Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

tj fuk, muze ti tam odejit turbo, ventil, nevim co.. u Tsi bych mozna neriskoval.. ono koupis vlastni olej a stejne tech par let resis jen brzdovy desky, vzduchac, svicky, pylovy filtr.. vse si muzes donest svoje , jde o to, abys mel ostemplovanpou servisku, kdyby se neco stalo v motorove casti.. jasne, s 6 let starym autem a 100 000 na tachometru je to asi zbytecny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem , osobne rok a pol po dvojročnej záruke , vymenený na kulanciu klímový chladič , 100% na materiál , iba práca platená ...  

A poznám tých prípadov kde sa menili turbá , motory , a pod. veci a neboli to malé čiastky ... Takisto záruka na prehrdzavenie ... Za ten štempel v serviske mi to stojí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suhlas so suri a nazormi v tomto duchu.

Aj ked mas auto po zaruke, kulancia je velmi dobra vec. Tiez som sa tu u nas stretol s par zufalcami co si mysleli ze usporia a opak bol pravdou. Rovnako som stretol aj dost ludi, ktori boli napokon radi ze si niekedy v minulosti priplatili. Ak ti Skodovka schvali kulanciu, nakoniec naozaj platis len pracu v servise a diely v ramci kulancie mas zadara. Je to o tom ake ma kto priority, kazdy sme strojcom svojho stastia.

Tak ako niekto pisal vyssie, mozes si na prehliadku doniest olej a filtre a co chces vlastne, servisak poznaci ze boli pouzite vlastne diely s upozornenim na to ako je to so zarukou na pouzite diely.

No a co sa tyka zaruky mobility - ta mobilita je vlastne len o tom, ze ti Skoda asistencne sluzby zabezpecia odtah do najblizsieho servisu, sprostredkuju nahradne auto ci ubytovanie ci cokolvek potrebne okolo toho. Opravu - diely aj pracu si platis sam. Ak o tuto sluzbu v Skodovke nestojis, riesia to aj komercne asistencne sluzby ktore si zaplatis a ktore su bud sucastou nejakeho poistenia alebo ako samostatny komercny produkt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suhlas so suri a nazormi v tomto duchu.

Aj ked mas auto po zaruke, kulancia je velmi dobra vec. Tiez som sa tu u nas stretol s par zufalcami co si mysleli ze usporia a opak bol pravdou. Rovnako som stretol aj dost ludi, ktori boli napokon radi ze si niekedy v minulosti priplatili. Ak ti Skodovka schvali kulanciu, nakoniec naozaj platis len pracu v servise a diely v ramci kulancie mas zadara. Je to o tom ake ma kto priority, kazdy sme strojcom svojho stastia.

Tak ako niekto pisal vyssie, mozes si na prehliadku doniest olej a filtre a co chces vlastne, servisak poznaci ze boli pouzite vlastne diely s upozornenim na to ako je to so zarukou na pouzite diely.

No a co sa tyka zaruky mobility - ta mobilita je vlastne len o tom, ze ti Skoda asistencne sluzby zabezpecia odtah do najblizsieho servisu, sprostredkuju nahradne auto ci ubytovanie ci cokolvek potrebne okolo toho. Opravu - diely aj pracu si platis sam. Ak o tuto sluzbu v Skodovke nestojis, riesia to aj komercne asistencne sluzby ktore si zaplatis a ktore su bud sucastou nejakeho poistenia alebo ako samostatny komercny produkt.

nevím, proč takové lidi nazýváš zoufalcema... On tu je jeden hlavní problém a to ten, že kvalita práce v SA není 100% a nemůžeš se na ní spolehnout a o tom právě AS má být. To je ten zásadní problém, né jestli mám dát každý rok litr za mobilitu apod.

btw mobilita je opravdu k ničemu, protože odtah apod. má dnes každý slušnější havarijko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s kulancí, má někdo osobní zkušenosti.

 

Mám 1,2 TSI Octavia 2FL MR 2011 výroba auta 2/2011 najeto 98 tis. km

pravidelný servis naposled loni při 85 tis. Km

 

auto odjelo v rámci záruky mobility do servisu včera, dle telefonátu na něm právě dělají a budou to rozvody. Rozsah závady a další info se dozvím odpoledne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl kulanci munulý rok...sice to byl Golf Plus 2009 s 1,4 TSi s 50t Km, ale motory jsou se Škodovkou stejné. Stěžoval jsem si, že řetěz po nastartování chrastí. Byl jsem tam mnohokrát a pokaždé mě řekli, že je to OK, až pak řekli, že ano a že vymění přestavovač vačkové hřídele, což u 1.2 TSi není. Zároveň jsem chtěl vyměnit i řetez. S tím nesouhlasili, ale že to udělají, když to budou mít rozdělaná a já jen zaplatím za řetězovou sadu. S tím jsem souhlasil. Byl to 4 měsíční souboj, ale podařilo se :-)

Přestavovač normálně stojí cca. 12t. a za řetěz jsem dal jen 4t. Takže zhruba by mě tato oprava stále cca.20 t a já to měl s kulancí za 4t. Člověk se nesmí nechat přemluvit, že je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za reakci. Muj problem je vetsi. Auto dorazilo do servisu na odtahovce.

špatný start, nestabilní volnoběžné otáčky, chcípnutí při za jízdy z kopečku ve městě při vyřazené rychlosti.

 

První info - přeskočený řetěz, rozdělávají motor a uvidí co vše je v háji....

 

četl jsem, že

Volkswagen i Škoda však přesto neváhaly s rozšířením záruky na poruchy spojené s rozvodovým řetězem z původních tří let a 100 000 najetých kilometrů na šest let a 200 000 kilometrů.

Zdroj:

 

Jen nevím jestli je to automaticky a jak moc se mám připravit na odpolední telefonát, jestli se mi potkali písty a jestli rovnou nabídnou kulanci, nebo bezeslova vyčíslí celou opravu a budu se muset vehementně bránit.

 

Mj. v roce 2013 při prvním servise nahrávali nový SW do motoru jako akci škodovky. Tehdy mi to vysvětlili tak, že to odstraní problém se studenými starty a to tím, že se napne klapka řetězu před startem. Nevím jestli si to pomatuji správně, ale tak nějak to mělo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj se, pokud pravidelně jezdíš do autorizáku tak ti tu kulacni dají. Mám FII r.v. 2010 jednou měněné rozvody v záruce a před týdnem mi měnili podruhé protože byl řetěz (prodloužen) na 74.3 mm. No a za celou výměnu se vším všudy jsem platil 1935,- Kč, takže uplná pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky napíši svoji zkušenost s rozvodovým řetězem.

FII r.v. 03/2012. V sobotu jsem byl na výměně oleje tedy mi i končila 4 letá záruka. Stěžoval jsem si že mi zhruba každý druhý studený start rachotí rozvodový řetěz a že bych jej nechal rád vyměnit.

Bylo mi řečeno že pokud to dělá do 3 s, je to vlastnost motoru, ale že řetěz proměří, popřípadně vymění. Pokud to ale bude v toleranci, tak že to nejde a změření si zaplatím. Souhlasil jsem a bylo mi už jasný že v toleranci to bude tak či tak  :kol-46:

Pak mi tedy bylo sděleno že se naměřilo 71 mm a pokud je to do 74 mm je to v pořádku. (ano 3 mm je oopravdu hodně! A proč to měnit teď, když to můžu udělat za nějaký rok za peníz :kol-44: 

Najeto "pouze" něco přes 30 000 km. Co jsem tu tak pročítal, tak jste tu pánové s vyšším nájezdem km a nižším naměřením. Tedy počítám že za rok, dva, mě výměna asi čeká. Co jsem se ptal tak výměna by stála něco přes 6 000,- ale jelikož zatím pravidelně jezdím do SA servisu, tak bych mohl uplatnit kulaci. Teoreticky bych měl mít už ten jejich "lepší" řetěz, tak snad to nebude tak horký  :kol-47:

Jinak měření vyšlo na 301,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prídám aj moju skúsenosť..

Chrapčanie po štarte teplý/vlažný/studený proste furt .. niekedy to ostalo chrapčať aj dlhšie, niekedy to stichlo po chvílke tak, ako sa všetci odvolávajú na pár sekúnd..

V podstate štart bez rapotu bol 1 z 10tich, takže ma to skoro dostalo na psychiatriu ..

Samozrejme navšteva ŠA, 73mm vysledok, vymenili mi aj olejový filter.

mr 2012, okolo 70tis. km, chip profituning Ba 98kW pri 60tis.km (pôvodne zo 63kW)

 

Stala sa NEUVERITELNA vec, po banálnej výmene oleja zrazu všetky štarty úplne tichúčke.. už to ani nepočítam proste ani jeden s chrapčaním ..

Prisahám ubralo mi to 10r zo života, jak som sa vytáčal, trpol pri štarte, čo to zasa urobí... ten olej som dal vymeniť po 10tisícovom intervale, takže to doporučujem aj ostatným.

 

Momentálne je tam použitý Dynamax premum ultra 5w40. ( Na 10tis. km a sevas )

 

Otázne je, či som tam mal naliaty fejk olej, alebo čo. Je to vo hviezdach ... Bol tam použitý Helix ultra 5w40.

 

 

Btw všimol som si a mám to odskúšané, zarachotí mi to vždy, keď je auto naklonené smerom doľava ( k šoférovi), relatívne to musí byť velký sklon. Neviem, či aj ostatní máte skúsenosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ťa nepoteším, ale podľa mňa sa ti rachtanie reťaze za pár týždňov vráti. Teraz je ten olej nový, ale časom ako začne strácať svoje vlastnosti, tak to budeš mať podobné. Každopádne ako to tu už odznelo, drž hladinu oleja vždy na povolenom maxime. Samozrejme skrátenie intervalu na 10 tisíc km je správne rozhodnutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1:  Ak znovu začne, nová sada rozvodov, čo sa dá robiť ..

 

budem to sledovať, auto ma najazdené po krásnych Bratislavských cestách 80% kilometrov ( krátke jazdy, posúvanie v kolónach brzda - plyn ap. kúsky )

 

Pawouk: Záruka padla po 60 tis.km. V podstate ťa zopakujem,lebo nemám čo dodať. Ak mi to začne rachotiť, nechám namontovať novú sadu rozvodov.

 

Otázne je, či začne rachotiť. Tož otázka ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...