Přejít na obsah

Znáte dobrý neautorizovaný servis pro Fabii?


Doporučené příspěvky

Zdravím, před nedávnem jsem koupil Fabii 1,4 tdi Greenline, rv 2009. V léte plánuju nechat vyměnit rozvody a celkově nechat auto prověřit odborným okem .... poradíte mi nějaký spolehlivý neautorizovaný servis (Praha, Kolin, Pardubice), někoho kdo těmhle autům opravdu rozumí a neúčtuje si miliony? Tady na stránkách jsem nic kloudného nenašel ...mám pocit, že výfuk kouří víc než by měl, potom spotřeba je trochu vyšší než jsem čekal (počítač ukazuje dlouhodobý průměr cca 3,8 litrů, ve skutečnosti jezdím za 4,8 i při hodně opatrné jízdě, rozdíl 25%...ale jinak, až na to naprosto příšerné spřevodování, zatím jezdí solidně i se 100t. na tachometru žádný problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasný, myslel jsem abys třeba netankoval pokaždé do půlky... znám i takový. Protože 1l je velký rozdíl, většinou co jsem slyšel tak to bývá kolem 0.3l +/-.

Jinak je to v podstatě nové auto, tak s tím bych jel raději do autorizovaného servisu.

Jak si psal "příšerné s převodování" mohl bys to rozvést, docela by mě to zajímalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No 100t km už to není nové auto, do autorizovanýho servisu ze zkušenosti nepolezu (navíc auto už je po záruce), spíš opravdu hledam nějakého škodováka, kterej tomu rozumí a ví kam sáhnout...

co se převodovky týče, tak jsou na tom hrozně dlouhý převody....na první stupen to vůbec nezrychluje, rozjezdy na dvojku tady nehrozí, podle zvuku motoru přeřazuješ při 2600 otáčkách a otáčky najednou spadnou někam k 1500, což ten motor taky moc rád nemá....jen pro představu ideální rychlost pro 5.stupen je 100 km\h (tuším točí kolem 1900 otáček)....nevím, ani za půl roku jsem si prostě nezvykl, ve všech předchozích autem jsem mázl pětku při 70kmh....ale auto je greenline special edition, možná standartní 1.4 tdi mají jinou převodovku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mam 1.4 59kw, v 90km/h to má těch 2000ot/min což beru jako plus k úspoře paliva, jinak se zrychlením jsem spokojen, ale je pravda že při 40km/h to chce spíše už 2 než 3 rychlostní stupeň, 3 válce - tak můsíme více řadit...

Jinak stim hledáním servisu přeji hodně štěstí,ale osobně si myslím, že to co si představuješ ti udělá leda tak dobrý kamarád, nebo by si nad technikem musel stát a dohlížet jestli opravdu vše zkontroluje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...