Přejít na obsah

Jak dlouho jste čekali na dodání nového vozu.


Zipko0

Doporučené příspěvky

Hovno zdechlina, neumí s tím jezdit a nechce se to učit. Evidentně je zmlsanej ropákama s turbem, zabírajícíma zdola na 1500rpm. Protože už i nový TSI se musejí roztáčet někam ke 2000rpm, aby měly zátah (opatření k zmenšení negativnícch vlivů prudkýho přechodu otáček na pohon rozvodovýho mechanismu). Motor 1,4 16V má ty vlastnosti "díky" cifršpiónům, který na něj odmítli poskytnout finanční krytí pro instalaci prostředků k navýšení krouťáku v nižších točkách = něco ze sortimentu zahrnujícího variabilní časování ventilů, mechanicky nebo elektricky ovládaný přívěry sacího nebo vejfukovýho potrubí, proměnný dýlky sání nebo vejfuku atp. Je prostě ořezanej a jeho možnosti jsou tím limitovaný - ale tvrdit o něm, že je zdechlina je dost přehnaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Rooma je na vině vyšší interiérový hladiny hluku kromě lehčího stálýho převodu v rozvodovce (= na stejnou rychlost musí motor víc točit) i ojebaná protihluková izolace ve srovnání s fábulí. I když třeba já osobně si na bublavej zvuk šestnáctiventilku v točkách kolem 3000-4000 vychutnávám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fábule II i Polo mají proti Roomsteru těžší stálej převod, tam ty akcelerační hodnoty vůči otáčkám vypadají jinak. Navíc mám takovej neblahej dojem, že se nejenom liší soft v ŘJ motoru 1,4 16V mezi fábulí a roomem (minimálně má jiný číselný označení), ale že je ještě jinačí (ostřejší) verze softu zvlášť pro Polo a případně Seat. Potvrdit nebo vyvrátit by to ale musel někdo, kdo by porovnal palivový mapy i další tabulky ve všech verzích SW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vyzkoušel Rooma, ale co jsem nevyzkoušel, resp. ani nebylo možné vyzkoušet-přesněji koho by to napadlo - ty kratší převody o kterých se zde píše v posledních měsících. Prostě v příměstském provozu by mě něco takového ani nenapadlo řešit a zkoušet, a v tu dobu to nikde nikdo ani neřešil. Teď mě to při dálkové docela štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

... no a ještě je třeba se modlit, aby jim dobře dopadlo vyjednávání o kolektivní smlouvě ta stará končí prý k 31.3. a když se nedohodnou, tak prý se výroba zbrzdí

http://ekonomika.idnes.cz/jednani-o-mzdach-ve-skode-auto-d2q-/ekoakcie.aspx?c=A140327_090853_ekoakcie_spi

 

... mám objednáno od 29.1. a nemám odvahu volat prodejci ... raději žiji v nejistotě a nechám se snad mile překvapit :)

Editováno: , autor: ranicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roomster ambition,  trumf, pacific, 1.4 16V, navíc tažné, alarm, sportovní paket, ESC+, hlavové airbagy, boční lišty  :) prodejce se dušoval, že by už v dubnu,  prej mám volat kdybych si myslel, že čekám už moc dlouho … tak to bych mu už musel volat po 14 dnech :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mira: Objednával jsem 26.2 a 25.3 bylo auto u prodejce. Je prý problém s prodejci v pohraničí, kteří objednávají velké množství Roomsterů a následně je prodávají do zahraničí (thanx ČNB). Proto prý Roomster už nelze koupit za hotovost, ale pouze na úvěr. Ale prodávám jak jsem nakoupil.

Editováno: , autor: Xantrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Je prý problém s prodejci v pohraničí, kteří objednávají velké množství Roomsterů a následně je prodávají do zahraničí (thanx ČNB). ...

Ne thx ČNB - ale thanks for soudruh €urohujer Sí(n)gr, kterej se nám všem "postaral" o zdražení veškerýho dovozu a doslova vylupování trhu směrem do "Přeskopečkova", zmrd jeden zkurvenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ranicek:tak máš skoro to samé jak já...teda až na pár věcí navíc... :kol-47: dle mě musí jít do výroby už někdy te´d....napiš prodejci..ví to....

 

Xantrix:tak já pohraničí nejsem..objednával jsem v Pardubicích...jako nějak mě to nevadí..jezdit mám čím...nepospíchám...ale sakra už by mohl být doma :kol-48:  Editováno: , autor: mira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...