Přejít na obsah

Automaticka prevodovka - vymena oleje


stenly

Doporučené příspěvky

nazdar chlapci. Chcem si kupiť Superba 2,5TDI 114kw alebo 120kw v automate ešte nesom presne rozhodnuty .

Ale ide o to že nikde som nenašiel ako často sa ma u automata menit prevodovy olej z filtrom, myslim po kolkych km by sa to malo menit aby všetko išlo tak ako ma isť... a čo to cca obnaša z finančnej stranky.

nenašiel som podobne tema v tejto sekcii tak ak tu niekde je sorry za spam.. ale dajte mi nejaky odkaz.. za každu odpoved budem rad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zralok naozaj to je dozivotne???

kamos ma BMW 530xd automat a kazdych 15tis alebo 25tis nesom si isty musi menit olej plus filter a stoji ho to cca 500€

preto som zvedavy ako je na tom skoda konkretne Becko 2,5.. ale ked to je tak ako pises tak potom super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry musim sa opravit.. na BMW to je kazdych 50 tis ...vymena...

bol som dnes v skode a vraj je dozivotny a menit netreba... takže žralok mal si pravdu ... dik moc..

inak ked to je dozivotne si myslim ze aj tak neni od veci cas od casu spraviť vymenu, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám najeto na automatu 251 tisíc bez výměny oleje a pořád bez problémů. Dbám na rady mechaniků, kteří se zabývají jen opravami automatů cca od roku 1995 a můj automat stále řadí bez problémů. Max je zkontrolováno množství.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove,

Dovolim si nesouhlasit

Dozivotni napln neexistuje! po urcite dobe olej ztraci svoje vlastnosti z toho duvodu by se mel olej v prevodovce menit.

Olej totiž stářím degraduje jednak mechanickými nečistotami a zároveň vzdušnou vlhkostí, kterou postupně absorbuje.

Ale je to kazdeho volba zdali pujde cestou kontroly a dolivani oleje jako zralok nebo vymeny po urcitem case.

Toz asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě napíšu, proč by se neměl měnit olej. V převodovce se díky řazení, vytvářejí kovové nečistoty (špony). Při vypuštění oleje se všech nečistot nezbavíte a jen se vyčistí sítko. Při následném napuštění nového oleje se špony spláchnou na dno a zaserou sítko a dostanou se i do jiných částí převodovky. A na poruchu převodovky je zaděláno. (Laicky vysvětleno, tak mě nikdo nechytejte za slovíčko)

Kdo chce tedy měnit olej tak je nejlepší převodovku vytáhnout a kompletně vyčistit. Cena těch cca 6 tisíc.

Do toho servisu kde ty automaty opravují jsem jich přivezl na opravu asi 15. Tak jsem se s nima o tom bavil.

Ale je na každém jak si to udělá. Každý svého štěstí strůjcem.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád měl bavoráka 330d e46 v Automatu a hrozně se bál, že mu ten automat odejde až se rozhodl, podotýkám, že do té doby krásně řadil..

rozhodl se ho nechat vyměnit ač mu to mnozí rozmlouvaly . Po výměně cca 1500 km mu převodovka odešla a repas s opravou ho stál 40 000 kč

Takže tot můj názor ... za mě neměnit :kol-47: :kol-47: :kol-47::D

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Ahojte, nedávno som sa stal šťastným majiteľom škody superb edition 100 1.9 TDI s automatickou prevodovkou. Predchádzajúci majiteľ mi tvrdil, že olej v prevodovke bol vymenený, ale mne to nedalo, tak sme s kamarátom ten olej vymenili... samozrejme že olej vymenený nebol, bol čierny ale nesmrdel, a vytieklo iba cca 3l... Prevodovku sme naplnili presne podľa návodu takmer 6,5l oleja, čiže olej v prevodovke chýbal... Po výmene sa celkovo zlepšil chod auta, preraďovanie bolo celkovo jemnejšie a plynulejšie a nevytáčalo motor zbytočne do vysokých otáčok, a dokonca pozorujem nižšiu spotrebu paliva, zatiaľ o cca 0,5l. Jediné čo ma zatiaľ trápi je, že pri preraďovaní z 2. do 3. bolo cítiť šmýkanie cca 1 sek a až potom zabral 3.prev.stupeň, po výmene oleja je to omnoho menej citeľné, ale všímam si to...ak by niekto vedel poradiť čo by to mohlo byť... Inak by ma ešte zaujímalo, aké máte vy skúsenosti s výmenou oleja v automatickej prevodovke, 9 z 10 odporúča výmenu, ja by som ju odporúčal tiež. Sorry ak sem táto téma nepatrí, som tu nový, ale zaujímali by ma vaše postrehy. Ďakujem :)

Editováno: , autor: majo777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Olej sice životnost auta přežije, ale alespoň ho někdy dolít, neuškodí. Někde jsem četl, že právě vypuštěním starého a kompletní výměnou, filtr a nový olej, se v automatu uvolní usazeniny a ty pak způsobují problémy po výmněne, o kterých tady všichni píšou. U BMW se mění kolem těch sto tisíc km, ale neřekl bych, že to někdo dělá a hlavně, pokud to dělá správně, dolít, zahřát, dolít teplý olej atd.. Většina lidí jen vypustí starý olej, nalije nový a hotovo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...