Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

Otázka:

Kdy budou odstraněny závady s přeskakujícím řetězemu motorů 1.2 TSI a motory budou spolehlivé?

Odpověď ředitele Škoda Auto ČR Petra Pečenky:

Vámi popisovaná závada byla odstraněna a podle mne dostupných informací se u nově vyráběných motorů nevyskytuje. Pro majitele dřívě vyrobených vozů je připravené servisní řešení, v případě pochybnosti nebo dotazů prosím navštivte autorizovaný servis

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslouchej ty dvanáctý králíčku, viděl jsem to na Golfu jak mu praskla zřejmě napinačka, na dálnici ve 160 km, ono to moc nebylo poznat co se vlastně stalo než se motor potkal, protože ta sranda skončila ve svodidlech. Jo jinak ti gratulují k třicátému prvnímu příspěvku. :kol-35:

Takže jeden chytrák jede kolem vidí golfa ve svodidlech a je jasný, že mu praskla napínačka. Jsi prostě nejlepší. Ty asi nemáš 1,2 ani 1,4 TSI, ale víš o tom vše. A pro příště nejsem králíček, ale král!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění - podle ETKY pro novější motory od 24.10.2011 (tady z mě neznámého důvodu nesedí datum s tím,které škdovka uvádí v tom TPI -18.6.2011) ani opravná sada neexistuje,řetěz G a napínák D jsou k dispozici samostatně.

Z toho si nic nedělej, máme doma Fabii 63kw, výroba konec 9 měsíc 11 a už tam je prý taky řetěz nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jeden chytrák jede kolem vidí golfa ve svodidlech a je jasný, že mu praskla napínačka. Jsi prostě nejlepší. Ty asi nemáš 1,2 ani 1,4 TSI, ale víš o tom vše. A pro příště nejsem králíček, ale král!

Zase máš pravdu kraličku, já bych si auto s motorem o kterým se už několik let ví že je šmejd opravdu nekoupil. Musím uznat že jako pomocná síla v kuchyni máš docela dobré znalosti. Jo mimochodem už jezdíš tankovat sám nebo ti ještě jezdí na benzin tvá maminka, která ti to auto koupila?????
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako male deti..... Každý si kupi to čo chce. Ja som bol takisto kupou tsi-čka unesený a aj som- jazdne vlastnosti toho motorika su super. Potom ako som si ho kupil som pozeral fora a poviem vám mal som pár bezsenných noci. Ja len dufam že auti ktore bolo vyrobene koncom roku 2012 bude už ako tak ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim Vas pani, 

Chcem sa s vami podelit o moju novu skusenost. Mam auto volkswagen polo 1.2 Tsi 77kw, mam najazdenych 19150 km. Auto bolo vyrobene v 4. mesiaci 2012. Tento tyzden som navstivil autorizovany servis auto Boat, s tym, ze po starte pocujem drncanie rozvodovej retaze. Bol som oboznameny servisnym poradcom ze v motoroch 1.2 TSI sa postupne davali od roku 2011 modifikacne retaze. Ja osobne som mal uz 2. inovovanu retaz, a aj ta bola vytahana ! V servisoch teraz je nejaka uplne nova, v servisnom ukone sa poslednym pismenom oznacuje ako B. Retaz mi vymenili, a prehrali mi najnovsi soft do RJ, auto je na volnobehu tichsie, a chod motora a Tah je citelne plynulejsi. Pri startovani sa neobjavuju ziadne zvuky... Drncanie starej retaze sa objavovalo nepravidelne pri studenych a dokonca aj teplych startoch. V poslednom case sa to stupnovalo, potom nasledovala navsteva servisu.. Technik mi dokonca povedal, ze od toho roku 2011 sa dava dokonca kryt rozvodov zo zarazkami proti preskoceniu retaze. Tieto zarazky ked su opotrebovane, technici menia aj olej z dovodu opotrebovania tychto zarazok, pretoze obrusovany material sa dostava do oleja. 

Dufam ze auto uz nebude mat problemy, a ostatnym odporucam ktori si niesu isty motorom nech navstivia servis, bolo mi povedane, ze rozvody menia aj po zaruke zadarmo tym ludom, u ktorych sa problemy objavia... 

Pekny vecer, Peto z Bratislavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Vas pani, 

Chcem sa s vami podelit o moju novu skusenost. Mam auto volkswagen polo 1.2 Tsi 77kw, mam najazdenych 19150 km. Auto bolo vyrobene v 4. mesiaci 2012. Tento tyzden som navstivil autorizovany servis auto Boat, s tym, ze po starte pocujem drncanie rozvodovej retaze. Bol som oboznameny servisnym poradcom ze v motoroch 1.2 TSI sa postupne davali od roku 2011 modifikacne retaze. Ja osobne som mal uz 2. inovovanu retaz, a aj ta bola vytahana ! V servisoch teraz je nejaka uplne nova, v servisnom ukone sa poslednym pismenom oznacuje ako B. Retaz mi vymenili, a prehrali mi najnovsi soft do RJ, auto je na volnobehu tichsie, a chod motora a Tah je citelne plynulejsi. Pri startovani sa neobjavuju ziadne zvuky... Drncanie starej retaze sa objavovalo nepravidelne pri studenych a dokonca aj teplych startoch. V poslednom case sa to stupnovalo, potom nasledovala navsteva servisu.. Technik mi dokonca povedal, ze od toho roku 2011 sa dava dokonca kryt rozvodov zo zarazkami proti preskoceniu retaze. Tieto zarazky ked su opotrebovane, technici menia aj olej z dovodu opotrebovania tychto zarazok, pretoze obrusovany material sa dostava do oleja. 

Dufam ze auto uz nebude mat problemy, a ostatnym odporucam ktori si niesu isty motorom nech navstivia servis, bolo mi povedane, ze rozvody menia aj po zaruke zadarmo tym ludom, u ktorych sa problemy objavia... 

Pekny vecer, Peto z Bratislavy

Taky tě zdravím,nemohl jsem si nevšimnout tvého příběhu a doufám že ti ty rozvody vydrží.Mám zmiňované označení B a bohůžel po třech tisících km se mi opět ozivá řetaz takže jsem vcelku naštvaný:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody 1.2 TSI jsou,jak je vidět,nekonečný příběh... Tím B myslíš koncový index opravárenské sady? Ta obsahuje řetěz G a napínák D. Ale jak tak koukám do Etky,tak u Fabie (ani u Pola) již žádné opravárenské sady nejsou. Jen jednotlivé díly (řetěz,napínák,atd.) samostatně. Tak tomu už nerozumím. :kol-32:  To bude asi nějaké inovativní vyřešení problémů s rozvody.  Dnes byl u Fabie pád do nouzáku s rozsvíceným EPC. Po restartu to fachá normálně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka:
Kdy budou odstraněny závady s přeskakujícím řetězemu motorů 1.2 TSI a motory budou spolehlivé?

Odpověď ředitele Škoda Auto ČR Petra Pečenky:
Vámi popisovaná závada byla odstraněna a podle mne dostupných informací se u nově vyráběných motorů nevyskytuje

 

Neměl by mu někdo zavolat že i tady už se vyskytuje  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on to jistě moc dobře ví... Přece neřekne veřejně,že je to klumpr,ať to lidi nekupují. Navíc,ví někdo z nás tady,kolik % motorů 1.2 TSI má tento problém? Či kdo z obyčejných zákazníků,co nebrousí po netu,má o tomto povědomí? Mizivé procento,nebo spíš promile,a tak se tato (jinak povedená) motorizace asi dobře prodává. Pohroma případně přijde až za nějaký čas. Pokud možno po záruce. A kulance je jen nenárokový "příslib".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody 1.2 TSI jsou,jak je vidět,nekonečný příběh... Tím B myslíš koncový index opravárenské sady? Ta obsahuje řetěz G a napínák D. Ale jak tak koukám do Etky,tak u Fabie (ani u Pola) již žádné opravárenské sady nejsou. Jen jednotlivé díly (řetěz,napínák,atd.) samostatně. Tak tomu už nerozumím. :kol-32:  To bude asi nějaké inovativní vyřešení problémů s rozvody.  Dnes byl u Fabie pád do nouzáku s rozsvíceným EPC. Po restartu to fachá normálně...

 

Cauko, 

 

Tak dnes som vam opisal presny vyklad servisneho ukonu ktory mi zapisali do servisnej knizky : Stav km: 19 074

                                                                                                                                                       Datum:    27.2.2013

                                                                                                                                                       Poznamky: Vymena opravnej sady rozvodov - 03F 198 229 B

 

Potom dalej je tam este peciatka a podpis servisu. Chalani mate skusenosti z tymto oznacenim vymeny rozvodov ? Servisny technik mi dokonca tvrdil ze moje auto to toho datumu dostalo prve taku opravnu sadu. 2 dni na tu sadu cakali a posielali ju vraj priamo s Wolfsburgu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...