Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

A není náhodou kulance poskytována jen pokud pravidelně i po záruční době jezdíš pouze do autorizovaného servisu? Ohledně výdrže motorů TSI strach nemám v podstatě pokud bych nevěděl odtud z fora, že řetěz mění v záruce tak dodnes jezdím s původním ale jde mi o to, že pokud se mě vytahá až po záruce a já už potom nechci strkat peníze Škodovce za roční prohlídky co si udělám v klidu sám tak jestli mi poskytnou kulanci nebo řeknou, že auto není pravidelně servisovaný tudíž si vše platím sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není náhodou kulance poskytována jen pokud pravidelně i po záruční době jezdíš pouze do autorizovaného servisu? Ohledně výdrže motorů TSI strach nemám v podstatě pokud bych nevěděl odtud z fora, že řetěz mění v záruce tak dodnes jezdím s původním ale jde mi o to, že pokud se mě vytahá až po záruce a já už potom nechci strkat peníze Škodovce za roční prohlídky co si udělám v klidu sám tak jestli mi poskytnou kulanci nebo řeknou, že auto není pravidelně servisovaný tudíž si vše platím sám.

Tak to v každém případě musíš mít servisní prohlídky podle plánu v autorizáku. To je základ. Ale není na to žádný nárok - záleží to čistě na libovůli škodovky. Ve SM je rozhovor s vedoucím poprodejních služeb ŠA Karlem Starým,kde je i zmínka o kulancích:

post-32075-0-94663400-1362259194_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauko, 

 

Tak dnes som vam opisal presny vyklad servisneho ukonu ktory mi zapisali do servisnej knizky : Stav km: 19 074

                                                                                                                                                       Datum:    27.2.2013

                                                                                                                                                       Poznamky: Vymena opravnej sady rozvodov - 03F 198 229 B

 

Potom dalej je tam este peciatka a podpis servisu. Chalani mate skusenosti z tymto oznacenim vymeny rozvodov ? Servisny technik mi dokonca tvrdil ze moje auto to toho datumu dostalo prve taku opravnu sadu. 2 dni na tu sadu cakali a posielali ju vraj priamo s Wolfsburgu.

Nazdar,no tady to označení rozvodů co píšeš mám od konce října 2012 a jak jsem už tady psal po třech tisících se mi ozívá řetízek znovu..:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám též již dvakrát měněný rozvodový řetěz u 1.2 TSI Yeti najeto 44000 a zvuky se ozývají znova. Zjistil jsem ale jednu věc. Když při startování jen tak lehce cvrnknu klíčkem tak aby motor nenaskočil a poté nastaruji již normálně tak řetěz nezachrastí. Dedukuji z toho kdyby se softwarově prodloužilo o půl otáčky startování tak by se řetěz usadil a napínák alespoň částečně napnul a bylo by možná po problému. Co na to zdejší odborníci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,no tady to označení rozvodů co píšeš mám od konce října 2012 a jak jsem už tady psal po třech tisících se mi ozívá řetízek znovu.. :(

 

Fuha, tak to sa mi zda podozrive.. ale dnes som sa pozeral do motora, na rozvodovy kryt, tam bolo nejake ine oznacenie, zajtra to sem hodim, ale koncilo sa to pismenom D. Ja som zatial na tej retaze od servisu najazdil nejakych 250 km, a motor je "povahovo" iny, zmena softu je citit, ale drncanie retaze sa zatial po startoch neozyva. som velmi zvedavy ako to bude pokracovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milan13

"Zjistil jsem ale jednu věc. Když při startování jen tak lehce cvrnknu klíčkem tak aby motor nenaskočil a poté nastaruji již normálně tak řetěz nezachrastí"

 

Skuste pri polohe klucika 1 ked sa rozsvieti palubovka jedenkrat naplno zoslapnut plynovy pedal, pustit a potom nastartovat. Tiez to pomaha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, měl bych dotaz jaka opravna sada je teda ta nova? Zahlídnul jsem na internetu že někdo prodává rozvodovou sadu s označením (03F 198 229 A) // stránka: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03f198229a-rozvody-1-2-63kw-77kw-oe-16385.html

 

A někdo tu píše že mu teď měnily rozvody s označením (03F 198 229 B )tak jaka je teda ta nova a lepší?

 

Ted mam najeto 36500km a ve 20500km mi měnily rozvody a už se zase začínají ozývat i tým slabým škubaným a hlukem při studením startu. Byly vyměněny v květnu 2012. Servis mi na to řekl že to je normální že podle škodovky už to nesmí měnit že to je normální záruku mam ještě pul roku zkusil jsem zajet do jiného servisu do německá a tam mi říkaly kdyby to měnily oni tak by mi to udělaly radí ale že prej nemůžou ze musím jít do servisu kde mi to měnily.

 

Tak ja nevím co mam dělat mam na ně dal tlačit? Mam to zkusit před koncem záruky ještě někde jinde? 

 

Děkuji s pozdravem J.Tylinger

Editováno: , autor: legomaniak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem "fintu" se sešlápnutím plynu před startováním, ale bude to asi nějaká blbost. Jinak jsem na tom podobně jako Legomaniak, výroba auta 10 / 2010, první výměna rozvodové sady v květnu 2012 při 15.000 a cca od 21.000 km se to začalo ozývat občas, teď při poloteplém motoru téměř vždy, byl jsem dvakrát v servisu, tam to ani jednou neudělalo (sketa jedna, asi se bojí doktora :-)), v pátek jdu na servisní prohlídku a koncem března mi končí záruka. Jinak servisák se dušoval. že ta opravná sada je definitivní a že se to ozývat může. Vzato ale z druhé strany dnes mi technik v servisu VW říkal, že jim zrovna přitáhli Passata 1.8 TSI, kde se to potkalo ... :kol-47:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

legomaniaku,novější by měla být "B". Ale ta nemusí "pasovat" do každého motoru. To se dá zjisti např. v Etce podle VINu. Zkusit jiný servis zajisté můžeš. .

Tak to "B" mám od  října 2012 a po 3 tisících km řachtá zase takže jak říkají že je to finální úprava tak nevím v čem..Je to marnej boj,prostě ŠA ten problém neřeší tak jak by měla:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes bylo u nás 12 stupňů tepla a když jsem odpoledne startoval auto co stálo od rána veku, tak to chrastilo asi 4 sekundy, zítra vezu auto do servisu, ráno to tam postavím, odpoledne jim to tam nastartuju a jestli to zase přrd technikem nezachrastí, tak asi budu muset obětovat prachy ze svý kapsy a nechat rozvodovou sadu vyměnit na své náklady. Jenom se mi bude těžko vysvětlovat manželce, že vrážíme prachy do nového auta, že jsme si klidně mohli koupit nějakou ojetinu, vyšlo by to levněji. Tak uvidíme, dám vědět.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,jezdím do servisu ke Hlaváčkovi v Olomouci a stačilo když jsem tam přijel,řekl jsem technikovi že mi to občas zachrastí a automaticky mi to vyměnily.Nic jsem mu nemusel dokazovat a když nastartoval tak to nezachrastilo.Je to fakt o lidech,když chcou tak to jde všechno:)Toť moje zkušenost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Iwotecku,tak by to mělo vypadat při řešení známého problému. Máš štěstí na servis (technika/y). Na mě se vystřídalo několik techniků a nakonec jsem skončil u vedoucího servisu,který mě "odborně" vysvětlil,že přece řetězy se nemění a že o tom nic neví,a to v době,kdy už jinde výměny řetězů běžely naplno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chce měnit servisy, poslouží jinde. V tomto má škodovka velkou výhodu že je velkáááá servisní síť. U jiných značek bych neměl moc na výběr. Nikdo nikoho nemůže nutit chodit do jednoho servisu. Já jsem měnil servisy jak fusakle a nikdo mě nikdy nic neřekl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...