Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

A co tak naopak, kdo měl NEJVĚTŠÍ průměrnou spotřebu, na kratší vzdálenost.

29.8 l/100, Poděbrady - Hradec Králové, honička s Volvo V70 2.5TDi :D

Je, sorry, pisete TDi, beru zpet, ignorujte me, dneska toho bylo hodne -_-

S jakým, že to motorem jsi měl tak hezkou spotřebu???

Ani s Carrerou jsem tolik neměl!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motor je "stavěný" na určitý počet cyklů. V čím větších otáčkách jezdíš, tím více cyklů realizuješ. Je to sice blbě napsaný, ale nevím, jak to lépe srozumitelněji napsat. Prostě třeba po 100 mil. cyklů pístu ve válci je zkrátka válec i píst vyčlochtanej. To platí i pro jiné části. Snad pochopíš, co se snažím říct.

chapu, ale jen mi potom neni jasny, proc by teda nedali omezovac treba na 3500? proste podle me, kdyz nebudu neustale tlacit otackomer k cervenymu, ale okolo 3500-4000 se budu pohybovat casto, tak neverim, ze by muj motor mel vydrzet mene nez tvuj...

jinak ted jsem absolvoval cestu z Cerny Hory, prvnich 360km bylo po pobrezi, volne, 5,1l/100km, krasny. vyjizdel jsem s plnou nadrzi a na prvnich 300km mi ubylo 1/4 nadrze. potom jsem najel na dalnici, stale noha na podlaze a po dalsich 350km jsem byl na suchu :). celou dalnici, cca 700km jsel proletel 180+...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tak naopak, kdo měl NEJVĚTŠÍ průměrnou spotřebu, na kratší vzdálenost.

29.8 l/100, Poděbrady - Hradec Králové, honička s Volvo V70 2.5TDi :D

Je, sorry, pisete TDi, beru zpet, ignorujte me, dneska toho bylo hodne -_-

S jakým, že to motorem jsi měl tak hezkou spotřebu???

Ani s Carrerou jsem tolik neměl!!!

No to ji nesmis setrit !!! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No celou cestu brzdis motorem a prumer mas 29, ale po par dnech dojedes na misto :palec2:

A nebo si najdi o vikendu nejakyho klobouka, zarad se za neho a mas tam 3,5, coz jsem osobne zkousel, fakt je ten ze je to pro otrly - troubeni, klepani na celo, blikani ridicu jedoucich za mnou, jeste jsem si rikal ze bych si nasadil treba masku paroubka

Editováno: , autor: Mefisto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem si tak trochu pročetl tohle téma a musím říct že většina názoru na spotřebo odpovídá realitě,ale fakt bych se chtěl projet stěma tipama co píšou průměrnou spotřebu pod 4l.To musí bejt fakt zajímavý. :smich::smich::smich:

No přeju ti příjemnou zábavu ;) Pak dej vědět jak jses bavil...

Já o takové svezení, ale nestojím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tak naopak, kdo měl NEJVĚTŠÍ průměrnou spotřebu, na kratší vzdálenost.

29.8 l/100, Poděbrady - Hradec Králové, honička s Volvo V70 2.5TDi :D

Je, sorry, pisete TDi, beru zpet, ignorujte me, dneska toho bylo hodne -_-

S jakým, že to motorem jsi měl tak hezkou spotřebu???

Ani s Carrerou jsem tolik neměl!!!

No to ji nesmis setrit !!! ;-)

Carrera šetřila mě! Kdybych ji šlápl víc na krk tak mě žebra vytlačí plíce do břicha!! :)

A první rovinka byla fajn norm. rozjezd sleduju otáčky v pulovině řadim, šlo to rychle takže 2,3, a jdu na 4, když jsem si všim ručičky na levém budíku jak taky leze do polohy 9 hodin a mrkám že ten budík je jinak cejchovanej než od začátku a bylo tam 170km/h tak jsem sundal nohu z plynu! Takže musel jsem šetřit já ji aby ona ušetřila mě :):)B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sydney: Naftove setkani vitam, neb me konecne nekdo nauci jezdit jako prase :smich: , myslim to vazne - docela rad bych se pro srovnani nechal svezt v ciplem TDI

budu se tešit :-) se sklopenou hlavou budu poslouchat co dělám špatne :-)

Soude podle Vasi spotreby se ozve sonicky tresk a zmizite v oblaku prachu ne? To bude jiste bez komentare, takze zadne obavy. Inu, ti stihaci :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sydney: Naftove setkani vitam, neb me konecne nekdo nauci jezdit jako prase :smich: , myslim to vazne - docela rad bych se pro srovnani nechal svezt v ciplem TDI

budu se tešit :-) se sklopenou hlavou budu poslouchat co dělám špatne :-)

Soude podle Vasi spotreby se ozve sonicky tresk a zmizite v oblaku prachu ne? To bude jiste bez komentare, takze zadne obavy. Inu, ti stihaci :smich::smich::smich:

JJ přesně tak to je, jen místo prachu to jsou "saze" :ph34r::kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, nechci se poustet do zadnych vetsich akci, ale jestli je to chipovany 1.8T, tak podle me nemel s 2.5TDI V70 moc prace, protoze pri spotrebe skoro 30l/100 musel jet tak trista :)

Jo, 1.8T, 4x4, chciped prej na 150KW - Volvo se docela drželo, podle mě taky nejel za 6 na sto :-))) Byl to fakt extrem, motor pořád mezi 4500-5500 otáčkama, fofrklackem jsem miglal jak to jen šlo a skrz vesnice jsme skutečně 50 nejeli :-) Ona se k nám před Chlumcem přidala ještě O1 RS, takže to bylo zajímavější :D

A ještě jedna přípomínka, nevím jak Porsche, ale třeba se Subaru STi se dá jet i za víc než za 30 -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
ja jsem ted tankoval poprve od Shellu ten jejich V-Power diesel tak jsem zvedavej jestli to bude znat a jestli se hne nejak spotreba

Jede to živěji, spotřeba je trochu višší, ale to nejspíš, že si ten břink víc užívám :palec2:

Ja nalil Racing a mam o dva litry vyssi, ale bylo v tom dost kolon a zavodeni lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau,tak nevím podle čeho kdo bere tu spotřebu -jestli na okamžitou průměrnou po jízdě nebo z celkové.máte to hoši nějak zmatené nebo si ubíráte.Já mám 1.9 TDI 81kW AHF 00.když jedu na chalupu cca 36 km mám prům.rychlost cca 55km/h,a spotřebu ihned po dojezdu 5,5l/100.Je to víc do kopce,opačnou trasu více z kopce tak mám prům.asi o 1 až 1.5l/100 menší.samozřejmě se to liší jestli s klimou nebo bez tam k tomu přibyde asi 0,5l,no ale mě zajímá celková a ta mi přes léto s klimou a v kolonách tady přes město ukazuje nejvíce 5,6 a to už si říkám jak to žere.ted jsem jezdil více bez klimy a bez kolon a slezlo to na 5,1.no to už jde ne?kolega má 66kW a tvrdí že jezdí za 4 až 4,5 a vím o něm že má těžkou nohu tak kecá?nebo kde je ten zakopaný pes.já dávám aditiva on ne já tankuji u červené benziny on u nějakých zmetků kde to tuty ředí.tak nevím počítač jeho jsem neviděl tak mu kývu ale nevěřím.Ale co oproti minulému favoritu jezdím levněji tan bral 6.5 - 7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau,tak nevím podle čeho kdo bere tu spotřebu -jestli na okamžitou průměrnou po jízdě nebo z celkové.máte to hoši nějak zmatené nebo si ubíráte.Já mám 1.9 TDI 81kW AHF 00.když jedu na chalupu cca 36 km mám prům.rychlost cca 55km/h,a spotřebu ihned po dojezdu 5,5l/100.Je to víc do kopce,opačnou trasu více z kopce tak mám prům.asi o 1 až 1.5l/100 menší.samozřejmě se to liší jestli s klimou nebo bez tam k tomu přibyde asi 0,5l,no ale mě zajímá celková a ta mi přes léto s klimou a v kolonách tady přes město ukazuje nejvíce 5,6 a to už si říkám jak to žere.ted jsem jezdil více bez klimy a bez kolon a slezlo to na 5,1.no to už jde ne?kolega má 66kW a tvrdí že jezdí za 4 až 4,5 a vím o něm že má těžkou nohu tak kecá?nebo kde je ten zakopaný pes.já dávám aditiva on ne já tankuji u červené benziny on u nějakých zmetků kde to tuty ředí.tak nevím počítač jeho jsem neviděl tak mu kývu ale nevěřím.Ale co oproti minulému favoritu jezdím levněji tan bral 6.5 - 7l.

klidně mu věř

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...