Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

No já se svým ropákem nemám opravdu důvod si nějak vymýšlet jak jede 1,6 v benzínu. Prostě to tak bylo. A jestli je to chyba v tacho nebo cokoliv, to nevím. Byla to ta 75ka v sérii. Najeto asi 120tkm a jak se k tomu všici jako ke služebáku chovali netřeba dodávat.

Je fakt, že moje TDi takové rychlosti nedosáhne. Kolik bylo na otáčkoměru nevím, to jsem nesledoval. V autě jsme byli 2, já 90kg, kolega 110kg + 3 basy piv jako present pro Germány + naše osobní věci + nějaký technický materiál na zkoušky.

Jinak 1,8T r.v. 98(používal jsem ji v letech 2000-2002) služební šla na 240 tacho. U současných 1,8T r.v. 2004 se mi nějak nepodařilo toto otestovat, nejrychleji cca 220, ale ještě tam byla nějaká rezervička. Proto mně docela ta 1,6 ka překvapila, že to valilo 220 tacho a ještě by šla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
akorát ta 1,6 výrazně rychleji vadne a na max se kutálí hodně pozvolna

Oky tak hura ze me nekdo podporil.

Me jen zarazi, ze v papirech maji neco kolem 180 napsano jako max. ale prej je to konstrukcni. Pak ze kazda Octa ma na stolici vetsi výkon nez v papirech.

Taky zajimave :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát ta 1,6 výrazně rychleji vadne a na max se kutálí hodně pozvolna

Oky tak hura ze me nekdo podporil.

Me jen zarazi, ze v papirech maji neco kolem 180 napsano jako max. ale prej je to konstrukcni. Pak ze kazda Octa ma na stolici vetsi výkon nez v papirech.

Taky zajimave :o

nejsem si tím jistej, ale myslím, že v papírech bylo cosik lehce pod 200. Ale nechi kecat, jen mám takový tušení, ale neberte to jako fakt, třeba si to s něčím pletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát ta 1,6 výrazně rychleji vadne a na max se kutálí hodně pozvolna

Oky tak hura ze me nekdo podporil.

Me jen zarazi, ze v papirech maji neco kolem 180 napsano jako max. ale prej je to konstrukcni. Pak ze kazda Octa ma na stolici vetsi výkon nez v papirech.

Taky zajimave :o

nejsem si tím jistej, ale myslím, že v papírech bylo cosik lehce pod 200. Ale nechi kecat, jen mám takový tušení, ale neberte to jako fakt, třeba si to s něčím pletu.

Nepletes, je tam tusim 197km/h, ale ted nevim, kde mam technicak. Takze teoreticky je rucicka nekde u tech 220km/h asi mozna, ale realna rychlost bude kolem 200. A je fakt, ze nez se to na to rozjede, tak by tam trikrat pristal raketoplan. Kazdopadne bych chtel zaroven videt fotku otackomeru, fakt ze jo lol

To snad zejtra nekde zkusim, s fotakem v ruce B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát ta 1,6 výrazně rychleji vadne a na max se kutálí hodně pozvolna

Oky tak hura ze me nekdo podporil.

Me jen zarazi, ze v papirech maji neco kolem 180 napsano jako max. ale prej je to konstrukcni. Pak ze kazda Octa ma na stolici vetsi výkon nez v papirech.

Taky zajimave :o

tak si zkus, kolik ti da maximalku po rovine. to o moc vic jak tech 180 nebude. protoze tech 220 s ni jedete vsichni z kopce.

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát ta 1,6 výrazně rychleji vadne a na max se kutálí hodně pozvolna

Oky tak hura ze me nekdo podporil.

Me jen zarazi, ze v papirech maji neco kolem 180 napsano jako max. ale prej je to konstrukcni. Pak ze kazda Octa ma na stolici vetsi výkon nez v papirech.

Taky zajimave :o

nejsem si tím jistej, ale myslím, že v papírech bylo cosik lehce pod 200. Ale nechi kecat, jen mám takový tušení, ale neberte to jako fakt, třeba si to s něčím pletu.

Nepletes, je tam tusim 197km/h, ale ted nevim, kde mam technicak. Takze teoreticky je rucicka nekde u tech 220km/h asi mozna, ale realna rychlost bude kolem 200. A je fakt, ze nez se to na to rozjede, tak by tam trikrat pristal raketoplan. Kazdopadne bych chtel zaroven videt fotku otackomeru, fakt ze jo lol

To snad zejtra nekde zkusim, s fotakem v ruce B)

myslíš fotkama od PCR? :smich:

No ta 1,6 umře tak nějak okolo těch 150, pak už se to jen tak kutálí nahoru, 1,8T umře někde na 180, na 200-220 se to dosápe ještě jakš takš a do těch 240 už je to jak šnek. TDI umře na nějakejch 160 a pak už se jen sápe na nějakých 190 +/-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát ta 1,6 výrazně rychleji vadne a na max se kutálí hodně pozvolna

Oky tak hura ze me nekdo podporil.

Me jen zarazi, ze v papirech maji neco kolem 180 napsano jako max. ale prej je to konstrukcni. Pak ze kazda Octa ma na stolici vetsi výkon nez v papirech.

Taky zajimave :o

tak si zkus, kolik ti da maximalku po rovine. to o moc vic jak tech 180 nebude. protoze tech 220 s ni jedete vsichni z kopce.

Tak tak :) Z Prahy na Brno pred Mirosovicema nebudu mit problem 240 tacho, jenze... lol

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta 1,6 umře tak nějak okolo těch 150, pak už se to jen tak kutálí nahoru, 1,8T umře někde na 180, na 200-220 se to dosápe ještě jakš takš a do těch 240 už je to jak šnek. TDI umře na nějakejch 160 a pak už se jen sápe na nějakých 190 +/-

S moji momentalni konfiguraci to zacne hodne vadnout az pri vyssi, nekde kolem 170km/h (tacho), ale nad to jezdim naprosto vyjimecne, takze je mi to uplne jedno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pockej. tam jsi jel taky s tim 300kg zavazim? jako jestli ti volna jizda(dalnice 110km/h) hodi prumer 6,4l tak je to fakt hodne. a taky se mi nezda, ze ti to jede jenom 190. ta tvoje musi jet pres 200.

ja jel treba vcera usek asi 60km za 8.9l/100km. jel jsem po okreskach a abych nemoh jet moc rychle, neradil jsem petku, takze vetsina jizdy byla ctyrka vytocena k cervenymu...

300kg jsem měl na mysli moji maličkost a dva pasažéry. Na dálnici se niž dostat nemůžu. Podle okamžité spotřeby na rovince udržet 130km/h není problém za 3,8-4,2lt. Horor je stoupání nebo jakákoli akcelerace. Když na té rovince přidám třeba jen na 140km/h tak z 4lt je rázem 7-8 a to je přidání jen lehounké, jakmile bych chtěl využít max zrychlení tak tam skočí 25-32lt a to s průměrnou spotřebou zamává tak, že jen jedno takové zrychlení přihodí v průměru 0,3-0,7lt/100. Odkazuji se na pal.pc. ale ten mám ověřený, že ukazuje celkem přesně (má odchylku asi 0,1lt k plusu).

A max. rychlost asi by Octavka 205-210 udělala, ale na dlouhé rovině nebo z kopce a rozhodně s vytočenou 4. 170km/h=4000ot/min :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta 1,6 umře tak nějak okolo těch 150, pak už se to jen tak kutálí nahoru, 1,8T umře někde na 180, na 200-220 se to dosápe ještě jakš takš a do těch 240 už je to jak šnek. TDI umře na nějakejch 160 a pak už se jen sápe na nějakých 190 +/-

S moji momentalni konfiguraci to zacne hodne vadnout az pri vyssi, nekde kolem 170km/h (tacho), ale nad to jezdim naprosto vyjimecne, takze je mi to uplne jedno ;)

Měl jsem RS a max. rychlost co jsem s ní jel bylo 266km/h, ale na 235km/h byla v rámci konkurence motoru v Octavii, skoro hned. Rychlejší orig. škodovkou jsem nejel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pockej. tam jsi jel taky s tim 300kg zavazim? jako jestli ti volna jizda(dalnice 110km/h) hodi prumer 6,4l tak je to fakt hodne. a taky se mi nezda, ze ti to jede jenom 190. ta tvoje musi jet pres 200.

ja jel treba vcera usek asi 60km za 8.9l/100km. jel jsem po okreskach a abych nemoh jet moc rychle, neradil jsem petku, takze vetsina jizdy byla ctyrka vytocena k cervenymu...

300kg jsem měl na mysli moji maličkost a dva pasažéry. Na dálnici se niž dostat nemůžu. Podle okamžité spotřeby na rovince udržet 130km/h není problém za 3,8-4,2lt. Horor je stoupání nebo jakákoli akcelerace. Když na té rovince přidám třeba jen na 140km/h tak z 4lt je rázem 7-8 a to je přidání jen lehounké, jakmile bych chtěl využít max zrychlení tak tam skočí 25-32lt a to s průměrnou spotřebou zamává tak, že jen jedno takové zrychlení přihodí v průměru 0,3-0,7lt/100. Odkazuji se na pal.pc. ale ten mám ověřený, že ukazuje celkem přesně (má odchylku asi 0,1lt k plusu).

A max. rychlost asi by Octavka 205-210 udělala, ale na dlouhé rovině nebo z kopce a rozhodně s vytočenou 4. 170km/h=4000ot/min :disgust:

no se pak nediv, že ti žere. to není benzín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...