Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

Bolek, Fire: A to delate jak ze vam to tak papka? 9.5 - to je s benzinem nebo vsehrabem, ne?

Pro srovnani - vcera v Nemecku

Fire má s největší pravděpodobností všehrab, já TDI 81KW Combi. Spotřeba s nohou neustále na podlaze s třema puberťačkama ve voze je v mém případě.

Jinak mám dlouhodobou spotřebu 5,2 a víše, na pneu 205/55/16. A když někdo píše na foru spotřeba pod 4 litry.. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fire má s největší pravděpodobností všehrab, já TDI 81KW Combi. Spotřeba s nohou neustále na podlaze s třema puberťačkama ve voze je v mém případě.

Jinak mám dlouhodobou spotřebu 5,2 a víše, na pneu 205/55/16. A když někdo píše na foru spotřeba pod 4 litry.. lol

Aha, sestnactky... ja patnactky. To dela hodne.

Jinak pod ctyri litry se da jet, ale na sestnactkach asi ne... a rozhodne takto nelze jezdit dlouhodobe. Pred par dny sem jel asi 250km (vetsina po D5), pohodicka, hrala super hudba a nikam sem nespechal, povetsinou 100-105kmh na tempomat. A bylo to za 3.8 litru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, sestnactky... ja patnactky. To dela hodne.

Jinak pod ctyri litry se da jet, ale na sestnactkach asi ne... a rozhodne takto nelze jezdit dlouhodobe. Pred par dny sem jel asi 250km (vetsina po D5), pohodicka, hrala super hudba a nikam sem nespechal, povetsinou 100-105kmh na tempomat. A bylo to za 3.8 litru

Tě obdivuju za těch 3,8l. I když já jel nedávno taky za 2,7 litru, ale jen 22km. To jsem se spouštěl z Risoul 1850 do údolí. :)

Asi mám rozežrané auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si opět pěkně početl :palec2: Ale i já se lepším - s přezutím na letní kola se pozvolna dostávám k hranici 6l :D Ale jak tu před dlouhým časem psal cosby. U všehrabu +1l u PD až +2l - takže já jsem v klidu, stále jsem v normě.

Su taky v normě, podle tankování su těsně pod 6,5 litrů, což je suúer...ale chtělo by to nějakej ECO CHIP abych se dotal pod těch 6 litrů !!!! kol5kol5 ...

Jinak není spotřeba jako spotřeba, někde na fóru jsem četl jak se hádali dva borci, že jednomu to jezdí za 6 litrů, druhýmu za 8 litrů !!!! nakonec z toho vylezlo, že ten za 8 je z Prahy a ten druhej z Horních Kotěhůlek ...

Editováno: , autor: Fire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su taky v normě, podle tankování su těsně pod 6,5 litrů, což je suúer...ale chtělo by to nějakej ECO CHIP abych se dotal pod těch 6 litrů !!!! kol5kol5 ...

Jinak není spotřeba jako spotřeba, někde na fóru jsem četl jak se hádali dva borci, že jednomu to jezdí za 6 litrů, druhýmu za 8 litrů !!!! nakonec z toho vylezlo, že ten za 8 je z Prahy a ten druhej z Horních Kotěhůlek ...

Nojono Pepíci lol Ale musím uznat, že mě to docela cuká, když vidím plížícího se řidiče, jak jede nalepený na kamionu a stále vykukuje jestli teda jo, nebo ne, nebo jo. To potom nasadit "přemka podlahu" a předjet ten tvořící se vláček. :) Chtělo by to trochu poladit auto - těch 74kw na pohodovou jízdu stačí, ale na rychlejší předjetí to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojono Pepíci lol Ale musím uznat, že mě to docela cuká, když vidím plížícího se řidiče, jak jede nalepený na kamionu a stále vykukuje jestli teda jo, nebo ne, nebo jo. To potom nasadit "přemka podlahu" a předjet ten tvořící se vláček. :) Chtělo by to trochu poladit auto - těch 74kw na pohodovou jízdu stačí, ale na rychlejší předjetí to není.

Jasně že těch 74 kw na pohodovou jízdu stačí ....to by stačilo i méně...ale jde o to, že ten výkon je dle mě poddimenzován.. tím chipem by mu bodlo více...nevím proč origo zeškody mu daly jen 74 kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Co tak koukam,tak sem na tom stejně jako většina co ma 81kw v základu. Teď mam letnáky 225/40/18tky a jak dost lidi pise,že se zvýší spotřeba o 1L,tak prd. Jezdim porad stejne a spotreba je skoro stejna. Zatim zadny rozdíl. Bezna jizda do 5L a kdyz tomu slapu na krk,tak kolem 6L....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
dnes jsem Vám změřil spotřebu po cestě Hranice - Kopřivnice.

Cesta 60% 1.třídy, délka přesně 40km, pr. rychlost 76km/h

spotřeba 4,2l/100km

Octavie 1,9 TDI 66kW m.r. 2003, 125t km

Je ti jasne ze takhle se spotreba neda merit/porovnat? na 40km? to ma vypovidaci hodnotu nula...promin ale nechapu smysl toho prispevku...pokus o flame? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak celé tohle téma je ubohý flame. Jinak já se lepším, dnes cesta Mnichovo Hradiště a zpět, spotřeba 6.3l :D :D :D

Ještě by mě zajímalo, co si představujete pod pojmem dynamická jízda? U mě dynamická jízda znamená, Pha-Pce za 60min ;):p

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak celé tohle téma je ubohý flame. Jinak já se lepším, dnes cesta Mnichovo Hradiště a zpět, spotřeba 6.3l :D :D :D

Ještě by mě zajímalo, co si představujete pod pojmem dynamická jízda? U mě dynamická jízda znamená, Pha-Pce za 60min ;):p

Otázkou je, jestli ti těch 20 ušetřených minut na téhle tras stojí za to, abys jel namísto 120 150, riskoval mastnou pokutu a navíc z dlouhodobého hlediska utrácel o dost víc, než kdybys jel pomaleji a hlavně levněji.

Srovnám-li to se svým stylem (tu cestu znám taky dost dobře), a vezmu-li, že ročně najedu cca 30tis. km, vychází mi, že oproti tobě ušetřím cca 15-17tis. Kč ročně.

Jak praví reklama: Život je otázka priorit - já dávám přednost ušetřeným penězům, které můžu utratit s rodinou mnohem zajímavěji než u čerpačky. A na druhou stranu se svou klidnější jízdou (která se ovšem mé polovičce pořád ještě zdá až moc rychlá a agresivní), se velice pravděpodobně vystavuji menšímu nebezpečí, že se zabiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak hosani nevim kde ste vzali tyhle maly spotreby O1 81KW 1,9 mam dlouhodobou za 10000km 6,0 bezne jezdim mesto za 6,5 a dalnici 5,7 jednou sme mel chorvatsko a nazpatek za 5,1 ale min nikdy vic nechapu vase spotreby4,0 a takovy

tak já mám sice jen 66 kw, ale dlouhodobou spotřebu mám na hranici mezi 5,0-5,1 - a to fakt nejezdím zrovna pomalu :-)

p.s.: a mám to kontrolovaný průběžně i na čerpání, kdyby mi někdo chtěl tvrdit, že mám blbě "cejchovaný počítač"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako i ty minimální 3,8 se udělat dá, ale chce to hodně citu a taky záleží na terénu.

Když někdo jede hlavně z kopce a brzdí motorem a tudíž mu většinu cesty z motorem točí pouze kinetická energie tak může dát třeba i 3,5 :)

Ale musíme to měřit na nějaké normální trase. To můžu pustit s kopce se zařazeným stupněm a pak psát mě to žere 0l/100Km.

Spíš sem dávejte Trasa odkud - kam a všechny hodnoty z PC, ať to má nějakou vypovídající hodnotu.

Takže moje rychlejší jízda:

Trasa: Mnichov (de) - Hobšovice (cz)

Motor: 1,9 TDi, 66Kw rv.00

Hodnoty z PC:

Průměrná rychlost = 100 Km/hod

vzdálenost = 404Km

spotřeba= 5,9l/100Km

čas=4:05

Zatížení:auto prázdné pouze řidič.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže další cesta:

Trasa: Praha - Mnichovské letiště (de) - Hobšovice (cz)

Motor: 1,9 TDi, 66Kw rv.00

Hodnoty z PC:

Průměrná rychlost = 100 Km/hod

vzdálenost = 788 Km

spotřeba= 5,5l/100Km

čas=7:54

Zatížení: Cesta tam -auto prázdné pouze řidič.

Cesta zpět - 5 osob + zavazadla

Tak to vypadá že to žere méně pokud je auto zatížené

To je můj rekord nejvíce km co jsem dal :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...