nové,hlavně pak zámek zasadit z5 tak kde má být jinak nezamkneš :t

Měl jsem u sebe mobil,navigaci a peníze.Zkoušel jsem to povolit navigací ale nešlo to :) ne opravdu sebou nevozím nářadí a byl jsem dost daleko od domu.Doma bych to zvládnul,ale takové věci se mi většinou nestanou u garáže :p (nebo jsem je mohl požádat aby mi ty dveře přibodovali než dojedu domů možná že by to vyšlo levněji)nic ve zlém ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem všetkým za snahu pomôcť, náhoda niekedy nie je blbec, intruovaný príspevkom Cosbyho (v inom vlákne) som párkrat pobúchal na dvere v mieste zámku, ale nič. Na druhý deň ráno som náhodne zatiahol za kľučku (vonkajšiu) a dvere sa otvorili. Ďalej už nebolo čo riešiť. Ešte raz srdečná vďaka všetkým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Me se to stalo taky, uz vymeneno, opraveno, stalo me to 350 kč-teda to tahlo, jinak pracicka doma asi na pul hodky, jinak me to potkalu u Hornbachu v Praze a na Vysocinu jsem to mel pres 200 km, ale pohoda, jen by me frajeri zajimalo, jak se sdelava tapec, kdyz mate zabouchnute dvere a nejdou otevrit, to bez nasili a naslednych skod asi nejde, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj všem. Prosím o radu !!!!! Blbnul mi zámek u lev. zad. dveří na Octavi 1 (r.v. 2000 ) a teď jsem ve stadiu, že jsou dveře zamčené a nejdou otevřít. Dočetl jsem se o pokusech vyháčkovat lanko u kliky, ale to nepomohlo. Nezná někdo způsob, jak dveře otevřít bez rozbrusky ? ( nebo maření tapecu a tak.) Diagnostika psala, že jsou levé zadní dveře bez spojení a ani po odstranění závady se nic nestalo - je prostě seknutej motůrek. Když beru za madlo z vnitřku, tak vylejzá čudlík nahoru a když ho povolím, tak zase zaleze. Jsem v koncích s nápady bez ničení součástek a dílů !!!! :help: Moc děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

ja jsem uz nekolikrat rozebiral tapec ze vnitr - ke vsem sroubkum se dostanes - jen ne napr. u prednich dveri k A sloupku tam se to vytrhne, ale jinak ke spodku tapec sroubky v poho, pak prostredni sloupek - po odmont. plastu na sloupku zase odsroubujes dalsi sroubky a tak dale- vsechno jde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem uplně to samý, po mnoha pokusech a naprostýho zničení tapecu jsem dveře neodemknul i když jsem se dostal až k zámku.Dělali mi to pak v servisu a byl v háji zámek v předních dveřích u řidiče odkud se ovládají i ty zadní.Nachystej si asi 2500 kč.

Díky !! Už jsem to vyřešil !! :) Totálně popraskaný dráty od řídící jednotky ve deřích k zámku - lehce se poškodil tapec, ale v místě, kde to není vidět. Byla to celkem pakárna a bez elektro odborníka bych to asi nedal.. Nějak šalamounsky to vyzkratoval přes nožík a naříznutý kabel. Prý to většinou nejde zamkout a tohle se nestává často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem uz nekolikrat rozebiral tapec ze vnitr - ke vsem sroubkum se dostanes - jen ne napr. u prednich dveri k A sloupku tam se to vytrhne, ale jinak ke spodku tapec sroubky v poho, pak prostredni sloupek - po odmont. plastu na sloupku zase odsroubujes dalsi sroubky a tak dale- vsechno jde :)

Díky. Už to mám a šlo to nakonec ze vnitřku a trochu násilím !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zevnitř to otevřít jde (pod krytkou zámku šroubovákem vyklopit tělo pojistky doleva), nicméně to je veškerý úspěch. Po opětovném zavření to zvenku zase nejde. Dělá to dojem, jako by byl buď slabý motorek, který tahá (odjišťuje záklopku) nebo nefungovalo nějaké táhlo. Abych to zjistil, musel bych se zbavit plastové výplně zadních dveří - máte nějaký trik, jak to udělat šetrně? Je to oktavka II. Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek.

Poradíte mi někdo, co se dá dělat, když nejdou otevřít LZ dveře? Po opravě kliky (byla venku) vše fungovalo až do chvíle, než jsem několikrát po sobě centrálně zamknul a odemknul. Nyní nelze otevřít ani vně, ani zevnitř. Asi jsem dost v prrr, co???

Tak zatím čaudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...