Přejít na obsah

Tempomat do RAPIDa + návod na montáž


miklisek

Doporučené příspěvky

V 14. července 2017 na 10:45, Twisted napsal:

Uvažujeme teď o koupi Rapidu a tempomat je jednak neadekvátně drahý a jednak až od Ambition. ...

Pokud můžu radit, do nového auta si objednejte vše po čem toužíte. Mluvím z vlastní zkušenosti. Dodělávání je dobré tam, kdo auto koupil z druhé ruky, nebo podědil...atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy koruny nejsou hned, myslím si, že každý jde při koupi na hranici svých možností a tak možnost dodělávky třeba za rok je fajn. Samozřejmě, že nejlepší je to mít z výroby. Je dobré ale vědět co se ovšem finančně dodělávat vyplatí a co už třeba ne. Mně se tempomat vyplatil oproti z výroby, zase repro bylo dražší a vyhřívání židlí v podstatě taky ( z výroby bych měl za tu samou cenu navíc vyhřívání trysek ostřikovačů). Zase třeba předělávka manuál klimy do auto se asi nevyplatí, navíc má člověk totálně rozebranou palubovku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, chci se zeptat. Kamos se byl v servisu Skoda zeptat na dodelani TEMPOMATU na noveho Rapida m.r. 2018. Kdyby to byl starsi rocnik, pry nemaji s tim problem.  Kdyz technik zavolal do Škoda-Auto, ze uz to nejde dodelat!! Udajne to ma byt radarem, ze to s nim ma spolupracovat. Nevite nejake podrobnosti? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin.sv >>

" Udajne to ma byt radarem, ze to s nim ma spolupracovat. Nevite nejake podrobnosti?  "

 

Jakým radarem?  Myslíš front asisst?

Takže ani když mám style 2018, mám corner mlhovky, nemám radar (front assist).

Tak mi u škody tempomat nedodělají? Podle mně je to jen o výměně páček, kabely tam podle mně jsou připravené.

 

No já měl možnost vzít tempomat jen s xenony za 13 tisíc a to jsem nechtěl připlatit. Tak mi řekli že mi tempomat dodělají zhruba za 3 tisíce. Ale ještě jsem tam nebyl tu dodělávku řešit. No tak to jsem zvědavý. .....

 

No naštěstí jezdím na delší cesty 2x  za rok, jinak jsem si ve starém autě tempomatu moc nevšímal. Ono v tom provozu stejně pořád musíte přibrzdovat a zrychlost při předjízění i a dálnici. Moc dlouho se na tempomat jet nedá. Adaptivní to je jiná, ale to rapdi nemá a mít nebude.

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je za "hloupost", mne na Fabii III normálně dodělávali tempomat (bral jsme skladovku kde tempomat nebyl a já ho vyžadoval) a vzhledem k tomu že FIII i Rapid mají témeř stejnou elektroniku (nové Rapidy) a na FIII mám FA, takže radar nemůže způsobovat problém.

Samotná montáž u mé FIII probíhala výměnou páček a pak "kódováním" kdy se musí koupit kód a online tempomat povolit. Tady je postup instalace na Fabii: https://wirer.php5.sk/tempomat/

Jediný problém by mohl být s doděláním Adaptivního tempomatu, ale to je něco jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten spominany navod je moj. FA napriklad nemam, Skodovke sa to velmi nepacilo, no SWaP kod mi objednali a potom aj aktivovali. 

Co je pravdy na tom, ze chcu blokovat dorabky pri novych autach, netusim. Zatial som nemal tu cest... 

 

Adaptivny je kapitola sama o sebe, len samotny radar vychadza asi na 15 000Kc, a to tam nie je robota a ostatne veci okolo, a nebolo by odveci ho mozno riesit v novej teme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba 
https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6v0054800a-tempomat-skoda-29177.html
a
https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5e0054800-aplikacni-software-skoda-29178.html

Rapid jako takový SpeedLimiter nemá, takže možná bude chybět nějaká kabeláž (ta je tam u těch páček), ale furt je tam ta otázka té aktivace v ŠA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

návod je výborný. Ale mám otázku. Jste někdo schopný zjistit, jak a co k tomu je potřeba pro tažení toho kabelu pro speedlimiter aby následně stačilo pouze vyměnit páčky a aktivovat ? Páčky jsem schopný si sehnat samostatně za pár korun. Nechce se mi dávat petelici za celou tu sadu pro tempomat.

 

Díky za jakoukoli radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...