Přejít na obsah

Ventil N75 nebo N18?


traveller

Doporučené příspěvky

Rozdíl mezi ventilem N75 a N18 prý není žádnej (mám namysli ty úplně stejný ventily co mají akorát jinou barvu kloboučku - bílou a černou, né ty hranatý plechový). Aspoň tak nám to tvrdili na školení emisí na naftové motory (speciálně jsem se na to ptal). Říkali, že oba ventily měli rozebraný a oba na nějaké svojí speciální diagnostice proměřovali a žádnej rozdíl nezaznamenali, tudíž, že jsou záměnné. Schválně jsem to pak zkoušel doma na své Š Octavia 1.9 TDI 66kw ALH a prohodil jsem je mezi sebou a nic mimořádnýho se nedělo, vše fungovalo naprosto normálně. Pak jsem stejně odmontoval (vyřadil) EGR ventil, takže mám teď ventil N18 jako záložní, kdyby se pokazil N75 k turbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nedávno me v tahu na trojku kolem 2500 otacek prestalo auto táhnou, ale po ubrani a opětovném přidání plynu zase zacalo. V paměti bylo uloženo toto 17958(p1550) tlak v sacim potrubi regulacni diference. Po vymazani tam již nic není, ale auto je linejsi. Ventil N75 mi obcas hrozně hlasite cvakal i jen po zapnutí zapalování. Muze ta chyba mít souvislost s tim ventilem? Mam motor AGR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, 

 

prikladam výpis chyb z Vagu - motor, auto klepe ako traktor, slabšie ťaha. Poradte, ktorým smerom sa uberať.

 

01265 - ventil zpetneho vedenia vyfukovych plynov N18, 31-00 prerusenie nebo skrat na kostru

01262 - magneticky ventil plniaceho tlaku, 31-00 prerusenie nebo skrat na kostru

01269 - ventil pre zacatek vstriku N108, 31-00 prerusenie nebo skrat na kostru - sporadicka

 

Dakujem za kazdu radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...