Přejít na obsah

Zámek kapoty - přetržené lanko


kodls

Doporučené příspěvky

Pokud ti lanko prasklo někde u páčky, pokusil bych se najít konec a zatáhnot za lanko kleštěma. Pokud ti prasklo jinde, tak budeš muset lehnout pod auto a pořádně natáhnou ruku k zámku kapotě a zarvat za lanko tam. Možná budeš muset odmontovat nějaký ten kryt motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti lanko prasklo někde u páčky, pokusil bych se najít konec a zatáhnot za lanko kleštěma. Pokud ti prasklo jinde, tak budeš muset lehnout pod auto a pořádně natáhnou ruku k zámku kapotě a zarvat za lanko tam. Možná budeš muset odmontovat nějaký ten kryt motoru.

Vypadá to že je lanko přetrhlé v motoru.Myslel jsem jestli nejde odmontovat třeba jen ozdobná mřížka,protože za ní je vidět část zámku kapoty.Pod auto se mi nechce je moc nízký musel bych na jámu nebo ho zvedat heverem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Pokud ti lanko prasklo někde u páčky, pokusil bych se najít konec a zatáhnot za lanko kleštěma. Pokud ti prasklo jinde, tak budeš muset lehnout pod auto a pořádně natáhnou ruku k zámku kapotě a zarvat za lanko tam. Možná budeš muset odmontovat nějaký ten kryt motoru.

Vypadá to že je lanko přetrhlé v motoru.Myslel jsem jestli nejde odmontovat třeba jen ozdobná mřížka,protože za ní je vidět část zámku kapoty.Pod auto se mi nechce je moc nízký musel bych na jámu nebo ho zvedat heverem.

presne tak oddelej spodni kryt motoru pokud ho tam mas ... lehni zepredu pod auto a musis protahnout ruku az nahoru k zamku kapoty a otevrit ho manualne.....kdyz budes sikovny je to prace na 2 minuty....jendou se mi stalo ze sem nechal zaple svetla a zdechla mi baterka a jak na potvoru jediny zamek na aute /kufr/ mi nesel manualne otevrit ... uz sem chtel rozbijet kno po celodenim studirovani jak se tam dostat kdyz v tom mi nekdo poradil at otevru kapotu timhle stylem a podarilo se :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, robil som to uz dvakrat na octavii 1,8 20V s predkom RS, praca na dve minuty to rozhodne nie je aj ked vies ako na to, ja som dal prec strednu mriezku RS naraznika a odmontoval som osem srub na maske a potom som sa dostal ku lanku,urobil som si z medeneho dratu taky hacik a s tym som potiahol to tiahlo a kapotu otvoril, prvy krat mi to trvalo dve hodiny druhy krat asi hodinku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 roky později...

Zdravím Vás,

Někdo se mi pravděpodobně snažil dostat pod kapotu a povedlo se mu mi vyrvat lanko na otevíráni kapoty z interiéru do motorové části. A jelikož se mé baterce nelíbí tento mráz, tak jsem chtěl nastartovat přes kabely, ale bohužel se tam teď nemůžu dostat. Dostal jsem radu od mechanika, že se tam mam dostat přes mřížku. Tak jsem to zkoušel, ale neúspěšně. Může mi někdo prosím přesněji napsat, kam co mam posunout. Ruku jsem tam dostal bez problému a po hmatu jsem našel i konec toho ocelového lanka, ale nevím co kam mam postrčit, aby mě poskočila kapota nahoru.

Díky za případné rady.

PS: Přikládám podrobnější fotku zámku, pro případnější lepší vysvětlení kam s čím hnout.

post-67227-0-48259000-1359302742_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A za co bych měl tam zatáhnout? Nějak na tom obrázku by jsi mi to mohl vysvětlit? I když mi automechanik říkal, že se tam i přes masku dostanu. Kdyby měl někdo nějaký nápad jiný. Díky

Editováno: , autor: žralok
Necituj předchozí příspěvek !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, problém vyřešen. Dostal jsem se tam přes interiér. Ale co jsem teď po tmě koukal na zámek podrobněji u otevřené kapoty, tak mám obavy,že se tam půjde dostat i přes vylomenou mřížku. Zítra zkusím a dám Vám vědět.

Jen jsem našel problém a potřeboval bych koupit "hmoždinky" do karoserie. Pač nemůžu kvůli tomu zpět namontovat páčku na otevírání kapoty. Nevíte zda se to dá sehnat někde jinde, než ve škodovce? Popřípadě pod jakým názvem to hledat a kde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lanko nebylo zasunuté tak daleko, po menším rozdělání plastů u řidiče pod volantem jsem ho zpět dostal tenkými kleštěmi. Jen právě je poškozené přidělání té páčky, takže mi teď tam visí, ale dostanu se pod kapotu. Zítra na školním parkovišti kde je klid kouknu, zda se dá tedy dostat přes mřížku dovnitř.

Ps: Zajímalo by mě, jak se dotyčnému podařilo ten drát takto vtáhnout. V motorové části byl úplně vycvaknut z těch sponek nad podběhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...