Přejít na obsah

Stinger13

Doporučené příspěvky

Zdravím, před týdnem jsme si domů pořídili Octavii II 2.0 TDi r.v.2009. Je po prvním majiteli, který se o ni evidentně vůbec nestaral, jakmile mu došel leasing, auto poslal do světa. U levého předního kola vzal někde o patník/kámen, nevím, o co se mu to podařilo takhle orvat, ale evidentně si s tím nelámal hlavu. Místo začalo rezavět a dneska vypadá tak, jak je vidět na fotkách. Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti, jakým způsobem by bylo možné poškozené místo ošetřit, aby dál nerezlo a opravit lak, nejlépe svépomocí. Všiml jsem si, že je práh zespodu ošetřen nějakou zdrsnělou vrstvou, co je to za materiál a dá se někde sehnat?

Dále jsem si všiml, že se objevila rez i v zadní části vozu a to po obou stranách vozu na prahu u zadních dveří (viz. foto). Pročítal jsem si několik témat a prý je to způsobeno tvrdou těsnící gumou. Nevím, u naší předešlé, garážované Octavie I ani po 10ti letech po žádné rzi ani památky a u 3 roky starého auta hned tohle. Jak by bylo možné odstranit rez a opravit i toto místo? Jedná se o místa která nejsou až tak na očích, tak bych se je rád pokusil opravit sám, lakovnu bych chtěl navštívit až jako poslední možnost.

post-77974-0-54314800-1358280645_thumb.j

post-77974-0-15237900-1358280687_thumb.j

post-77974-0-92549300-1358280705_thumb.j

post-77974-0-43802000-1358280773_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže svépomocí- asi by bylo dobré sundat i to plastové nadkolí (drží na pár torxních šroubech). Pak vem vrtačku, nasaď na ni ocelový kartáč (víš co myslim). Důkladně to očisti, rez muí pryč. Až uvidíš čistý lesklý plech. Můžeš to pak ještě natřít kvalitním odrezovačem (neni nutné). Pak základovku- já používám dvousložkový plnič (plnič + tužidlo). Mužu říct že je to věčné. No a navrch barvu v barvě tvého kočáru, doporučuju zase dvousložkovou (nechávám si to míchat, 1dl stojí tušim 150 kč nebo tak nějak). Jelikoš je to dole na prahu, tak to klidně natři štětcem, barva se krásně rozleje. To zdrsněné je něco jako býval plastizol u starších aut. Pokud to tam chceš mít tak tam rozetři třeba přetiratelný karosářský tmel.

A ta rez kolem dveří to samé, vybrousit (stačil by asi jenom brusný papír na kov) atd , atd...

Mimochodem já jsem si tyhle choulostivé místa přelepil průhlednou reklamní fólií, ať se nedočkám právě něčeho takového, když už to inženýři v Bolce takhle dodrbali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škodovka už má nějaký nový ty trojúhelníkový folie včetně překrytí toho místa na zadním prahu, já byl ted na reklamaci, páč to bylo už skoro na plech odřeny a nastříkali to a dali novou folii, ale levnější určitě někde v reklamce

ještě mě napadá jak ti řekli, že nebyl děaná antikorozní prohlídka, zda to náhodou není ze škodovky předepsaný jako součást garančky a pokud se na to servis vysral, tak jestli to není jejich vina

Editováno: , autor: kadlec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

ahojte, mám to dodrbaný obdobně jako kolega v úvodu.chci se zeptat jestli to máš už opravený a jak to dopadlo. pak jsem narazil na tohle: http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-octavia-ii-facelift/plastove-podbehy-lemy/skoda-octavia-05-plastove-kryty-prahu-cz-2-ks-id:6026.eshop. jaký je váš názor, nebude to po opravě pod tím reznout ještě víc třeba kvůli vlhkosti? má s tím někdo zkušenost?

díky .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš stejný problém tak by jsi měl hlavně tu rez odstranit a ochránit proti korozi. Jinak to bude brzo durch. Zkušenosti s tím nemám, na auto bych to asi nedával (nevypadá to nic moc a možné problémy jak říkáš ty). Co se týká toho že to bude pod tím reznout- reznout to pod tím nebude, pokud voda která se tam dostane bude mít zase možnost se dostat pryč. Tak je to u všeho- kde se drží voda, nečistoty (hlina, písek, listí), tam se drží vlhkost a krásně to hnije. Jak je to konstrukčně vyřešené nevim, ale píšou tam něco o tom že se to má oblepit tmelem, tak bych měl obavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...