Přejít na obsah

Chlazení motoru BTS 1,6 16V a vše kolem toho


Doporučené příspěvky

Zdravim vas pánové. Rád bych zjistil něco o chlazení motoru BTS tedy 1,6.

Má jako jediny chlazení s dvěmi termostaty. Zajímalo by mně, jestli někdo nemuže poskytnout kresbu která hadice je na co, a co je malý a velký okruh chlazení, směr proudění kapaliny atd.....

Jde mi konkretně o montáž nezávislého topení a montáž LPG, kde je třeba jej napojit na maly okruh a dodržet směr proudění! A aby toho nebylo málo, mam navíc chlazenou převodovku vodou.

Mám v těch hadicích trochu guláš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam, ta 1,4 to ma asi stejne. Taky pouziva dva termostaty.... A ta prirucka je super, akorat jak rikas ty popisky jsou přehazeny :-(

Díky moc kluci, ja totiž mam jen schema pro instalaci topení webasto a tam sou ty šipky jednim směrem a na chladiči zase druhym....takze jsem nevedel co je pravda

Tudíž vstup do vyměníku topení je levá hadice a vystup ochlazené vody z něj je pravá hadice :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Kluci nevíte, jestli se musí při demontáži sahary - tedy jen pouze motoru sahary demontovat i celý chladič? Potřebuji vyměnit vrtuli ventilátoru chladiče, dělal jste to už někdo? Roomster 1,6 16V motor BTS.  Díky za odpověď.

Editováno: , autor: Salus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...
  • o 1 rok později...

Zdravim. 

 

Můžeš zvednout zadek, aby zadek byl vyšsi než předek. Musi něco vyletit. Plus topeni na celé červené poli.

 

Můžeš mit někde kamen nebo tolik něcistosti že kapalina neutika. Můžeš použit čistici proštředek pro chladicou sestavu. Ale pozor, mohou se objevit dalši poruchy a netěsnost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...