Přejít na obsah

Jak si zaručeně najít auto - Věc pro ty co ještě auto mají


Doporučené příspěvky

Zabezpečit dle svého uvážení-v případě aktivace takového zařízení(slzný plyn,elektrošok) nevolat PČR ale pachatele ulkidit (né zakopat) 

Z vlastní zkušenosti vím že je to na hovno-2hnědočeští sourozenci mi okradli dceru o náušnice-po dopadení a výchovné facce (opravdu byla jen jedna) jsem zavolal PČR a dopadlo to tak,že jsem dostal pokutu 500kč za přestupek proti občanskému soužití a pojišťovna po mně chtěla 4000kč za ošetření v nemocnici neboť POŠKOZENÁ si vymyslela,že jsem ji kopal do břicha atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám pocit, že kdyby jsi měl napsáno třeba na okénku-  pozor samostříl, po otevření vozu hrozí nebezpečí úrazu nebo smrti, tak by ti teoreticky neměli co říct, jelikož si tam měl varování a že ho zloděj nečet nebo tomu nevěřil už je jeho problém ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravíčko, jelikož mi nějaká dobrá duše(přijímací technik v servisu) nechala ukrást auto, obohatit se na něm po kódování klíčku, tak jsem uvažoval zabezpečení ještě lepším. Sherlock bych chtěl, ale když jsem byl na VINfoto u Cebie v Pze, tak mi nabídli něco co oproti Sherlocku má stát asi 12500,- zařízení plus instalace a asi 6000 roční poplatek. Kdybych neměl Allianz ale Uniquu, tak prý platím jen to zařízení a zbytek za mě na 3 roky platí pojišťovna. Jinak zvažuju o dalším stupni zabezpečení, tajný vypínač, gsm/gps lokátor, zmiňovanou bombu od Cebie nebo šetřit na Sherlocka? Snad pořád platí čím víc prvků máš, tím větší práce, ale proti rušičce a mechanické ruce zmůžu prd tak jako tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám pocit, že kdyby jsi měl napsáno třeba na okénku-  pozor samostříl, po otevření vozu hrozí nebezpečí úrazu nebo smrti, tak by ti teoreticky neměli co říct, jelikož si tam měl varování a že ho zloděj nečet nebo tomu nevěřil už je jeho problém ne?

 

Sice je to už starší příspěvek, ale když už někdo tohle vlákno zase načal...

 

Samostříl v autě je střelné nástrahové zařízení. Střelné nástrahové zařízení je podle zákona o zbraních zbraň kategorie A. Takže už jenom to mít nastražené v objektu nebo autě, je v nesouladu se zákonem. No a když by tam někdo vlezl a sejmulo ho to, tak jdeš sedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Neni to tak dlouho, co medii probehla zprava o nejakem zahradkari, ktery mel podomacku vyrobenou nejakou strelnou zbran. Mel to nastrazene u vchodovych dverich do chatky. Nejaky zlodej se tam vloupal a samozrejme ho to trefilo a chudak zahradkar byl odsouzen za ublizeni na zdravi. Mozna se odvolal a tahne se to dale, to uz nevim.

Nejlepsi zabezpeceni je pojisteni GAP + klasicka havarijni pojisteni (u novych aut), jakekoliv mechanicke ci el. zabezpeceni lze obejit a stoji to spoustu penez. Kdyz si vse spocitas (stejne by jsi resil kombinaci mech. a el. zabezpeceni), zjistis, ze to vyjde skoro nastejno a mas klid v dusi. Kdyz Ti ukradnou auto, pojistovna Ti to zaplati. Vic s tim nenadelas.

Editováno: , autor: skodaforum20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to mi asi uniklo, pamatuju si jen tenhle případ a pak ještě postřelení kuší, ale tam střílel přímo ten člověk na utíkající "sběrače kovů" a ten dostal snad 10 let, protože už utíkali... 

 

Každopádně něco k tématu – kamarád měl (a stále má) Sherlog a když byl jednou na benzínce a jen popojížděl ke stojanu s vypnutým motorem, tak mu hned volali, že se jeho auto pohybuje a jestli je to v pořádku. Takže aktivní varianta Sherlogu funguje dobře. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skrytej vypínač blokující čerpadlo paliva nebo startér a zapalování jako aktivní prvek zabezpečení, sledování přes GSM jako pasivní.

 

Ale stejně když přijede odtahovka s ramenem a se zapnutou rušičkou aspoň GSM pásma jste nahraný, auto je za minutu-dvě naložený a když ho do 5 minut zašoupnou někde do odstíněnýho prostoru a tam projedou detektorem, najdou sledovací krabičku a vyštípnou jí napájení, nenajde nikdo nic - auto má za buď hodinu nový značky i papíry a jede přes Polsko na Východ, nebo je za další půlden rozebraný na neidentifikovatelný prvočinitele určený na trh...

 

Bohužel, stát se o ochranu majetku ovčana absolutně nestará, vybraný daně vynakládá na jiný píčoviny - a aktivní obranu jednotlivci zapovídá formou trestní kvalifikace podobnejch činností. Ve finále je to v §§§ postavený tak, že i když budete mít legálně drženou a nošenou zbraň, tak ji stejně nemůžete použít, protože i když lumpa přímo chytnete jak vám poškozuje nebo dokonce vykrádá nebo i přímo krade vozidlo, dokud neučuní pokus napadnout vás jako osobu, nemůžete na něj vystřelit ani ho jinak fyzicky napadnout - byl by to útok. Musíte ho nejdřív slušně požádat aby svýho jednání zanechal a počkal, až si na skutečnej fyzickej zásah povoláte posilu v podobě PaChů - a ani když toho nenechá a naopak začne utíkat nebo dokonce k útěku použije váš majetek = vozidlo, tak na něj nesmíte vystřelit ani ho jinak fyzicky ohrozit, protože tím neodvracíte přímej útok na svou osobu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve finále je to v §§§ postavený tak, že i když budete mít legálně drženou a nošenou zbraň, tak ji stejně nemůžete použít, protože i když lumpa přímo chytnete jak vám poškozuje nebo dokonce vykrádá nebo i přímo krade vozidlo, dokud neučuní pokus napadnout vás jako osobu, nemůžete na něj vystřelit ani ho jinak fyzicky napadnout - byl by to útok. Musíte ho nejdřív slušně požádat aby svýho jednání zanechal a počkal, až si na skutečnej fyzickej zásah povoláte posilu v podobě PaChů - a ani když toho nenechá a naopak začne utíkat nebo dokonce k útěku použije váš majetek = vozidlo, tak na něj nesmíte vystřelit ani ho jinak fyzicky ohrozit, protože tím neodvracíte přímej útok na svou osobu...

 

Tak to úplně není. Zákon je napsaný velmi dobře. Jediná věc, kterou omezuje je to, že obrana nesmí být zjevně nepříměřená útoku. Tedy je to ochrana proti tomu, aby se lidi nezabíjeli kvůli šťouchnutí. Problém je v interpretaci zákona v přístupu soudů k obraně.

 

Nicméně s tebou souhlasím. Jen problém není ve znění zákona, ale v jeho uplatňování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, obrana musí bejt úměrná intenzitě útoku - ale co máš dělat, když útok nesměřuje zjevně na tvoje zdraví nebo život, ale na "pouhej" majetek anebo když dotyčnej majetkovej útočník dokonce zdrhá? Tohle zatím žádnej soud nedokázal zřetelně vysvětlit, kam můžu dotyčnýho hajzla střelit, abych mu zabránil nejen zaútočit na můj majetek, ale taky s ním zdrhnout? Zatím všecky kauzy, který se konaly kolem případný silový obrany ze strany okradenýho vlastníka vůči utíkajícímu zmocniteli se cizího majetku skončily takovým verdiktem, že pokud není ze strany lumpa čuněn fyzickej útok na osobu, nelze mu zbraní bránit v útěku, protože on v tu chvíli okradenýho už neohrožuje!

 

Takže ve finále všecky verdikty vycházejí ve výsledný výklad, že ani nemůžu nikoho zastřelit ani se ho snažit střelbou zahnat, když ho vidím nezvaně se vkrádat na území spadající do mého vlastnictví (nebo jinak směřovat k ataku mého vlastnictví), protože platí presumpce neviny a on kdykoliv může říct, že tam šel hledat zatoulanou kočičku svojí miloučký tchýně - dokud nešáhne na můj majetek. A nemůžu na něj střílet ani když už ho drží a zdrhá s ním, protože on přece neútočí na mou osobu a sejmout ho by byla neúměrná obrana nebo dokonce útok na něj z mojí strany... Zlatě v Americe, kde podle nevím už jakýho dodatku Ústavy je každýmu občanovi garantovaný nezcizitelný právo vlastnit a použít na svým pozemku zbraň - a to bez rizika preventivní sankce, naopak se vždycky vyšetřuje ten, kdo "nějakou včelku slíznul", jestli měl na daným místě co dělat nebo ne - a ne střelec, pokud teda skutečně je doma na svým...

 

A s tou přiměřeností je to taky už trochu jinak - je to cca 2 roky zpátky, Nejvyšší Soud ČR vynesl precedentní rozsudek, ve kterým se hovoří o tom, že obrana, aby zastavila a odvrátila hrozící nebo trvající útok, MUSÍ SVOU INTENZITOU PŘEVÝŠIT INTENZITU PRÁVĚ TOHO ÚTOKU - neboli pokud se budu cítit ohrožován útočníkem, můžu se bránit hlava nehlava dokud on mi útokem hrozí, protože nevím, jak vlastně silně na mne on hodlá zaútočit - problém nastane v ten moment, kdy on se zmocní části mého majetku a začne s ním zdrhat - pak žádnej útok ani hrozba útoku neexistuje a s celou individuální obranou osobního vlastnictví jseš v řiti...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, buďme rádi, že je tu lidi nenosí bouchačky, jako někde na divokém západě. To by totiž teprve bylo vzrůšo. Ono by to nejspíš dopadlo tak, že by se legálně ozbrojili právě ty největší hovada. Neumím s i představit, že si moje žena přibalí do kočárku k synovi svou oblíbenou magnum, aby se cítila bezpečněji, a vyrazí na nákup do sámošky. Navíc je třeba si uvědomit, že žijeme v zemi, kde je hromadně provozováno a tolerováno porušování všemožných pravidel. Od opisování ve škole, přes jízdu načerno v MHD, porušování pravidel provozu na silnicích a dalo by se pokračovat do nekonečna. A spousta lidí se tím navíc ještě i chlubí. I tady na fóru čtu každou chvilku rady, jak namontovat "levně" koupený airbag, Amundsena, nárazník z RSka... Vážně si myslíte, že ti lidé nevědí od koho ty věci kupují? A to ještě chcete, aby měli zbraně? Vážně si někdo přeje, aby nevycvičení amatéři ve stresu stříleli na ulicích?

A to neříkám jako někdo, kdo žije ve zlaté kleci a tak si může dovolit mudrovat. Přepadli mě v metru, auto se mi pokusili ukrást, když jsem ho neměl ani měsíc, vykradli auto mladšímu bráchovi a tatíkovi, ukradli auto staršímu bráchovi, babičku připravil o peníze nějaký slibovač desetinásobku atd. atd.

Problém není v nepřítomnosti zbraní, ani v tom, že nemůžu kapsáře umlátit násadou od krumpáče. Problém je v naprosté lhostejnosti všech. Když mě předali, tak se to stalo na frekventované stanici metra v pět hodin večer. Nějaký dva feťáci. Na té stanici bylo sto dalších lidí. Všichni zrovna koukali na druhou stranu. Nepomohl nikdo. A to věřím, že by stačilo, aby se čtyři chlapi ozvali a ty feťáci by zdrhli. Když mi vykradli auto, tak si toho, světe div se, nikdo nevšiml. A to v baráku bydlí 115 domácností. Onehdá jsem šel z práce a na parkovišti v Braníku vidím kluka, jak přes okno spolujezdce montuje něco v novém passátu. Na silnici střepy. Vytasil jsem mobil a volal policajty. Detektiv mi později řekl, že jsem byl jediný kdo jim to nahlásil. A to byl krásný letní večer, na lavičkách seděli lidi, cyklisti jezdili po cyklostezce... Prostě naprostý nezájem. A to je ten největší problém. Všichni si tady jenom stěžují, ale prdel nikdo nezvedne, aby šel svědčit kvůli nějakému sousedovu autu...

Tak asi tak. Vylil jsem si srdíčko. :-)

David
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar_z_Bastlírny: Já s tebou naprosto souhlasím. Jen jsem chtěl napsat, že není problém v zákonu, ale v jeho uplatňování. Zastávám ten názor, že když se ti někdo vloupe do baráku/bytu, tak bys měl právo ho sundat a pak teprv se ptát co tam chtěl. Kriminalita by velmi rychle klesla. Viz: http://www.detroitnews.com/article/20140716/METRO01/307160034/Detroit-police-chief-gives-credit-armed-citizens-drop-crime

 

Davdav: Nevím jak moc se motáš, nebo nemotáš kolem zbraní a jestli znáš třeba podmínky pro získání zbrojního průkazu/zbraně v ČR. Ale můžu tě ubezpečit, že hovado legálně zbraň nezíská. Pravidla pro tohle jsou v ČR poměrně striktní a dobře nastavená. Hovado získá zbraň nelegálně a bude ohrožovat mírumilovné občany. :) 

 

Problémem je přístup systému k obraně. Z toho možná plyne i ten nezájem. Když uvidím na ulici přepadení a pomůžu přepadenému, tak mě buď útočník zabije, nebo se mi povede útočníka zpacifikovat a pak půjdu sedět za ublížení na zdraví/zabití/omezování osobní svobody. I když jasně zákon říká, že jsem oprávněný to udělat. Takže buď má ten člověk na výběr se do čehokoli plést a chránit cizí majetek a riskovat, že to odnese a nebo se do toho neplést a neriskovat nic. Nechci tenhle postoj hájit ani zatracovat,jen ho uvádím jako platný myšlenkový pochod pro běžného člověka. Já bych pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar_z_Bastlírny: Takže jinými slovy, ačkoli si zabezpečím auto tak jak budu zrovna podle financí schopen, tak pokud se nějaký lump rozhodne, že to auto prostě chce tak mi nepomůže ani ten top na trhu, což je podle mne Sherlock. To abych trefil Sportku, měl auto v garáži a vjížděl minimálně a pokud možno měl u auta plně vyzbrojenou ochranku. To je síla. Místo toho, aby se po gangech šlo, tak se v tichosti tolerují pod dohledem strážců pořádku. Už nechci znova zažít ten pocit, když mi auto zmizí přes noc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé okřídleného šípu,

pro: Jack-SF, ano je to tak, nepomůže Ti nic, tak jak psal Ekkar_z_Bastlírny. Já měl již třikrát návštěvu v autě. Pokaždé to byli odborníci. Vyloupli pěkně záslepku a dostali se dovnitř. Prohledali, pokoušeli se něco překonat, ale nešlo to a potom profesionálně odešli. Profesionálně je pro mne, pokud neobejdou auto hřebíkem a nedoničí vnitřek vozu, když jsem jim v tom zabránil. Ale příště by mohli přijít s rušičkou a odtahovkou a to jsme, áno pane hrábě v pérdeli. Mám svou Fabii starou 12. let, u Wustenrotu ji mám připojištěnou proti krádeži - cca 700 Kč/rok spoluúčast 10%. Tak alespoň dostanu 350 Kč, když mi zmizí. Je to katastrofa co se děje. Tak jak psal Ekkar_z_Bastlírny, tenhleten systém jen nahrává lumpům. Loučím se heslem: Auta vždy na svém místě a v pořádku!!! Pěkné a klidné prázdniny přeji. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radomír: Já to mám pojištěný u Allianz, kompletně všecko co šlo, jsem si nechal pojistit.Opět zjistit, že mi auto zmizlo, by mě už položilo. Ne, že bych nepřál tomu nenechavci nic zlého, ale třeba na něj jednou dojde. Kdyby policie dělala co má, nejen ta státní, ale i ta městská a ta se nezaměřila jen na špatné parkování a stát s radarem za bukem, možná by se dýchalo lidem lépe. Ale je to o lidech. Zatím to bohužel jen nahrává nekalým živlům. Achjo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím co dělají měšťáci či státní u vás ale u nás v hornídolní ani obecní není aby mě ohlídali auta (pojištění mám páč jezdím do Práglu), zato tu máme nájezdníky z uher které už několikrát chytli i po zrušení hranic - sériovka oktávek, před pár lety zrušili i ty poslední poldy co se motali u hranic a nájezníci jsou za 10 minut za kopečkama, všichni jste chěli volný pohyb mě se ale volněji nedýchá ... , jo když jsme u těch nájezdníků tak během 10km mě 3x předjeli sk asituristi přes čáru a v zákazu a jeli jak dobytci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no, všechno dobré je k něčemu zlé. Ono si člověk nevybere. Policie je teď skoro na prd, člověk si pomalu bude dělat zbrojní průkaz a bude si chránit majetek sám. Ano, zrušení i té poslední "překážky" je zelená pro volný trh zlodějíčkům. Já mám pojistku pro všechny případy, zrovna nedávno mě jeden strýc málem zrušil auto s traktorem, poláci jezdí stylem brzda plyn a slováci u hranic to je kapitola sama pro sebe

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na autě mám GAP a přijde mi to daleko lepší než jakýkoliv satelit apod. Když ti auto budou chtít ukrást, tak myslím, že ti ho prostě ukradnou, ať to máš zabezpečené jakkoliv a díky GAPu ti ho aspoň vyplatí celé (u mě 5 let). Nebudeš muset řešit opravy po lidech, co ho poničili při krádeži a bůh ví co ještě. Satelit je dobrý, ale pro mě jenom na super drahá auta nebo ojetiny... ale pokud nové, tak s GAPem a můžeš relativně "klidně spát". Navíc si pak za vyplacené peníze koupíš auto nové:-) Stojí to daleko méně než satelit, kde máš několik desítek tisíc pořízení a pak ještě pravidelné roční poplatky, servisní paušály, paušály za případné vyhledání auta po krádeži apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda ještě že to tu nevypadá, že kvůli loupeži odstřelí prodavače - na liveleak je spousty videí ze světa.

 

Ale když mi něco ukradnou, tak si představim jaký by asi bylo na něj praktikovat to co bylo v Pulp Fiction (poslat na něj pár zfetovanejch negrů s letlampou). A docela to schvaluju. 

 

zatím mě ukradli 2 horská kola v hodnotě 30 tisíc. Jedno z baráku před bytem a druhé ustřihli zámek na koupališti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shpoony-taky mám GAP v kombinaci s Šestý smysl od Allianz, což je asistence při nehodách a poruchách+plus vyhledávání při krádeži,trackovani-nestálo to několik desítek tisíc,ale jen necelých 5000+cca1700 ročně což není taková pecka, navíc to zhruba o stejnou cifru slevnilo celou pojistku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...