Přejít na obsah

Jak si zaručeně najít auto - Věc pro ty co ještě auto mají


Doporučené příspěvky

sice muže připadat jako dementní příspěvěk , ale muže si člověk zabezpačit auto jak chce a stejně mu ho ukradnou ! tohle řešení je sice podle tebe nanic , ale defakto po najké době by se počet kradeží snižil resp počet zloděju , pak už by zbyly je kamikazezloději :))))

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem taky pod dojmem všech těch reportáží a článků o tom kde komu co ukradli uvažoval o podobný dálkově ovládaný nástraze - například o bombičce slzáku, příp. pepřáku nastrčený pod palubkou do výdechu klimy s prorážecím trnem ovládaným třeba právě přes GSM "pager", takže při aktivaci by to zloděje pěkně oblažilo přímo do xichtu, jenže pak jsem si uvědomil snahu našich drahejch zákonodárců svalit odpovědnost za všecko na majitele/provozovatele vozidla (viz například povinnost zaplatit pokutu za přestupek spáchaný s vozidlem bez vědomí majitele nebo v jeho nepřítomnosti, aniž by tento mohl dané skutkové konání nějak ovlivnit) - a představil jsem si, co takové auto s aktivovanou nástrahou a "deaktivovaným" zlodějem na místě řidiče může způsobit - a radši jsem na nástrahu rychle zapomněl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

to : Pawouk : mám takový dojem že se najk zastáváš zloděju !!! jinak podle počtu kradeží aut v čr , je to katastrofa ! policie na nic :( většinou nic nedělaji a nenajdou ! tak co člověku zbývá ? jen se branít sam ! jelikož fizly mu auto hlidat 24 hodin nebudou ! a alarmy a jine jsou na prd ! a jen proto že firmy co montují zabezpečovaci zařízení nedrží pusy na zámek ! sam jsem si vskoušel jak snadné je znich vytáhnout informace o čemkoliv :) (byl to jen test , když jsem si necham montovat alarm do auta , hnedka jsem mazal do jiné firmy ) takže tak

 

možná seš jedne z těch co mu tatíček kupuje každý rok nové porsche ! a když ho ukradnou tak mu koupí další !!!

ne všíchni mají "poctivě vydělané" miliony na to aby si mohly kdykoliv kupovat auta

 

jinak jak je na první stránce odkaz na GPS locator , tak jsme ho skusil a je na nic :) jelikož adapter do auta neumí nabíjet, BAT co je v lokatoru , takže lokator jeden jen z auto BAT , čili pokud ji někdo vytahne tak lokator ani nepine :kol-32:  , jedniné řešení ja jiné napajení nebo založní akumulátor !

 

to : Luďa : takže moje řešení je idealní nezbyde nic co by tě mohlo žalovat :kol-31: :kol-31: :kol-31:

 

je mi zcela jasné že zase napíšeš že blabolim nesmysly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm tak pak mám asi smulu, když jsem to skoušel na adapter do auta z bat , tak bat se nenabíjela , resp když jsem adapter odpojil tak se lokator vypnul , po opětovném připojení se zase zapnul .Bat v lokatoru se da nabíjet jen přez stolní nabíječ . Další věc je ta , že na stránkách jednoho prodejce je jasně napsáno že se nemá nechávat bat v lokátoru když je napojen na autoadapter .možná jina verze FW nebo jiná varianta HW lokatoru to má jinak , nevím testoval jsem jen jeden

 

řešení : koupit v obchodě pro modeláře BAT LI-ion 4.2v kapacita dle libosti "nebo pěněz" ,připojit na lokator (napájet +-""udělat kabelaž mezi bat a lokátorem "") !!nezmněnit +- !! jinak se vám lokátor odporoučí do haje,

koupit jakýkoliv nabíječ z 12v na LI-ion ,připojit ho na BAT LI-ion !+- nezamněit ! , nabíječ napojit na rozvod auta 12v kde je stalé napětí

čím menší bude nabíječ tím lip ale musí "stíhat" nabíjet BAT LI-ion

a máte hotovo :)

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

baterku tam normálně nechej, pokud to nemáš někde kde je v lete 70° tak se tomu nic nestane. Já to mel napojené na 12V bat doma. na baterii pripojen adapter, ten byl zároven v GPS lokátoru, v lokátoru byla baterie. Když jsem sepnul lokátor nabíjel a fungoval. kdyz jsem bat odpojil uspalo se to a cekalo na volání nebo sms. normálne se to dobíjelo. zkousel jsem to na TK-102b

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne :)

 

http://www.abacuscaralarms.co.uk/alarms/autowatch/lca2000.htm

 

tak mně napdlo když to někdo bude rušit , nebude to stejné jako když jste mimo dosah ?

 

čili neupozorní vas to že jste jako mimo dosah ?

 

nebo tohle :

http://www.keystone.hk/details.php?model=CA-06

dane se to použít u nás ? nebo problem, případně není problem v rakousku německu ?

 

http://www.ioffer.com/i/2-way-motorcycle-alarm-pager-with-remote-engine-start-f-139521717

 

tohle taky nevypadá špatně vic popis co je na strance

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, tiez som o niecom podobnom rozmyslal ....mozno lacnejsie by vyslo kupit niaky rozbity smartphone ..poviem priklad za 500 ,- , zjednat niaky internet v mobilu za par korun len pre tento ucel od operatora ..100 na mesiac ... trvalo napojit na kabel od baterky ...a pak uz iba sledovat cez internet ..cerberus aplikacia :) ... ale neviem no :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj škodováci,

 

založil jsem si u vás učet z důvodu krádeže auta. Měli jsme octávku II kombi, naprosto úžasné auto, já je miluji, ale bohužel nám bylo z 5.12 na 6.12 ukradeno. Před barákem a na osvětleném prakovišti...brečím ještě ted, když to píšu.... 

Ale k věci: měl jsem dva vypínače a gps lokátor, neustále pod proudem a super místo. Gps vyrušili rušičkou, auto naložili rukou a tradá...dle gpska poslední záznam 2:57h. Přišel jsem na to v 5h. GPS bylo od T-Mobile.

Tak jen k tématu...tohle gps prostě oni umí vyrušit...začal jsem zkoumat možnosti a jedině se asi vyplatí sherlog..je to drahé, ale nejde prý vyrušit?

Uvažuji opět o octávce, ale doma je to těžké....máte někdo zkušenosti s sherlogem???

 

Díky za odpovědi a přeji ať se vám to nikomu nestane...to auto je prostě AUTO :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příteli okřídleného šípu,

pro:enan - těžko se hledají slova útěchy, tím víc, když člověk jako Ty není z těch, co berou auta jako spotřební zboží. S sherlogem Ti neporadím, také mám ve vozidle jen x zařízení k stížení odcizení. Zatím to třikrát pomohlo, ale ta rušička a hydraulická ruka, ta mne opravdu děsí! Přeji Ti více štěstí. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten lokator od T-Mobile je dost nespolehlivy. Mel jsem ho v BMW asi ctyri mesice a neustale jsem neco resil. Predevsim "ustrely" pozic (z niceho nic ukazovalo, ze je auto treba i 20km od bezpecne zony) a falesne poplachy opakujici se denne. Kombinace ruznych typu zabezpeceni spise zlodeje zdrzi, ale auto opravdu chteji, tak si poradi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GPS rušička je zbytečná - ty systémy z GPS jen získávají informaci o svojí poloze (pozice auta), se sledovacím "mančaftem" komunikujou v GSM pásmu = datovým přenosem v normálním pásmu mobilních telefonů. Pokud zloději zaruší GSM pásmo kolem auta, nedokáže jeho stopovací jednotka předat informaci o svým nežádoucím pohybu na centrálu = pokud někdo vizuálně krádež nezjistí, sledovací firma nemá šanci se něco o nežádoucím pohybu sledovanýho auta dovědět a tudíž ani informovat majitele nebo zasáhnout. GPS část systému sledování přitom může fungovat naprosto normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Praktiky zlodějů jsou různé, dost záleží co to je za zloděje, jestli jen amatér, který se chce svézt, "poloprofesionál", který už to auto někde odstaví a čeká a nebo "profík", který do auta hodí rušičku, s autem odjede a za tři hodiny je auto rozebrané na šroubky. Každopádně pokud vám bude chtít auto někdo ukrást, tak vám ho ukradne a je úplně jedno jaké zabezpečení uvnitř máte. Slyšel jsem už takové bizardní příběhy, že to kolikrát ani hlava nebere. Každopádně je jen na nás abychom zmírnili následky té krádeže a to 1) pojištěním auta 2) zkomplikováním práce té první skupině, takže "tajné" vypínače, zamykání zpátečky, páka na volantu nebo pedálech, druhé skupině a to GPS,GSM. Ideální mít auto v garáži, popř. na něj mít nasměrovanou kameru. U té třetí možnosti už se spíše jen modlit za zázrak.

Každopádně lidi ze třetí skupiny nejsou žádní amatéři, ty "tajné" vypínače se vesměs dávají pořád na ty samá místa, stejně tak jako ty GPS,GSM. Originály jsou namontované vždy stejně viz. dílenské příručky. A tolik volného místa kam to "tajně" schovat v tom autě zas není. Každopádně vám přeji všem hodně zdaru a štěstí a pokud možno ať se takoví lidé vašemu autu vyhýbají obloukem ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je, že jako zabezpečení se nesmí použít zařízení, který by případnýmu narušiteli/poškozovateli cizího majetku fyzicky ublížilo. Neboli všecky možný elektrický paralyzéry zabudovaný do sedačky nebo do volantu, plynový chrliče, dýmovnice se slzným plynem a podobný zařízení, sloužící ke spravedlivý odměně za neoprávněný vlezení do cizího auta. Neříkám že nejde použít, protože udělat se dá všecko, ale podle zákona k tomu nikdo není oprávněnej - případnej takovým zařízením "odměněnej" zloděj podle platnejch kocourkovskejch zákonů MÁ PRÁVO ŽALOVAT PRÁVOPLATNÝHO MAJITELE ZA ÚJMU NA ZDRAVÍ...

 

Prostě NEMÁTE PRÁVO AKTIVNĚ BRÁNIT svůj majetek - můžete ho jen pasivně "zabezpečit" něčím, co si někdo další myslí že bude stačit k ochraně před poškozením, zneužitím nebo i úplným odcizením - a nechat na potenciálním zloději, aby si z takovýho zařízení učunil holou prdel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...