Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

išeul Macek do Malacek  :kol-90:  :kol-28: ......................................

 

Išou Macek do Malacek, retazečku ménit , zabudol si sadu doma moseu sa pon vrátit eeeeeeeeeeeej maaaacejko macejkoooo ko ko ko ko retaz je na ceenko ko ko ko ko teeenka jak struuna na na na na chrci jak svina na na na na... (mala kulturna vlozka) :D, pawouku nenaser se :D

:spam:             kol1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rootpereyda, mám pocit, že zavádzaš. Na jednej strane tu píšeš, že servis je na Slovensku predražený o 100-200 €, na druhej strane ale 4 litre oleja ti vymenia za 50 €? Mne osobne to nejak nesedí. Okrem toho to bola uvedená cena za tú výmenu, kde aj s viac ako 28 € NH sadzbou (to je už niekde NH pre Superb) vyšla cena pod 300 €.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej nosím furt vlastný, ak tam slovák započíta olej pýta 400 Eur, čech povedal, že to vymení za 6600 Kč komplet a ja predpokladám, že aj s olejom, lebo som mu nič nehovoril o tom, že donesiem svoj.

 

Na Slovensku povedali, že existuje prípis platný zatiaľ len pre ČR, čo sa týka výmeny spodného reťazového pastorka. Ten prípis by mal súvisieť s tým, či to mení ŠA alebo majiteľ vozidla na svoje náklady. No a keď má existovať prípis platný pre ČR, tak človek ide a vymení rozvody v ČR, iba ak by to začalo platiť aj v SR. Okrem toho, že ušetrí 100 Eur na pivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám najeto 105 tisic. km, řetěz původní, vyrobeno 3/2011. Občasné řach-tání.

Poptání výměna v Praze řetěz, lišty napínak = 4500,- KČ včetně práce + nutná výměna oleje.

 

Někde jsem četl i viděl na youtube - že řach-tání je částečně od hydraulických vymezovačů vůle ventilů, řetěz řachtá neskutečně moc - zažil jsem to jednou, naštěstí se nic nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj som si myslel, že tá normálna cena za výmenu rozvodov je v celej ČR, nie len na Morave:

 

Ja osobne som presvedčený, že silné rachtanie po krátkej trase a opätovnom štarte je výlučne z hydrauliky výmeny náplne vo valcoch, teda od vymedzovačov vôle ventilov.

 

To, že si JAN-roomik ešte nemenil rozvody s nájazdom 105 kkm je pravdepodobne vďaka tomu, že nejazdíš na nízke otáčky. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo... Nic ma do tejto debaty nie je, no neznasam ak ludom dojdu argumenty a sklznu do osocovania. Bohuzial s tym sa clovek stretava na kazdom fore.

Rootpereyda, jednak to co si napisal je hlupa a primitivna urazka a jednak Pawouk predsa tvrdi presne toto iste co ty, ze zvuk hydrostel a zavYjania retaze je iny - pozri si svoj prispevok asi treti dozadu pod cislom 1195

Editováno: , autor: bezname
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S osocovanim zacal Pawouk, prosím zde:

 

Jste oba úplně mimo:
1. Zvuk cvakajících hydraulických zdvihátek je úplně jiný a s rachocením, které vydává řetěz, nezaměnitelný.
.....

 

Hluk rachotenia je za istych podmienok nepochybne spôsobeny hydroštelmi, nie rozvodmi, ako sa borci a amateri v jednom ako Pawouk domnívají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže kolego, ještě jednou napíšeš podobnou ubohost a skončil jsi tu. Tohle tady nebudu trpět nikomu. Příspěvek jsem smazal dle pravidel - článek č.6 a dostal jsi za něj Varování. A příště, než začneš někoho osočovat, laskavě si přečti, na co jsem reagoval. Vždyť ty ani nevíš, cos tady sám napsal!
 

 Tvůj původní příspěvek:
 

Aj som si myslel, že tá normálna cena za výmenu rozvodov je v celej ČR, nie len na Morave:

 

Ja osobne som presvedčený, že silné rachtanie po krátkej trase a opätovnom štarte je výlučne z hydrauliky výmeny náplne vo valcoch, teda od vymedzovačov vôle ventilov.

 

To, že si JAN-roomik ešte nemenil rozvody s nájazdom 105 kkm je pravdepodobne vďaka tomu, že nejazdíš na nízke otáčky. Je to tak?

 
a moje reakce na něj:
 

Jste oba úplně mimo:
1. Zvuk cvakajících hydraulických zdvihátek je úplně jiný a s rachocením, které vydává řetěz, nezaměnitelný.
2. 1.2 TSI samozřejmě má samočinné vymezování vůlí ventilů hydraulickými zdvihátky (viz obrázek).


 

Tak kdo tady píše bludy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...