Přejít na obsah

Otváranie malej časti kufra cez DO na sedane...


alcotn

Doporučené příspěvky

Prosim Vás ako Vám funguje otváranie malej časti kufra na sedane... Ak podrzite tlacidlo na DO kufor sa pomocou plynovych vzpier otvori automaticky? alebo len odskoci centralom a jeho treba rucne otvorit? Niekedy mi ho otvori automaticky a obcas zasa nie... Bol som v servise, kde mi "vymenili" udajne nove plynove vzpery, ale problem sa neodstranil... je tam este nieco co moze automaticke otvorenie malej casti mat na starosti?

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v servise mi menili v zaruke tie plynove vzpery, ale na druhy den to iste... asi to bude touz zimou teda... ja ked ho rano otvorim rucne, cely den uz ide fajn. clovek ked si na to zvykne to pouziva stale a ak to parkrat nejde tak uz to nastve :D podla toho co pisete je to asi proste tak u tohto typu vozidla, a nebudem to dookola reklamovat... sami nevedia co s tym, podla toho co som videl v servise Skoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VAG BoBo: samozrejme, ze citat viem. Mnoho ludi na forum pristupuje z roznych zariadeni, nie len z PC, ale napr. aj zo smartfonu. Neviem, ci si si vsimol, ale za prispevkom je smile, dal som ho tam zamerne, nemusis sa hned urazat, malo to byt len podpichnutie.

Ale k veci, mne sa na SII v lete otvara skoro vzdy, v zime absolutne. Dokonca som si vsimol, ze ked stojim napr. v lete v tieni, tiez sa mu moc nechce hore. Ja som to navyse zabil dodatocnou izolaciou zadneho plechu, ktory mi zvonil pri kazdom zavreti. Myslim, ze hmotnost sposobi, ze uz ani v lete sa mi sam neotvori. Nema niekto skusenosti s odskokmi, nemam na mysli pruziny ale tie cierne dorazy, v ktorych je pruzinovy mechanizmus?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ked nemam naozaj pocit, ze by som niekoho urazil a spravu som pisal z mob. zariadenia, tudiz som fakt nevidel nazov tematu, verejne sa ospravedlnujem VAG BoBo a alcotn. Ja som to ale fakt nemyslel v zlom, neviem, preco na mna tak vehementne utocis. Btw. neviem, ci si si vsimol, ale odpovedal som aj na temu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.

Ale k veci, mne sa na SII v lete otvara skoro vzdy, v zime absolutne. Dokonca som si vsimol, ze ked stojim napr. v lete v tieni, tiez sa mu moc nechce hore. Ja som to navyse zabil dodatocnou izolaciou zadneho plechu, ktory mi zvonil pri kazdom zavreti. Myslim, ze hmotnost sposobi, ze uz ani v lete sa mi sam neotvori. Nema niekto skusenosti s odskokmi, nemam na mysli pruziny ale tie cierne dorazy, v ktorych je pruzinovy mechanizmus?

Priznam se , ze si nejsem jisty jestli se ti otevira nebo ne :) .

Z druhe casti odpovedi myslim ze ne.

Nemate nekdo informace jak to vyresit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby som to zhrnul. V lete na slnku sa otvoril vzdy, v tieni iba veeeelmi pomalicky, ale otvoril. Na jar, v zime a na jesen sa neotvaral vobec. Dokonca v zime sa neotvori ani natolko aby sa dal otvorit rukou. Musim ovladac stlacit opakovane. A tou druhou castou som chcel naznacit, ze tym, ze som si ho vytlmil aby mi nezvonil, tak sa mi uz asi ani v lete nebude otvarat. To tlmenie totiz nieco vazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

farikhome: klidek, ja sa nehnevam :D ved to je jedno....

k teme:

mne vymenili nove vzpery a nejde to poriadne aj tak,,, myslim ze by mozno pomohlo aj prestavenie zamku ktory mierne kufor vytlaci, otvoril som kufor v prvej polohe, rucne som zatlacil zamok, cim si myslel kufor ze je zatvoreny.... stlacil som DO na povel otvorenia a zamok som vide ze vzdy kufor trosku aj sam povytlaci, mozno staci prestavit tu cast co je na karoserii namontovana /nie na tej otvaracej casti/. treba dat dolu ten ochranny plech a skusit zamok trosku povysunut smerom hore, ak su tam teda nejake vodiace otvory umoznujuce posuv zamku... ale to je len dohad... kazdopacne zima posoby na tie male vzpery ktore su vo vnutri kufra a tie ak stuhnu nefunguju... na toto otvaranie som si zvykol a ked to nejde mam mierne jedy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hah, to je ozaj v návode? to je gól. Vidim ze ho tu nikto necita vratane mna... a v skodovke mi na zaruku ochotne vymenili vzpery.. tiez tam asi necitaju manual :)

tym sa to moze uzavriet, cakame na leto :kol-138:

Editováno: , autor: žralok
Necituj předchozí příspěvek !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 

mohu připojit vlastní zkušenost.

Je to přesně tak, jak psal Lancelot. Pokud není odskok dostatečně razantní, víko se nezvedne, nebo se začne zvedat až od druhého pokusu za sebou atd.

Já měl moc volné "oko" zámku, viz. foto.

Po opravě se zvedá normálně až nahoru.

post-82395-0-03984100-1363717853_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Oko se dá posunout povolením dvou šroubů M8 tisícihran,které jsou přístupné po sundání toho panelu prahu sundání je jednoduché :

 

odklopit koberec k rezervě,pro lepší přístup rezervní kolo ven,pak uvidíš 3 šroubky - vyšroubovat a prah s citem vytrhnout směrem nahoru,jde to celkem dobře,drží to na ocelových pérkách. Tu nosnou desku můžeš posunout buď směrem k sobě nebo od sebe a napružit tak víko kufru.

post-4253-0-23775900-1435605398_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mirdas: Moc díky za info! Jakmile se mi auto vrátí (a stihnu to ještě před odjezdem pryč), mrknu na to.

Asi mi to docvakne, až to uvidím, ale stejně se radši dopředu zeptám - nosnou desku můžu posunout k sobě nebo od sebe. Jaký směr to je konkrétně v rámci auta? :-) Předpokládám, že když se mi to tak v 50 % případů velmi pomalu otevírá a v chladu se neotevře v podstatě nikdy, asi to potřebuju víc "napružit". To je směr kam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...