Přejít na obsah

CHIP, zvýšení výkonu


SUP1

Doporučené příspěvky

No nejdříve jsem to tady projel, aby mě nevyfaknul admin.

Takže zakládám téma o čipu a zvýšení výkonu

Kdo z Vás má chip (z kolika kW na kolik), od koho to má, za kolik a jak jste s tím spokojeni?

Hned začnu otázkou s mým 114kW, kde je hodně znát turboefekt. Pomohl čip? Byl po čipu nějaký problém?

A čím ještě jste zkusili trochu zvýšit výkon? Já třeba plánuju sportovní filtr, ale ne ten hnusnej pyramidovej, ale přímo do filtrboxu

Tak pište

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chip vraj odstrani turboefekt :) sportovy filter nedavaj radsej vymienaj pravidelne klasicky papierovy :) a ak chces zvysit troska vykon tak kat off+koncovy vyfuk vyprazdnit mal by ist lepsie do otacok...

A ty máš kat vykuchlej? Mě jde taky o to, aby to nehulilo jak dvoudobá mašina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co blbneš? To je jasný, že 100 litrů do toho nedá tady nikdo, nebo jen minimum lidí, hádám na tomto foru nikdo nebo jeden dva. Nejsem amatér co se týká aut a kdybych to myslel vážně a chtěl dát do toho tolik, nebudu to řešit tady. A když už jsme u toho a víš, že to je to minimálně kilo, tak určitě nějakou instalaci znáš, tak nějaký ten rozpis materiálu napiš a nějaké foto přihoď. Viděl bych to na změnu pístů a kroužků, vaček, dát na každou stranu další turbo, samo jeden velký cooler (místo těch dvou malejch). No můžeš se rozepsat klíďo tady, ale řeším normální chip pro normální auto, nebo zvýšení výkonu cestou běžného uživatele, což tu pochopí asi většina lidí, tak bych to čekal i od Tebe jako moderátora

Editováno: , autor: žralok
Necituj předchozí příspěvek !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 120kW a automat. To je dost důležité, protože jsem omezen řazením. U jiných automatů jdou už upravit mapy řazení. Pracoval jsem v Mercedesu a tam šli upravovat podle přání zákazníka.

Chip díky Pticovi a odbržděno u známého. Dále jen sportovní filtr.

post-452-0-61243400-1359295158_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S filtrem svatá pravda ...nechat originál. Jinak nechápu proč by měl do toho co očekává investovat 100tis. Tento motor má charakteristiku motoru posazenou jinak než 1,9 nebo 2.0. I přes vyšší obsah má nástup točivého momentu ve vyšších ot. cca ve 2200, a není to takový nášup jako u PD. Vzhledem k této charakteristice a váze motoru je těžkopádnější než čtyřvál. Jinak s dobrou úpravou zvláště v manuálu je dobrý na dálnici, při vyšších rychlostech. Přikládám náhled grafu pro představu kde je krouticí moment a jak se změní po úpravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten motor je dobry uz teraz na dialnici (bez chipu)... si myslim, Na dialnici je pan proste sa zoslapne a ide .. ale na take objehacky mimo mesto je tiez dobry ale je to citit ze je tazky ... ale ako nahle sa rozbehne tak 200 km/h ma raz dva a aj na klasickej rovinke mimo mesta...

Editováno: , autor: Lukas1450
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No! To je debata, kterou jsem čekal. Přesně tohle mě zajímalo, myslím nikdo nechce 2,5 na sprinty. Na to jsou jiný auta. Spíš jde o odstranění turboefektu, pár koníků navíc na předjíždění a lepší spotřeba. Aspoň příspěvky s reálnými grafy, hlavně díky Žralokovi za graf. Prostě žádný tlachání o chipu, ale rovnou papír ze stolice, to se mi líbí. Kat se mi taky vyndávat nechce, spíš až se ucpe, tak se to bude řešit. Ale to chce spíš vykuchat se zachování obalu, aby tam byl jako vidět a emise dělat inkognito :-). Když už jsme u té rychlosti, podle GPS mám 228km/h a ještě by trochu šel. Ale o rychlost nejde

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl změřen v noci na dálnici passatem 238km/h. Kdyby to nerozblikali tak by ještě šel.

Dlouhodobá spotřeba 8,8. Když táhnu vlek s autem tak se dostanu na spotřebu 6,2. Aktuální spotřeba mi skáče podle počasí a stylu jízdy od 7,1 do 10,5. Při vysoké rychlosti na dálnici mám o dost menší spotřebu než když jedu předpisově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám chipnuto na údajných 140kW a 360Nm (nemám zatím ještě změřeno na stolici).Úpravu map dělal pan Prokop ( úpravy motorů pro Romana Krestu).Auto je živější a také mám měnší spotřebu asi o cca o 0,4- 0,6litru.Auto má lepší zátah,ale jak už jsem psal přesný výkon trvdit nebudu jelikož ještě stále nemám změřeno.Grafy jsem měl někde uloženy,ale to musím pohledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl změřen v noci na dálnici passatem 238km/h. Kdyby to nerozblikali tak by ještě šel.

Dlouhodobá spotřeba 8,8. Když táhnu vlek s autem tak se dostanu na spotřebu 6,2. Aktuální spotřeba mi skáče podle počasí a stylu jízdy od 7,1 do 10,5. Při vysoké rychlosti na dálnici mám o dost menší spotřebu než když jedu předpisově.

a kolik si páni vzali za tuto rychlost ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stálo mě to 1 tisíc a pokec o autě.

Ale moje první věta byla tady máte řidičák a techničák a odvezte mě na nejbližší benzinku. Tak na mě nechápavě koukali a zeptali se proč. Tak jsem jim řekl, že překročení rychlosti o víc jak 100 km/hod je odebrání ŘP na místě. Zamkl jsem auto a chtěl odvézt. Nakonec jsme se rozumně domluvili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem si kat nechal vyndat v BMW motor 3.O d. a změna podle mě žádná... no a taky jsem chtěl kat jen vykuchat, ale bylo mi řečeno, že když zůstane dutý..... budou v něm ty pliny... no jak to napsat budou se tam brzdit narážet o to vypouklé zkrátka že tam bude větší průměr potrubý. A další věc je že je potrubý stavěné a dimenzované na to, že má katalizátor nějaký odpor atd... raději bych ho tam nechal

Editováno: , autor: stankra6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...