Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Zdravím všechny mám takovej dotaz...měl jsem 1,9,tdi 66kw jezdil jsem za 6 l/100 a to na krátké vzdálenosti 6km ráno 6 zpět spotřeba se teměř vubec nehybala 6,1...5,9 ale stále se to drželo na těch 6l/100 ......teď jsem koupil 81 kw a spotřeba se mi mění před očima jednou dojedu 6km za 5,6 a zpátky vidím jak to stoupá i na 7 l malý kopeček a vidím jak to stoupá ....někdy cítím jako by auto nemělo tah někdy mi přijde ok.... prej váha vzduchu je možné že to má vliv i na tu kolísající spotřebu? dík kdyby měl někdo nějakou zkušenost ocením dík všem.

tdi se musi zahřat 6km je malo.na tak kratke vzdal.je lepši benzin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já cesta do Chorvatska, rychlost cca 120 - 140 km / hod spotřeba cca 5,9 dle PP, dle mě ale PP kecá o půl litru. Bez klimy ( noc ), 4 osoby, 12 karotnu pivo, auto našláplý až po střechu ( no jóó češi a řízky ) + rakev plná !!!!!

A zpět ??? 6,9 l dle PP, ale styl jízdy ??? styl na krev !!! tedy i 190 apod.....včetně klimy, rakve, kufru ale bez piva a řízků

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nedavno tez poridil OCTAVII. Vcera jsem jel poprve trosku delsi trasu, cca 55km a prumerna spotreba mi ukazala 6l/100km. To se mi zda dost na to ze jsem to moc nehonil a jel z mesta do mesta po dvouproudove silnici kolem 100km/h. Hold si asi budu muset jeste zvykat na TDI a casem stylem jizdy spotrebu jeste stahnu. Tento typ auta jsem kupoval prevazne kvuli spotrebe a perfektnimu kufru.

Co ma vliv na spotrebu? Na kolik nejlepe nahustit pneumatiky, ted mam P2.1 a Z2.2 (mam nizkoprofilove 17"). Ma cenu precipovat zpet na puvodni hodnotu (81kW) - kvuli zlepseni spotreby? Veskere info o aute, viz podpis.

EDIT: Tak vcera jsem stejnou trasu jel znova, 80% tempomat a dostal jsem se na 5.2l/100km. Takze opravdu zalezi na stylu jizdy...

Editováno: , autor: sejvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já cesta do Chorvatska, rychlost cca 120 - 140 km / hod spotřeba cca 5,9 dle PP, dle mě ale PP kecá o půl litru. Bez klimy ( noc ), 4 osoby, 12 karotnu pivo, auto našláplý až po střechu ( no jóó češi a řízky ) + rakev plná !!!!!

A zpět ??? 6,9 l dle PP, ale styl jízdy ??? styl na krev !!! tedy i 190 apod.....včetně klimy, rakve, kufru ale bez piva a řízků

blazne uz sem videl jak se otevrela rakev za jizdy a nebyla to zadna prca :feve: jinak ja jezdim za penize :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sem koukal na okamžitou spotřebu v O1 TDi 66kW a zarazila mě jedna věc a to,že při jizdě na volnoběh kolísá spotřeba např 2,2-3l, ale když zastavím okamžitá spotřeba je teď nevím 0,5l a samozřejmě se nehýbe.Je to normální aby se ukazavalo zvýšena spotřeba při jízdě na volnoběh(otáčejí se kola) a proč?Díky předem za vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sem koukal na okamžitou spotřebu v O1 TDi 66kW a zarazila mě jedna věc a to,že při jizdě na volnoběh kolísá spotřeba např 2,2-3l, ale když zastavím okamžitá spotřeba je teď nevím 0,5l a samozřejmě se nehýbe.Je to normální aby se ukazavalo zvýšena spotřeba při jízdě na volnoběh(otáčejí se kola) a proč?Díky předem za vysvětlení.
porovnáváš dvě hodnoty, za jízdy se spotřeba pohybuje v litrech na 100km a když stojíš tak v litrech na hodinu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...