Přejít na obsah

darmozrout

Doporučené příspěvky

o víkendu mě potkala nemilá událost, konkrétně vyloupení mojí krasavice OII. Kromě obligátního rádia mi zloději odnesli volant- tříramenný kožený multifunkční včetně airbagu.

Do auta se zloděj dostal bez jakéhokoli viditelného poškození zámku i oken. Nechápu, jak se zlodějům podařilo demontovat airbag- z návodu jsem se dočetl, že je pro vyháknutí pružinek držících airbag nutné otočit volantem o 90° na jednu stranu a pak o 180 na druhou- jak je tohle možné bez klíčku v zapalování? Řízení by se mělo uzamknout.

V servisu mi říkali, že často při krádeži airbagu zloději prostě volant zničí- to se tady asi nestalo, protože zničený volant by si neodnesli. Takže to vypadá, že do spínací skříňky nějaký klíč strčili. Další věc, která mě zarazila je to, že nebyla odpojená baterie, to bych asi měl strach, že mi pytel ustřelí hlavu.

Co je pro mě ale nejdůležitější- nevíte někdo, jak je to s tzv. polským klíčem (někdy se mu říká power key nebo lámák), zničí se při jeho použití zámek a spínací skříňka nebo ne popř. dá se zjistit, že bylo něco takového použito? Mám totiž docela strach, že se na mě pojišťovna vy*ere a nic mi nezaplatí, když nejsou vidět žádné známky násilí (článků s podobnými zkušenostmi s pojišťovnou je na netu spousta). Nerad bych si za nějakých 20tis. nechal namontovat nový volant s pytlem a za týden byl zase bez něj.

Jestli mi někdo můžete trochu objasnit, proč to jde tak snadno ukrást popř. jak tomu příště zabránit budu rád.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak po týdnu mám vyřešené všechny nepříjemnosti, takže se můžu podělit o to, jak to všechno dopadlo:

1/ škodu uhradila pojišťovna Allianz bez jakýchkoli problémů, spoluúčast 5.000 Kč

2/ nové rádio+volant+práce (vše v autorizovaném servisu) 29.928 Kč

teď se jenom budu modlit, abych zítra ráno zase nepřišel k vykuchanému autu.

Opravdu nikoho nenapadá, jak je možné auto aspoň trochu lépe zabezpečit, když ho evidentně lze otevřít úplně bez násilí a cokoli z něj vykuchat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupovals nový auto nebo ojetinu? Někdo před tebou si mohl nakódovat klíče a odemknout si.

auto je necelý rok staré, firemní, nedovedu si představit, že by ho někdo dokázal vystopovat až ke mně.

Spíš bych to viděl na nějaký univerzální klíč- zloděj podle mě musel nějak odemknout zámek řízení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...