Přejít na obsah

Tempomat do RAPIDa + návod na montáž


miklisek

Doporučené příspěvky

To nebudeš, je to dost blbě přístupný a zcvaklý do dvou držáků (zatím jsem nezjistil, jak to jednoduše bezpoškození odcvaknout). Radši bych se zeptal v ŠA, dle VIN by ti měli být schopni říct typ BCM jednotky, kterou ti na lince namontovali.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,pridam aj moje postrehy.Dnes som napojil kamosovu rapidu 1,2TSI ambiente na vag a ma BCM jednotku 086M teda podla vsetkeho nepodporuje tempomat,ale co je zaujimave v dlhom kodovani v byte 17 ponuka zaskrknut tempomat,tak isto je v ponuke motorovej jednotky a aj pristrojovej dosky.Vag mam original s aktualizaciou tak popisky ku jednotkamby mali byt v poriadku.Ta kabelaz z tempomatu pre fabiu2. by nepasovala aj na rapidu?Toz len taka uvaha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelový svazek pro FII vypadá takto:

post-6633-0-98201200-1378058828_thumb.jp

Porovnáním s barvami a počty kabelů v návodu k montáži tempomatu mi připadá trochu jiný. Bude to asi tím, že FII má jiné páčky. Svazek pro FII má některé barvy kabelů zakrimpované společně do jednoho pinu.

post-6633-0-45935700-1378059878_thumb.jp

A jinak jsem svazek k tempomatu poptával u jednoho dodavatele originálních elektrických a elektronických komponentů pro prvovýrobu, tak uvidíme, zda se do něj pustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelový svazek pro FII vypadá takto:

254110007054_0.JPG

Porovnáním s barvami a počty kabelů v návodu k montáži tempomatu mi připadá trochu jiný. Bude to asi tím, že FII má jiné páčky. Svazek pro FII má některé barvy kabelů zakrimpované společně do jednoho pinu.

Kabely tempomat.JPG

A jinak jsem svazek k tempomatu poptával u jednoho dodavatele originálních elektrických a elektronických komponentů pro prvovýrobu, tak uvidíme, zda se do něj pustí.

sa ospravedlnujem,mal som na mysli fabiu2 po fl. na zaciatku tohto vlakna je navod v pdf a tam sa ten zvazok kablov okrem jednej farby vodica podoba rapidackemu co je v sade.

Editováno: , autor: Jony33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by niekto z fora mal moznost zistit elektricku schemu zapojenia tempomatu do Rapida 1.2 Tsi 77kw a bol ochotny ju poskytnut by som bol velmi vdacny.Packy mam uz doma BCM 087M sa zhana a mala by byt,ale kabelaz samostatne asi bude problem.Tak by som skusil nieco naklonovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den pane ...

Děkujeme za váš dotaz ohledně dodatečné montáže tempomatu do vašeho vozu Rapid. Dle zjištění ve skladu tato položka ještě není v současné době dostupná.Dle dotazu do skladu a techniků by celá sada měla stát 6.100,-Kč s DPH a montáž cca 2.500,-Kč s DPH, celkem tedy 8600,-Kč a řídící jednotka by se měnit neměla.

S pozdravem

Váš prodejce......

YJinak samotné páčky pro tempomat stojí nějakých 2.318Kč (cc-autodíly). Akorát ten svazek drátů není zatím zjistitelný. Ale nevím, jestli cesta montáže neautorizovaným servisem nebo mechanikem kvůli záruce bude ta správná.

Komunikacia s cc-autodily

Dobrý den ,

máme objednáno ( dorazit má v pátek ) -dle mého názoru stačí koupit pouze tento díl a pak pomocí diagnostiky zprovoznit .

Takze dalsi nazor,koli zaruke som sa nechcel do toho vrtat,ale asi najlepsie bude to vykuchat a pozriet ci su potrebne piny osadene kabelazov ,alebo prazdne a az potom to dat na montaz do autorizaku,zase koli zaruke:-( a cvakat:-(

Editováno: , autor: Jony33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,ako pokracujete,uz niekto rozbehal dodatocnu montaz tempomatu vo svojom Rapide?Mne stale tvrdia predajcovia paciek,ze staci kupit len tie packy a aktivovat diagnostikov aj ked som im vysvetlil ,ze ta kabelaz tam proste nie je a riadiaca 086M nepotporuje tempomat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si není někdo jistý, jestli jeho BCM podporuje tempomat, stačí se po vyjmutí BCM podívat, zda jsou na svorkovnici B osazeny piny číslo 44 až 47. Já mám tu smůlu, že mám jednotku ...86M, na které nejen že piny chybí, ale ani nejdou doletovat, protože je BCM osazena levnějším tištěným spojem, kde v místě otvorů  pro zmíněné piny nejsou příslušné spoje a otvory - viz foto. Takže je jasné, že ne vždy stačí dodat páčky, kabeláž a nakódovat BCM.

post-519-0-37785200-1379101487_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...